טריגו נדל"ן: השקעת הנדל"ן החמה בשוק - קרקעות בגלילות על הים

תל אביב, העיר העברית הראשונה, כבר עברה את גיל 100 , אבל נמצאת בפיתוח מתמיד מאז שהוקמה. העיר, שכיום נחלקת לרובעים שונים, מאחדת בתוכה מגוון רחב מאוד של אוכלוסיות ונחשבת לבירת התרבות הישראלית. בתל אביב ניתן למצוא הכול: פאבים מגוונים, בתי קפה, מרכזי קניות, משרדים, מוסדות חינוך, אוניברסיטה, מכללות ושפע של פעילויות שאין באף עיר אחרת בישראל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

על כן, פיתוחה של העיר גם בעתיד הוא הכרחי, במיוחד לאור מחירי הנדל"ן שלא עוצרים ורק מוסיפים לעלות, מה שמביא מספר גדול של משקיעי נדל"ן מהארץ והעולם, להשקיע בנדל"ן בעיר. רבים מהם יסכימו כי ההשקעה החמה ביותר בשוק הנדל"ן כיום, היא ההשקעה בקרקעות באזור מתחם צפון רמת אביב ובתוכנית 3700.

מתחם צפון רמת אביב - פיתוח עתידי נרחב

תכנית המתאר העירונית ,מגדירה את פעולות הפיתוח שיעשו בצפון העיר בשנים הקרובות ומספקת הצצה למראה תל אביב בעתיד. 
עיקרי תכנית 3700 ומתחם צפון רמת אביב הם תיאור ותכנון של רובע עירוני חדש בצפון העיר לאורך חופה הצפוני הכולל גם קרקעות בגלילות.  שטח זה, הממוקם בשוליים של העיר וניחן בנוף מדהים וטבע רחב, הוא מלא פוטנציאל, אך מעולם לא זכה לתנופת פיתוח שתואמת את מה שראוי עבורו.

כיום, התכנית שכבר אושרה, נמצאת בסטאטוס של תכנית מתאר עם עקרונות שומה והקרקעות הקיימות יוסבו לקרקעות בעלות ייעוד של מגורים, מסחר, תעסוקה ומלונאות. התכנית מהווה את עתודת הקרקע הגדולה ביותר בתחום העיר ת"א אשר טרם נבנתה.
גל פאר, מבעלי חברת טריגו נדל"ן מסביר כי "האזור הוא בעל פוטנציאל אדיר, גם בגלל תוואי השטח והמיקום וגם בגלל שמדובר בעיר עם תשואת רווח גבוהה מאוד למשקיעי נדל"ן באזור שעדיין לא נבנה". המתחם משתרע על פני 1900 דונם שעליו יקומו עשרות אלפי יחידות דיור, מלונאות, תיירות, קייט ונופש, שטחים ציבוריים ואגם. כמו כן, יקומו שדרות שיחברו את בנייני המגורים אל הים ויהוו המשך לרחובותיה המרכזיים של תל אביב, אבן גבירול והירקון.

קרקע בצפון תל אביב - השקעת הנדל"ן המשתלמת בישראל

הפיתוחים העתידיים שמגדירה תוכנית 3700 תל אביב, מספיקים כשלעצמם על מנת להבין את שווי התשואה שניתן להרוויח מהשקעה בנדל"ן בצפון החדש של תל אביב. אך בנוסף לכך יש לבחון גם את הפיתוחים שיעברו על העיר כולה ויחברו את צפון תל אביב עם רחבי העיר ועם רחבי גוש דן.

הפיתוח המרכזי הוא הקמת הרכבת הקלה, שתאפשר לנוע בקלילות ובמהירות ברחבי העיר והסביבה וכך תעלה את רמת החיים ברובע החדש. רן נובוטני, מנכ"ל קבוצת טריגו נדלן, המשווקת קרקעות במסגרת התכנית, מסביר כי התנופה שהולכת לעבור על העיר, שגם ככה כבר מבוקשת מאוד, היא חסרת תקדים. "הפינוי של שדה דוב, הקמת הרכבת הקלה ויצירה של מרכזים חדשים בסגנון של ערים בינלאומיות ברחבי העולם, הופכת את תל אביב ואת הצפון החדש ליותר אטרקטיבית, יוקרתית ואיכותית" מסביר נובוטני. 

על פי תכניות אלו, שוויה של קרקע בצפון תל אביב או עלות קרקע בגלילות, תהיה שווה הרבה יותר בעתיד, ומהווה כבר מעכשיו את אחת מהשקעות הנדל"ן החמות ביותר בישראל.