הצפון החדש של תל אביב- הזדמנות נדירה למשקיעים

בעקבות המשבר הכלכלי העולמי שאירע בסוף שנת 2008, מחירי הנדל"ן בישראל זינקו בצורה משמעותית ובמקביל, הריבית בבנקים ירדה והמיסוי על רווחים בשוק ההון עלה. התמהיל הזה הפך את ההשקעה בנדל"ן להשקעה המועדפת ביותר ולכזאת שאין לה מתחרים. פרויקט חדשני שמשווק בימים אלו וממוקם באיזור היוקרתי של צפון תל אביב, מאפשר למשקיעי נדל"ן להרוויח תשואה גבוהה מהרגיל.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הצפון החדש - הרובע המבוקש להשקעה בישראל

מתחם דרום גלילות או מתחם הצפון החדש הנו מתחם בעל פוטנציאל גבוה וגורם לכך שמשקיעי נדל"ן רבים מעוניינים להשקיע בו את הונם. מדובר בעתודת הקרקע האחרונה באזור תל אביב, אשר ממוקמת מדרום לרמת השרון ומצפון לרמת אביב ג'.

מתחם זה מבוקש מאוד ועל פי תכנית המתאר העירונית הוא מיועד להיות רובע חדש בתל אביב שיכיל 12 אלף יחידות דיור, אזורי מסחר ותעסוקה, בתי ספר, גני ילדים ושטחים פתוחים הכוללים פארקים ואגם מלאכותי. הרובע ישתרע על פני 2000 דונמים ונקרא "הצפון החדש של תל אביב". התכנית כבר אושרה וכיום קרקע במתחם עולה כ-850 אלף ש"ח.

כיצד יכולים המשקיעים להרוויח מהשקעה בצפון החדש?

בפרויקטים מסוג אלה אלמנט הזמן הוא קריטי ונחשב למרכיב שיכול לקבוע אם מיטב פוטנציאל תשואת הקרקע אכן ימוצה. הסיבה לכך היא שככל שעובר הזמן, ערך הקרקע עולה, במיוחד לאחר נקודות זמן משמעותיות כמו אישור התוכנית או התחלת הפיתוח. לכן, משקיעים רבים יכולים להשקיע בפרויקט ואף ירוויחו יותר אם יזדרזו להשקיע.

התכנית להקמת מתחם המגורים בצפון החדש כבר מתקדמת ואושרה ואף שולמו חלק ממיסי הבנייה על המתחם. עכשיו זה רק עניין של זמן עד שהקרקע תקבל אישור סופי למגורים וניתן לראות בטבלה שמלמעלה את התשואה המשוערת לפי משך תקופת ההפשרה. יש אנשי מקצוע שטוענים שתוך 3-4 שנים יתקבל האישור המיוחל והשמרנים שבניהם גורסים כי מדובר על מקסימום 10 שנים. עם זאת, גם במקרה של משך הפשרה מקסימאלי, מדובר על תשואה פנומנאלית של 12%, תשואה שלא ניתן בכלל להשוות אותה לכל השקעה אחרת.