איך אלקטרוניקה אפלה הופכת לגוספל

רן סלוין הגיע לאולפן "המהפכה השקטה" עם האלבום החדש והעשירי שלו, Showing Light, שנוצר בזמן הכנות להופעה. האזינו

נמרוד הלברטל, קול הקמפוס
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נמרוד הלברטל, קול הקמפוס

רן סלוין הוא יוצר רב-תחומי, שפועל בתחום שבין הוויזאולי והמוזיקלי, שיוצר מוזיקה ומיצבים של צליל ווידאו. לרגל יציאת אלבום הסולו העשירי שלו, Showing Light (שיצא בלייבל False Ind) הגיע סלוין להתארח בתוכנית "מהפכה השקטה" לשיחה עם ברק הלר חיון ונמרוד הלברטל.

באלבום החדש יש חומרים שמזכירים הוצאות קודמות שלו תחת הלייבלים Cronica, Sub rosa and Mille Plateaux. הצליל המיוחד של יצירתו ניתן להגדרה כשילוב בין אמביאנט לקולות סונאר מרוחקים. משהו שמזכיר מוזיקת מדע בדיוני מחתרתית. לדברי סלוין, "האלבום הזה הוא דיאלוג עם מסך הקולנוע. ניתן לראות בקטעים השונים מעין פס קול לסרט שקיים רק בזיכרון".

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב האלבומים החדשים לפייסבוק שלכם

סלוין מספר כי השיפור הטכנולוגי מאפשר לו להעביר את העשייה לתוך הבית וכך, לעבוד ב"משמרות". האלבום החדש נוצר כולו ב"סשן" אחד של כ-10 שעות. למעשה, האלבום נוצר תוך כדי הכנה של קטעים לקראת הופעה. בזמן החיפוש והסידור שלהם הופיעו מספר קבצים שנוגנו יחדיו. וכך, מהמיקס האקראי נולדו חמישה קטעים.

לגבי הצליל של האלבום, סלוין מספר כי מקור הסאונד הוא אקוסטי, ושהוא עורך בו מניפולציות כך שאי אפשר לשמוע ולזהות את המקור. "זהו תהליך ארוך של שינוי צורה".

על אף שהחומרים באלבום מופשטים, סלוין מוצא באלבום את רוח הגוספל. גם הטייטל שלו ,Showing Light, מתעסק בתקווה למרות שהוא מאד אפל. "מאוד התחשק לי לעבוד עם ההפכים", הוא אומר ואף מתייחס לעטיפת האלבום: "עטיפת גוספל מסורתית באלבום אלקטרוני אקספרימנטלית".

האזינו לשני קטעים מאלבומו החדש של סלוין

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ