פסקול השבת של אהובה עוזרי

בכל סופ"ש דמויות ציבוריות מציגות את רשימת השירים הפרטית שלהן. הפעם על עמדת התקלוט המוזיקאית הוותיקה והמוערכת. האזינו

קול הקמפוס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קול הקמפוס

מדי שבוע אנו מביאים את "המיקס-טיוב" - פסקול לסוף השבוע של אמנים, אנשי רוח ודמויות ציבוריות, אשר מציגים רשימת שירים פרטית. השבוע, המוזיקאית הוותיקה והמוערכת אהובה עוזרי.

את הקריירה שלה החלה עוזרי כילדה בכרם התימנים. היא היתה מארגנת שמחות וגם מקוננת בטקסי אזכרה של חברי השכונה שהלכו לעולמם. הפריצה הגדולה שלה לתודעה הייתה עם האלבום "היכן החייל", שיצא ב-1975. התחושה שההתעסקות בשירי שכול ועצב מביאה עליה רוחות רעות, הביאה לפרישתה מהופעות בשנת 1982. היא המשיכה להקליט, וללמד מוזיקה ופיתוח קול. בין תלמידיה היה גם הזמר זוהר ארגוב. ב-1993 חזרה להופיע וב-1999 הוציאה את האלבום "צלצולי פעמונים", שנחשב לאלבומה המצליח ביותר.

בשנת 2000 חלתה עוזרי בסרטן מיתרי הקול והיא עברה ניתוח לכריתתם. מאז היא כמעט ולא יכולה לשיר, וקולה הפך לצרוד וחלש מאוד. עם זאת, ממשיכה עוזרי ליצור ולשתף פעולה עם אמנים רבים בישראל כמו הדג נחש, אסי לוי, יהודית רביץ, דקלון ועוד רבים אחרים.

היא פותחת את הפסקול עם שני שירים של ג'ו עמר. על "ישמח משה" היא מספרת: "זה שיר ילדות שלי. היות ואני באה מבית דתי, כל היום הייתי שרה אותו". על השיר "אמא" היא מספרת: "תמיד הייתי שרה את השיר לאמא שלי. כשהיתה שומעת, הייתה אומרת לי 'תעריכי את מה שאני עושה בשבילך'".

עוזרי בחרה גם שירים שהשפיעו עליה בפן המקצועי. על בחירה באנטוניו מולינה אומרת עוזרי: "ממנו למדתי לשיר בסגנון ספרדי", ועל הבחירה בשיר "ברצלונה" של ג'ו עמר היא מעידה: "ממנו למדתי טכניקות בשירה".

את אלביס פרסלי מכנה עוזרי: "אהבת נפשי. קול שמצלצל תמיד באוזניי", ואף נזכרת בהתחרות שלו עם קליף ריצ'ארד, אותה תמיד אהבה. גם את החיפושיות היא מזכירה: "שרים פשוט. קשה מאד לחקות אותם".

בין בחירה לבחירה, נראה שעוזרי חייבת לפרגן במילה טובה לכל המבצעים של הבחירות שלה. על "האיש ההוא" של יהודית רביץ היא אומרת בענווה: "כשאני שומעת את השיר, נדמה לי שמישהו אחר כתב אותו". ועל רביץ עצמה היא מוסיפה: "היא שרה מעולה". אותה מחמאה מקבלת גם אסתר עופרים עם הבחירה "שחרחורת" ועל "עת יעלה ירח" של עליזה עזקרי היא מספרת שזהו "אחד השירים היפים ששמעתי בחיי" ואף מגלה כי "בזמנו רצתי לתת לה את "היכן החייל…". השיר הלפני אחרון בפסקול הוא "פמלה" של בעז שרעבי. עליו היא אומרת: "הינו עושים כלים במסעדה וחולמים להיות כוכבים…"

האזנה טובה ושבת שלום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ