על הקשר הישיר שבין פסוריאזיס למתחים וחרדות ועל הדיקור באפרכסת האוזן המטפל בשתיהן

ההתמודדות על מחלת הפסוריאזיס היא קשה, מפרכת ולעיתים מייאשת. היא קשורה לרוב גם למתחים, לחצים וחרדות. כפיר פוריאן, מומחה לטיפול בבעיות לחץ וחרדה באמצעות דיקור באפרכסת האוזן, עלה על הקשר בין שתי הבעיות ובנה טיפול מיוחד המטפל גם במחלת העור הטורדנית וגם במתח המעורר אותה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מחלת הפסוריאזיס היא אחת המחלות הפחות נעימות שאפשר לתאר. היא חיצונית, פוצעת ומקשקשת את העור, לא נעימה למראה, ולמרות שהיא אינה מידבקת, היא מרחיקה אנשים מלהתקרב אל החולה. היא גורמת לו בושה, מביאה אותו להתלבש גם בקיץ בבגדים ארוכים וגוררת איתה סבל רב. החולים מספרים על הטיפולים התרופתיים השונים ועל ביקורים חוזרים ונשנים בים המלח בנסיון למצוא פיתרון לבעיה, אבל הריטואל הוא של עליות וירידות, נסיגות לעיתים בסימפטומים שעל העור ואז שוב רגרסיה.

היום מדע הרפואה כבר יודע לספר על קשר ישיר  בין מחלות עור לבעיות נפשיות. לחץ, מתח, עצבים, חרדות, כל אלה אוכלים את האנשים מבפנים, עד שהדבר מתפרץ החוצה במחלות עור דוגמת פסוריאזיס.

כפיר פוריאן, מומחה ברפואה אוריקולרית הוא המטפל  האלטרנטיבי היחיד בישראל שמומלץ ומוכר על ידי אגודת הפסוריאזיס בישראל. טיפוליו והתוצאות שלהם עוברים מפה לאוזן בידי מאות המטופלים שעוברים דרך הקליניקה שלו, וזוכים לטיפול בעזרת דיקור באפרכסת האוזן.

כפיר פוריאן

מי זה כפיר פוריאן, ומה עומד מאחוריו? כפיר הוא מנהל ובעלים של חברת K medic  (www.Kmedic.co.il) המומחיות שלו היא באוריקולותרפיה– שיטת טיפול שמוכרת מאוד בעולם ועיקרה היא דיקור באפרכסת האוזן, המתבצע בקליניקה המטופחת שלו, שרחוב בית אל 24, ברמת החייל שבתל אביב.

כפיר פוריאן, הוא מומחה באוריקולותרפיה – שיטת טיפול פופולארית בעולם, העוסקת בדיקור באפרכסת האוזן. אחת ההתמחויות של כפיר היא בטיפול בבעיות חרדה, לחץ ודיכאון, שגם בהן הוא מטפל בעזרת דיקור באפרכסת האוזן. הקשר הברור שבין הלחץ הנפשי לבין תופעת הפסוריאזיס, היא שמעבירה קו ישר בין הטיפולים ולכן כפיר יודע שטיפול בעזרת דיקור באפרכסת האוזן יכול לעשות את העבודה גם במקרים של פסוריאזיס.

"השקעתי שנים רבות בחקירה של פסוריאזיס ועל כך שאין פיתרון למחלה", הוא אומר, "כאן דרוש טיפול שיקיף גם את העור, גם את המערכת החיסונית וגם את הנפש, שזה פקטור מאוד משמעותי. הטיפול היחיד שיכול לשלב בין שלושת התחומים הוא דיקור באפרכסת האוזן. עשיתי תהליך מחקר מדוייק והתחלתי לרקוח פיתרון משל עצמי לבעיה. המהלך הנסיוני שעשיתי התגבש לאט לאט לשיטה ולדרך, עשיתי התאמות ובסופו של דבר עליתי על הדרך הנכונה".

ומה השיטה שמצאת תוך כדי המחקר?

"היתרון בפסוריאזיס ובעיות עור הוא שאפשר לשלב ריפוי עצמי של הגוף, ללא התערבות חיצונית. הגוף מתקן ככה כמה מערכות במקביל – בהן המערכת החיסונית, המערכת ההורמונאלית ומערכת עצבים בתחום הנפשי. הכל קורה דרך דיקור מדוייק ואינדיבודיאלי באפרכסת האוזן. הטיפול משתנה, ככה שכל מקרה הוא לגופו ותלוי במצבו הנוכחי של המטופל ובקצב ההתקדמות שלו".

וזה יכול לעזור לכל אחד?

"יהיו אנשים שזה מאוד יקל עליהם ויתמוך בטיפול שהם מקבלים והם יצטרכו כדורים. מי שהוא ממש חולה בנפשו, יוכל להיעזר רק בפסיכיאטר, כי לפעמים הדיקור באוזן הוא לא פיתרון כולל. לעומת זאת, יש אנשים שלא נולדו חולים אלא עברו משבר כלשהו – יש בעיות בחיים, כמו פיטורין, גירושין, וכאן הפיתרון שלי יכול להוציא אותו מהבעיה, אם זה פחד מטראומה, בעיות דימוי עצמי, בעיות של איבוד ביטחון ועוד מקרים דומים".

כמה זמן יכול להימשך טיפול כזה ומה העלויות שלו?

"לפעמים כמה טיפולים יכולים להביא להקלה גדולה ויש מקרים בהם נזדקק לסדרות של 20 ו-30 טיפולים. עלות כל טיפול הוא 490 שקלים".

בקריירה הקודמת שלו היה כפיר (40) עובד בכיר בחברות היי טק מובילות. הוא ניהל אבטחת מידע, שימש כיועץ בכיר ותכנן מערכות מיחשוב סבוכות. את השינוי הקיצוני בחייו עשה מכיוון שכל השנים חש שבתוך תוכו הוא יכול לטפל ולרפא אנשים. זה קרה כשהוא התחיל לטפל בעצמו והצליח להשיל 30 ק"ג בעזרת דיקור באפרכסת האוזן. הוא הסתקרן מהשיטה שעזרה לו והחליט להתעמק בה. הוא נרשם ללימודים במכללה הירושלמית לרפואה סינית והתמחה בתחום הדיקור בקרקפת בשיטה היפנית ynsa , אותה הביאה לעולם ד"ר יאממוטו. בהמשך עבר תהליך דיקור באפרכזת אצל ד"ר אורי ניסן, שם התוודע אל תחום הדיקור הספיציפי הזה. "החלטתי לחקור את התחום ונחשפתי למטפלים מקצוענים כשאני מבין שיש כאן מפתח אמיתי לבריאות הנפשית והפיזית של מטופלים רבים. כך הצלחתי להגשים את השאיפה לטפל באנשים ולרפא אותם, כשאני עובד ומגשים את עצמי בתחום שהוא יותר רוחני פחות דורסני".

ואיך לא שמענו עליך עד כה?

"האינפורמציה עלי עברה בדרך כלל מפה לאוזן, וחולים שביקרו במרפאה סיפרו לזה בעקבות התוצאות הטובות שהושגו".

עכשיו, כשהסיפורים על יכולותיו של כפיר פוריאן כבר הגיעו אל הרשת, הגיע הזמן להעביר אותם גם אל הקרובים והמכרים שלכם, שטרם שמעו עליו ויוכלו להצטרף אל מאות המטופלים שכבר עברו תחת ידיו וכבר יודעים שדיקור באפרכסת האוזן הוא הפיתרון למחלת הפסוריאזיס, ולהקלה בסבל הכרוך גם במתח הנפשי ובחרדה.

לפרטים נוספים לחץ כאן