טריגו נדל"ן: 3 סיבות להשקיע בתכנית 3700 - "הצפון החדש" של ת"א

שוק הנדל"ן בעולם תמיד היה רווחי, אך בעשור האחרון הנדל"ן הפך להיות אפיק השקעה מועדף, במיוחד כאשר מדובר במדינת ישראל. מחירי הדירות עלו במאות אחוזים בשנים האחרונות ומי שניצל זאת על מנת לצבור הון עצמי ולהשקיע בנדל"ן נוסף, וודאי הרוויח תשואה רבה שלא יכול היה להרוויח באפיק השקעה אחר. מצב זה בולט במיוחד כאשר מדובר בהשקעה בנדל"ן בתל אביב, שמוכיחה עם הזמן כי מחירי הדיור בתחומה לא יגיעו אף פעם לכדי מיצוי ותמיד יעלו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

עם זאת, בזמן שעליית המחירים במרכז תל אביב נחשבת למתונה, בצפון ובדרום מתחולל שינוי מהותי, ועם פיתוחן ואישורן של תכניות מתאר עירוניות, אזורים שלמים קמים לתחייה ומושכים משקיעים מישראל ומהעולם. תכנית כזו היא תכנית 3700 (באיזור רובע גלילות), שאושרה לאחרונה על ידי חבר הכנסת גלעד ארדן, כאשר היה שר הפנים.

השקעה בפרויקט "הצפון החדש" - יוקרה ותשואה גבוהה

תכנית 3700 מפרטת את הקמתו של רובע עירוני חדש בצפון תל אביב, רובע המשתרע על פני שטח של אלפי דונמים ורצועת חוף טבעית. הרובע יכלול מגדלי מגורים, שטחים מסחריים, פארקים, שבילי אופניים, מרכזי תרבות, פנאי, בילויי, תחנת רכבת וכמובן מוסדות חינוך.

להלן 3 סיבות טובות מדוע יש להשקיע בצפון החדש של תל אביב:

1. השקעה בנדל"ן יוקרתי- על פי כתבה שהתפרסמה באתר דה מרקר, תל אביב נמצאת בין עשרת שוקי הנדל"ן החמים ביותר בעולם, אפילו לפני טוקיו, לונדון וניו יורק. רק בשנה החולפת קפצו המחירים בעיר ביותר מ-10%, שנחשב לזינוק ה-6 הכי חד בעולם. במקום הראשון דורגה סן פרנסיסקו ולאחריה: בנגלור - הודו, מיאמי  - ארה"ב, ונקובר - קנדה, ג'קרטה - אינדונזיה, תל אביב - ישראל, טוקיו - יפן, דבלין - אירלנד, לוס אנג'לס - ארה"ב וסידני - אוסטרליה.

2. להשקיע במיקום אסטרטגי - הסיבה השנייה שכדאי להשקיע בפרויקט הצפון החדש היא העובדה שהרובע המתוכנן יכניס לעיריית תל אביב עוד כחצי מיליארד ש"ח. בזכות זאת העירייה בודקת הקמת מנהרת תשתיות לאורך רח' אבן גבירול, לטובת הרובע החדש. הרובע יחבר את מרכז תל אביב עם הרצליה ויגדיר מחדש את חלוקת העיר. ההשקעה בתכנית יכולה להפוך את המשקיעים לחלוצים הראשונים של המטרופולין הכי יוקרתי בישראל.

3. התכנית אושרה - לעומת תכניות שונות שקיימות במשק הנדל"ן הישראלי, תכנית 3700 כבר אושרה לפני מספר חודשים וכעת כל מה שנותר הוא לעבוד על הפיתוח. כרגע יש לקבוע באופן סופי את הזכויות לכל בעל קרקע ולהוציא היתרי בניה לכל מתחם ומתחם, לאחר שיתוכננו תכניות מפורטות. על פי כתבה שהתפרסמה באתר כלכליסט, היתרי הבניה יתקבלו בין השנים 2019-2021. ככל שיעבור הזמן ויתקרב אל מועד התחלת הבניה, המחירים רק יעלו ולכן שווה להשקיע כמה שיותר מוקדם בפרויקט זה.

חברת טריגו השקעות נדל"ן, שמובילה את הפרויקט, הינה חברה יזמית, דינאמית וותיקה בתחום הנדל"ן בישראל. החברה מוכרת כבעלת ידע נרחב, ניסיון עשיר ומקצועיות בלתי מתפרשת. טריגו השקעות נדל"ן מתמחה באיתור, רכישה, השבחה ותכנון מקיף של קרקעות ברחבי הארץ.