התאטרון חוזר אל הרחוב

פסטיבל בת-ים הבינלאומי לתיאטרון ואמנות רחוב חוזר, ובמסגרת חגיגות ה-90 לעיר מציע שלושה ימים של הופעות מרהיבות מהארץ ומחו"ל ומיצגים ענקיים בגובה העיניים בטיילת בת-ים - הכניסה חופשית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הפסטיבל הבינלאומי, בניהולו האמנותי של אמיתי יעיש בן אוזיליו, הוא אחד הפסטיבלים העשירים והמוערכים בארץ. בסוף אוגוסט יתקיים הפסטיבל ה-19 ויהפוך את המרחב הציבורי היומיומי של בת-ים למעין בימה ענקית שתציג למעלה מ-30 מופעים מקומיים ובינלאומיים של תיאטרון, קרקס, מחול, ליצנות, אקרובטיקה, מיצגים, תהלוכות מוזיקה ועוד. גם השנה יציע הפסטיבל מתחם קמפינג מיוחד שיאפשר למשפחות ליהנות מחוף הים של העיר.

למעלה מ-60,000 מבקרים נהנו בפסטיבל בשנה שעברה, והוא זכה לתהודה בינלאומית: הגארדיאן הבריטי פירסם תמונות מהפסטיבל ומנהליו הוזמנו לדבר על אמנות במרחב הציבורי בכנסים ברחבי העולם. 

בפסטיבל יתארחו קבוצות ואמנים בינלאומיים מהשורה הראשונה בעולם ביניהם: Volants Plasticiens מצרפת, שיציגו דגי ענק מעופפים, הליצן המפורסם Leandre הספרדי עם המופע החדש שלו, Circ Panic מופע עמוד סיני מרהיב, קבוצת של עכברושי הענק של Campi Qui Pugui Productions ועוד.

צרפת | Plasticiens Volants // Pearl

המופע פרל (Pearl) יהפוך את בת-ים לאקווריום עצום, ואת באי הפסטיבל לצוללנים המשייטים בו. Plasticiens Volants היא אחת הקבוצות המובילות בעולם לתאטרון רחוב. הקבוצה נודדת מערים לכפרים, מפסטיבלים קטנים לאירועים עולמיים (כולל טקסי הפתיחה והסיום של המשחקים האולימפיים בברצלונה בשנת 1992 ובסידני בשנת 2000) ובשנות קיומה פגשה הקבוצה קהל מחמש היבשות.

"? חבורת עכברושים שובבים ומצחיקים פולשת לבת-ים, מסתובבת בטיילת ועושה ככל העולה על רוחה"

ספרד | Campiquipugui Produccions // Rats

מי מפחד מעכברושים ? חבורת עכברושים שובבים ומצחיקים פולשת לבת-ים, מסתובבת בטיילת ועושה ככל העולה על רוחה. איפה החלילן מהמלין כשצריך אותו?

לצד ההפקות הבינלאומיות יעלו בכורות ישראליות רבות ביניהן: "זוג" - מופע אקרובטיקה של מערכת יחסים, "ג'ונגל אורבני" - מחול עם תלבושות מרהיבות של עדר חיות, קבוצת סטנגה מעלה את "גמר גביע" ומחזירה את משחק הסטנגה השכונתי לשכונה. קבוצת אלומיניום עטורת הפרסים לראשונה במופע רחוב. בת-ים ארכיון - מיצב ארכיוני המציג אוספים ייחודיים ומקומיים מהעיר במסגרת חגיגות ה 90 ועוד.

בימה ענקית שתציג למעלה מ-30 מופעים מקומיים ובינלאומיים

לצד ההשקעה חסרת התקדים באמנות ותרבות, הפסטיבל מקדם אג׳נדות חברתיות ומעורובות בקהילה. הפסטיבל ממשיך את המסורת שהחלה בשנה שעברה ויצרף לשורותיו אנשים עם מוגבלויות תושבי בת-ים על כסאות גלגלים ממונעים שיאיישו עמדות מודיעין ניידות. כמו כן, יתקיים שיתוף פעולה עם גרעין אנ"ת (אמנות נותנת תרומה) - רשת של אמנים חברתיים מצויינים בתחומים שונים שעובדים עם בני נוער דרך תנועת הצופים שייקחו השנה חלק בפסטיבל ובפעילויות השונות. בנוסף, לרגל חגיגות ה-90 לעיר פנתה עיריית בת-ים לרשויות וערים בכל רחבי הארץ והזמינה את תושביהן להתארח ללא תשלום בשטח הקמפינג על חוף ימה של בת-ים.

פסטיבל בת ים הבינלאומי לתאטרון ואמנות רחוב

ד׳, ה׳, 24,25/8 בין 19:30 ל 23:00,  מוצ"ש, 27/8 בין 20:30 ל 24:00, טיילת בת ים
הכניסה חופשית !

פרטים נוספים באתר הפסטיבל>>