גן עם מסלול מירוצים

הפעם נגיע לגן השקמה המטופח, שרובו מוקדש למתקני משחק לילדים. בולי עץ בגבהים שונים לדלג עליהם, מגוון של מגלשות, מגרש מיוחד לחובבי ההחלקה על גלגליות ובקצה השני של הגן ממתינה ההפתעה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

גן תמים ופסטורלי נח בחיק המגן של שדרות משה דיין, חיים בר לב, וגדולי ישראל. הגן היפה תוחם את שורת הגנים הצמודה לדרך משה דיין ההולכת לים. ריאה ירוקה ובריאה של שרשרת גנים צמודים המתחרים (בסתר) מי יפה יותר. כאמור הגן שלנו צנוע והוא תוחם ממערב את שורת הגנים. לצד גנים בעלי שמות משמעותיים בתולדות המדינה נח בצנעה ירוקה גן השקמה. אפילו שלט הכניסה הפשוט לא מספר על הנפלאות שבתוך ים הגדרות המקיפות אותו, אלא, מיידע את המבקרים לשעות הפתיחה והסגירה. חץ קטן מספר למבקרים שיש דרך מילוט, דרך יציאה צדדית, למאחרים לצאת מהגן.אירועים בראשון לציון - המדריך המלא

כבר בכניסה דרך שער ברזל גדול, רואים את משטחי הדשא, כמה סככות צל ושבילים סלולים שמטפסים על גבעה מתונה. זה החלק הגלוי של הגן, אבל השבילים הסלולים מוליכים לפינות נסתרות שאין רואים משער הכניסה. צריך קצת להתאמץ בהליכה לכיוונים שונים כדי לגלות את המקומות. עצה קטנה, אם אתם ממהרים אל תתחילו את הסיור, הזמינו עצמכם פעם נוספת בשעות אחר הצהרים לטיול נינוח עם הילדים, עם אופציה להביא לכם כריכים וחטיפים להפוגה בהליכה.מגלשה ענקית שרק ממתינה לילדים (צילום: דובי זכאי)

אם פניתם בכניסה ימינה תגיעו למקום תחום בגדר, שנקרא לו: 'אתר הפעלולים'. משטחי הבטון משופעים שמותאמים לבעלי ידע בגלישה בגלגליות, קורקינטים, ואופניים. לכאן מגיעים ילדים צעירים, חמושים בגלגליות ומחליקים במהירות במדרונות הבטון, לעיתים מקפצים באוויר, ולפעמים, (לצערנו) גם נופלים, אך מיד מתאוששים, קמים על הרגליים להמשך הפעלולים. כשבקרתי שם, הייתה קבוצה קטנה של בנים, חמושים בכל כלי אפשרי לדהרה במדרונות, שהפליאו ביכולתם לנתר ולהחליק. ילד אחד הדגים יכולת מדהימה דווקא בקורקינט דל וחף מכל יכולות. רוכב אופניים דהר במהירות בין המדרונות וחלק מהמזמן נמצא מעופף באוויר על אופניו. למי שאוהב לצפות בפעלולים, יש מקום ישיבה מסודר בחצי עיגול של אמפיתיאטרון קטן, ממש טריבונות לקהל.  גן השקמה נושק לאצטדיון האתלטיקה, ארבעה עמודי ענק נושאים את מערכת הזרקורים ועל העמודים סמלים של רצים קופצים וכדומה. אנחנו בטיול רגוע, ואת ההפתעה כמובן נשמור לסוף. בהמשך הטיול בו פנינו ימינה, אחרי מגרש ההחלקות, רואים את מתקני המשחקים לילדים, מגלשות ענק בצינורות ענקיים ממתינות לילדים, שורת נדנדות בכל הגדלים ולכל גיל ועוד מתקנים חביבים, חלקם מוגנים בסככת צל ענקית. החלק היפה יותר של הגן, לפחות לטעמי, מחייב את ההורים להזיז את עצמם, שורה של בולי עץ שבולטים מהקרקע בגובה שונה, וצריך שווי משקל כדי להלך במהירות עליהם. בהמשך, מתקני ספורט להורים שגם רוצים לשפר את הכושר, בהם אפשר לעשות שפע של תרגילים לפיתוח הגוף והספורט. על הגבעה המתונה, סככות צל גדולות שם אפשר לשבת וללגום את האוויר המגיע ממערב, מהים.אתם מוזמנים לבחון את שיווי המשקל שלכם בדילוג מבול עץ אחד לאחר (צילום: דובי זכאי)

ההפתעה ממתינה דווקא בצד הצפוני של הגן, לכיוון שדרות משה דיין, כדי להעניק קצת מתח, נתלווה אליכם בדרך הלא ארוכה. הרמז להפתעה נמצא כבר בכמה שלטים צבעוניים שמלווים אתכם. בדרך תפגשו בחורשה קטנה, עצים נותני צל ושולחנות פיקניק ואחריהם מגלים מגדל שנישא על עמודי ברזל, עוד כמה צעדים ומגיעים ללב ההפתעה. המקום הנסתר לא היה ידוע לי, בראשון שלנו, שהייתה פעם מושבה קטנה, יש מערכת כבישים ומתקן יפה לנהיגה בקרטינג. מסלול קארטינג ארוך, מתפתל  בין חורש עצים, עם כביש מסודר ורכבי קרטינג. אני חייב להודות שזה היה מפתיע ומשמח.

הגן ראוי לכמה שעות בילוי נעימות עם הילדים, עתה במיוחד, שההורים נערכים לחופש הגדול ולמצוא תעסוקה לילדים בתקופת החופש. ה גן פתוח ללא תשלום (למעט הקרטינג), עם מתקנים ומרחבי דשא וגם אתר החלקה אתגרי.מסלול קארטינג ארוך ומתפתל בין חורש עצים (צילום: דובי זכאי)

עם הילדים: הגן כולו מוקדש לילדים, כך, שהפעם, נראה לי נצטרך לראות מה עושים עם ההורים. לילדים ממתינים מתקנים שונים, מגלשות, פארק אתגרי של בולי העץ להלך ולדלג עליהם, משטח חול ענקי לילדים הקטנים. ילדים שאוהבים את הגלגליות ימצאו פה משטחים נפלאים להחלקה, גם חובבי האופניים ייהנו ממגוון אפשרויות רכיבה, כטיול או רכיבה אתגרית. הגדולים יותר יוכלו ליהנות מנהיגה ברישיון בקרטינג (בתשלום). וההורים? הם ידאגו לאכול ולשתיה, ימתינו בפאה מוצלת של הגן שהילדים יתעייפו ויבואו להחליף כוח בנקודת הצל. » טיול השבוע: כדאי להתקרב» טיול השבוע: שש בבוקר בחוף ראשון» טיול השבוע: פינה שלווה בעיר סואנת» טיול השבוע: נודדים בחולות» טיול השבוע: על כנפי הדמיון» טיול השבוע: מנהיגים בגן

איך מגיעים: שדרות משה דיין נמתחות מהגשר מעל הכביש המהיר לאשדוד מערבה, פונים ברחוב חיים בר לב דרומה (שמאלה) וברחוב גדולי ישראל מבצעים פניית פרסה, חוזרים מעט ומגיעים למגרש חניה מסודר והכניסה לפארק.

זיכרון ראשוני: הקמת ראשון-לציון, בכורת מושבות העלייה הראשונה, הייתה ראשיתו של מפעל התיישבות רחב ממדים של בני העלייה הראשונה, בין השנים 1882 ו-1904 הקימו שלושים מושבות ומספר חוות חקלאיות.

זיכרון ראשוני: בראשון-לציון הונחו אבני היסוד לקיום העם בארצו המתחדשת, בקרב אנשי המושבה ראשון-לציון היו אנשי מעשה ואנשי רוח, אשר היו מודעים לעובדת היותם חלוצים המתווים את הדרך לבאים אחריהם. פעילותם במושבה הייתה גם בפיתוח תרבות עברית ייחודית וליצירת ערכים וסמלים לאומיים חשובים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ