טיול השבוע: סערה ליד הבית

<P>סערות כמו שהיו בסוף השבוע האחרון פוקדות אותנו חמש אולי שש פעמים בממוצע בעונת החורף. בסוף השבוע האחרון זו היתה הסערה הראשונה, רוחות עזות, גלים שהתרוממו לגובה של 4-5 מטרים וגלשני ה'קייט סרפינג' הפליאו לרקוד עם הגלים</P>

דובי זכאי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דובי זכאי

בתוך ערפילים רכים של רסיסי גלים ומלח, חוף הים נדמה כלקוח מאגדה מסתורית. השמש תורמת את חלקה, שולחת קרניים רכות אל הים הרוגש אך מיד מתחרטת ומכנסת את קרני הזהב במסתור העננים הכבדים. באותם רגעים קצרים, שבים נוגעות קרני השמש משתנה צבעו הכהה והזועף. בתוך מהומת הגלים הנשברים, בקצף לבן, מתגלה כתם אחד מוארך בצבע טורקיז חי שמעניק לסערה גוון חינני ומלא חיים. באופק מתלכדים הצבעים הכהים, ויוצרים פס כהה שאינו ישר כפלס, אלא מרקד עם הגלים הסוערים ומתלכד עם השמיים הכהים, הזועפים.אירועים בראשון לציון - המדריך המלא

סערות כמו שהיו בסוף השבוע האחרון פוקדות אותנו בין חמש לשש פעמים בממוצע בעונת החורף. בסוף השבוע האחרון זו היתה הסערה הראשונה, רוחות עזות, גלים שהתרוממו לגובה של 4-5 מטרים. אחת לשנתיים שלוש, מסבירים לי המומחים, מתרחשת סערה גדולה יותר, בה הגלים מתנשאים לגובה של 6-7 מטרים, עם רוחות חזקות מאוד, באותן סערות מרגישים ורואים את הנזקים. הסערה האחרונה שהתנפלה על חופי ראשון לציון היתה סבירה יחסית ולא גרמה נזקים באזור. לא היה קר, כך שאפשר היה לטייל על קו החוף ולהרגיש את הגלים שדוהרים על החוף.תופסים גלים (צילום: דובי זכאי)

לכן, כדאי להיות קשובים אל תחזית מזג האוויר ולחכות לסערה הבאה. עם הסערה להגיע אל חוף הים כדי לצפות בכוחו האמיתי של הים, וגם להנות ממראות מיוחדים של גולשי 'קייט סרפינג'. מי שהגיע אל חוף הים בראשון לציון זכה לראות את אחד התופעות היפות של הסערה, גולשים בפעולה בספורט חדש יחסית. חובבי הספורט נדרשים ליכולת גבוהה של שליטה במעין מגלש סקי (גדול יותר) מתוחכם ומצנח שמתנפח עם הרוח ומושך את הגולש במהירות מטורפת.הגולש טס אל הגלים ומעליהם, ממריא לגבהים מעל המים, גולש מעל הגלים וגולש מהר בזכות הרוח החזקה. חובבי הקייט סרפינג נדרשים למשקל כבד של כשמונים קילוגרם, כדי שלא תעופפו באוויר והמצנח ימשוך אותם.

לכן הטיול שלנו הפעם צריך להמתין לסערה הבאה, והיא תבוא. לשמחתנו ראשון לציון התברכה בחוף ים, ללא מזחים ושוברי גלים. אמנם, החוף קטן יחסית לגודלה של העיר אך הוא רחב, פתוח ועם חול רך ונעים. גולשי הגלים, קייט סרפינג, גלשני הרוח וגולשי הגלים יכולים להנות מים פתוח וגלים גדולים. בקצה הצפוני של החוף, כמעט ליד החיבור עם בת ים, תמצאו את המועדון של הגולשים. במידה ובתחזית מזג האוויר ידווחו על ים סוער רוחות חזקות, תוכלו להיות בטוחים שגולשי הקייט סרפינג ימלאו את הים בשלל מפרשים צבעוניים, תפוחים מהרוח וידגימו לפניכם את הקלילות שבידע הגלישה. בסוף השבוע האחרון התיישבו אנשים במרומי מצוק הכורכר למראות השעשועים של רוכבי הגלים. » טיול השבוע: פינה שלווה בעיר סואנת» טיול השבוע: נודדים בחולות» טיול השבוע: על כנפי הדמיון»טיול השבוע:מפלצות בטון» טיול השבוע: סיפור מפינת הרחוב» טיול השבוע: מנהיגים בגןעם הילדים: אתם מוזמנים אל הים לטיול של אחרי סערה. לטיול זה נדרשות עיניים טובות. הגלים הגבוהים והחזקים והרוח הביאו עמם לחוף מלאי גדול של צדפים, הרבה מציאות שהים סוחב בנקודה רחוקה ומביא אותן לחוף שלנו. בקבוקי זכוכית שאולי באחד מהם יימצא פתק מסותרי על ניצול שממתין באי רחוק. אולי תגלו מטבע של כמה שקלים, ואולי תגלו טבעת שנפלה למשהו בעונת הקיץ. בקיצור סיור בעקבות אוצרות אבודים שהגיעו לכאן ממקומות רחוקים. כדאי מאוד לרדת אל החוף ולראות את שייטי הקייט סרפינג יוצאים לים, בדרך כלל הם מתרכזים מול מועדון השייט בחלק הצפוני של החוף.

איך מגיעים: שד' משה דיין נוסעים מערבה, בשלב מסויים הופכות השדרות לרחבעם זאבי ומשם עד לים, להחנות ולרדת ברגל לחוף. נקודת תצפית מצויינת בחלק הצפוני של מגרש החניה, בפינת המנגלים.

זיכרון ראשוני: בסתיו 1898 פקדה את ראשון לציון המשלחת הציונית בראשות בנימין זאב הרצל. המשלחת התקבלה בכבוד רב. הרצל לא היה מרוצה ממראה עיניו.

זיכרון ראשוני: שמה של ראשון לציון נגזר מהפסוק בספר ישעיהו "ראשון לציון, הנה הנם; ולירושלים מבשר אתן".

כתבות מומלצות

צביקה הדר ומירי מיכאלי. לא נתנו לבוט האנושי לפצוח במונולוג

בעולם מלא פייק ניוז, דווקא צביקה הדר התגלה פתאום כעיתונאי

אוסטין בטלר כאלביס. "הרגשתי כאילו אני מסתכל למעריצות בתוך הנשמה"

"אם הוא לא יקבל אוסקר על התפקיד של אבא שלי, אוכל את כף הרגל"

מרטין הינטרגר בליגה האירופית, בעונה החולפת. מה הוביל לפרישתו הפתאומית?

במקום לשחק בליגת האלופות, הוא פרש. היה לו מה להסתיר

בילי ג'ו ארמסטרונג בהופעה. "יש יותר מדי טמטום בעולם"

סולן גרין דיי אחרי פסיקת ההפלות: "מוותר על האזרחות האמריקאית"

הפגנה למען זכות ההפלה בתל אביב, ב-1978. לאורך השנים נמתחה ביקורת חריפה על פעילותן של הוועדות

בוויכוח על ההפלות בישראל ידם של השמרנים תמיד על העליונה