בעיה ישנה? פתרון חדש

אחרי שנים של מאבק עיקש בתופעת ההשמנה בעולם, שכלל כדורים כימיים, דיאטות מזיקות וניתוחים פולשניים, דווקא צמח יפני אצילי הוא שפורץ את הדרך לתזונה מאוזנת וגוף בריא.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

צמח הקונג'אק הוא כיום האמצעי המדובר ביותר בהתמודדות עם עודף משקל. אחרי שנים של מחקר רפואי ענף, דווקא תמציתו של צמח טבעי הולכת להיות הכלי החדש במאבק נגד עודף משקל.

עודף משקל הוא תופעה נפוצה בעולם המערבי המודרני, ומהווה בעיה רפואית של ממש, עד שניתן לכנותו המגפה החדשה של המאה ה-21. כיום אחוז האנשים הסובלים מעודף משקל במדינות המפותחות עומד על לא פחות מ-52%. מגמה זו לא פסחה על ישראל בה אחוז האוכלוסייה הבוגרת הסובל מעודף משקל עומד על 48%. לפי המחקר כיום ידוע כי לאותם אנשים הסובלים מעודף משקל סיכוי גבוה יותר לחלות במחלות רבות וביניהן סוגים שונים של סרטן, סכרת ומחלות לב. בנוסף עודף משקל עלול לגרום לבעיות פוריות, דליות, לחץ דם גבוה, אין אונות, והרשימה עוד ארוכה.

לאור הסכנות הטמונות בעודף משקל, המחקר הרפואי השקיע משאבים רבים בניסיון למצוא דרכים להתמודד עם הבעיה, ואף על פי כן,  עד לשנים האחרונות לא נרשמה כל תגלית משמעותית שתסייע לפתרון. אלא שבשנים האחרונות בהובלת חוקרים מובילים בתחום מאוניברסיטת קונטיקט שבארה"ב ומאוניברסיטת צ'אנג שאן מטייוואן החלה להתפתח אסכולה חדשה המציעה להשתמש בתמציות צמחים מהמזרח לצורך הרזיה. הניסויים בצמחים אלה הביאו לתוצאות חד משמעיות ולפריצת דרך חדשה בתחום. בין הצמחים האלה, צמח אחד נחשב לצמח התורם ביותר להרזיה, הוא צמח הקונג'אק. הפקעות של צמח הקונג'אק מכילות אחוז גבוה מאוד של סיב תזונתי גלוקומנן (Glucomannan), סיב אשר סופח עד פי 200 ממשקלו במים, ובכך גורם לתחושת שובע אמיתית לאורך שעות ארוכות. תכונה בולטת נוספת של הקונג'אק הוא ההשפעה שלו על האינדקס הגליקמי בגוף – מדד לרמת הסוכר בדם. הקונג'אק מסייע ליציבות של האינדקס הגליקמי, כלומר הוא שומר על מידה טבעית של רמת סוכר בדם, כך שהגוף לא נזקק לפחמימות וסוכרים, שניים מאבות המזון המשמינים ביותר. למעשה יתרונו של הקונ'אק הוא כפול, ראשית הוא תורם לתחושת השובע, שנית הוא דואג לכך שכאשר מתעורר הרעב, יהיה זה רעב למזונות פחות משמינים.

לאור תכונותיו הייחודיות של הקונג'אק מספר חברות פרמצבטיקה החלו להשתמש בתמצית שלו כדי ליצור תוספי תזונה דיאטטיים, ומיליוני בני אדם כיום צורכים קונג'אק באופן קבוע בשם שמירה והורדה של משקל הגוף. תוסף תזונה חדש שנכנס לאחרונה לשוק הישראלי בשם

GREEN SLIM   מהווה פיתוח משמעותי במיוחד בתחום. GREEN SLIM מתבסס גם הוא על תמצית הקונג'אק, אלא שהמפתחים של GREEN SLIM הצליחו ליצור ערך מוסף משמעותי לתוסף התזונה על ידי שילוב של תמציות צמחים נוספות. על אף יכולותיו המובהקות של הקונג'אק, הוא אינו הצמח היחידי כיום המוכר כמסייע בשמירה ובהורדת משקל. כך ב- GREEN SLIM השכילו להוסיף תמציות של צמחים נוספים אשר ישלימו את פעולת הקונג'אק לירידה במשקל כמו גואר-גם, מלון מר, ובראשם קפה ירוק. אמנם כבר שנים רבות קפה הוא המשקה הפופולרי ביותר בעולם, אך רק בשנים האחרונות החל המדע לעשות בו שימוש לצרכים דיאטטיים. העבודה שהקפה הירוק, טרם הקלייה והטחינה, מכיל אנטיאוקסידנטים רבים, מאיץ את חילוף החומרים ומזרז שריפת שומנים, הופכת אותו לגורם משלים יעיל ביותר לצד הקונג'אק בשמירה על משקל ובמאבק העיקש בבעיות רפואיות הנגרמות עקב עודף משקל.

חשוב לציין, תוספי תזונה אינם תרופות פלא, וכדי להגיע לתוצאות משמעותיות רצוי לשלב אורח חיים בריא ותזונה מאוזנת. עם זאת, לאחר שנים רבות בהם עולם המחקר הרפואי לא הצליח לסייע לנאבקים בעודף משקל, נראה ש- GREEN SLIM, מתוספי התזונה המתקדמים בשוק, יכול להיות בדיוק התוספת הנכונה לאותו מאבק קשה.