חצרות אומן ובתים פתוחים בקיסריה

בחול המועד פסח פותחים אומני קיסריה את בתיהם לקהל הרחב ומארחים תערוכות, מיצגים ומופעי מוסיקה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חג  הפסח הקרב מוצא את אומני קיסריה עסוקים בהכנות לקראת האירוע הייחודי שהופך למסורת – הפנינג אומנותי והזדמנות להצגת יצירות אומנות בבתיהם ובחצרותיהם. האירוע יתקיים בימים שני – רביעי ה- 6-8 באפריל בין השעות 10:00-20:00.

חג  הפסח הקרב מוצא את אומני קיסריה עסוקים בהכנות לקראת האירוע הייחודי שהופך למסורת – הפנינג אומנותי והזדמנות להצגת יצירות אומנות בבתיהם ובחצרותיהם

זו השנה השלישית ברציפות שבקיסריה מתקיימת חגיגת אומנות צבעונית "דרך האמן, אומנים מארחים בקיסריה". במשך שלושה ימים בחול המועד פסח יוכל קהל המבקרים ליהנות משפע של יצירות מקוריות ולספוג את האווירה הקהילתית המיוחדת של הפנינג אומנותי המתקיים בבתים ובחצרות מיטב אומני קיסריה.

בכל חצר אפשר יהיה ליהנות מחגיגה אביבית של מגוון יצירות ומתנות של אומנים ויוצרים מקומיים - יצירות בתחום העיצוב, ציור, פיסול באבן, צילום, תכשיטים בשילוב אבנים, קרמיקה, פסיפס, שטיחי קיר ופריטי קישוט, אביזרי אופנה וסטיילינג ועוד - כאשר כל אומן ואומנית בדרכם הייחודית מציעים חוויה אותנטית למבקרים, לתושבי הישוב והסביבה ולקהל הרחב. 

1 מתוך 9 |
איאת נסאר-בחצר אמנים של גבי
2 מתוך 9 |
אנה צ'ילי

מיכאל כרסנטי, מנכ"ל החברה לפיתוח קיסריה מציין: "זה כבר הפך למסורת שבחג האביב מגיעים אלינו לקיסריה מבקרים רבים גם כדי ליהנות מחגיגת אומנות צבעונית ומיוחדת. הישוב שלנו משופע באומנים ויוצרים מקומיים השמחים לפתוח את דלתות בתיהם ולארח אומנים שונים עם מגוון יצירותיהם גם בחצרות. אשתקד אירחנו מאות מבקרים מכל קצוות הארץ, וגם השנה אנו שבים ומזמינים את הקהל הישראלי לבוא וליהנות מחוויות אמנויות ומיצירות של הפרויקט המיוחד".

בואו לחוות את פסטיבל "דרך האומן" בחול המועד פסח

השנה נוסף על תערוכות אומנות בבתים ובחצרות אומני קיסריה מזמן הפרויקט "דרך האומן" גם מבחר אירועי במה ייחודיים כולל מופעי מחול, שירה, תיאטרון ומוזיקה.

יהודית מלר מובילת היוזמה, האמנית הרב-תחומית ומפיקת אירועים מספרת כיצד נולד הרעיון לקיים הפנינג אומנות ולפתוח את בתיהם של טובי אומני קיסריה להנאת הקהל הרחב: "קיסריה הינה בית לשפע של אומנים מוכשרים במגוון תחומים: ציור, פיסול, תכשיטנות, קרמיקה, סריגה ועוד. הפרויקט "דרך האמן" זו הזדמנות נפלאה לתת במה הן לאומנים בתחילת דרכם, אשר מהססים לחשוף את פעילותם היצירתית, והן ליוצרים מנוסים יותר ולהציג את עבודותיהם להנאת הקהל הרחב". והיא מוסיפה: "האירוע מתקיים זו השנה השלישית ברציפות וזוכה להיענות גדולה מצד הציבור, אך כל פעם מחדש אני מתרגשת להרים את הפרויקט יחד עם מנהלת המרכז הקהילתי".

הפתיחה החגיגית של הפנינג האמנות שתתקיים ביום ב' 6.4 בשעה 19:00 באולם האירועים במרכז קיסריה תארח את להקת "צלילי האינקה" המנגנת מוזיקת פולקלור דרום אמריקאי. בין המופעים הנוספים שיוצגו במהלך הפרויקט "דרך האמן": ערב שירי אהבה בליווי פסנתר (6.4), מחול אתני המחבר מזרח ומערב (7.4), מונודרמה מרגשת "אמא" (8.4), מחול המוני (7-8.4), הופעת מקהלת הילדים "נונה הקטנה" (8.4) ומופע רוק וג'ז מקפיץ (8.4).

בכניסה ליישוב תחולק מפה מפורטת של בתי וחצרות האמנים המציגים.