לא צילמת לא חווית

כמו כמעט בכל תחום, הקסם הדיגיטלי נגע גם בענף הצילום ואת המצלמה המסורתית החליפה בתקופתנו המצלמה הדיגיטלית

בראיה לאחור אין ספק שעולם הצילום התפתח מאוד בשנים האחרונות. לפני קצת יותר מעשור, כדי לצלם תמונה היינו משתמשים במצלמת פילם, נדרשנו לסיים את סרט הצילום טרם הגעתנו לאחת מחנויות הצילום על מנת לפתח את התמונות. היום, המצב שונה בתכלית. כמו כמעט בכל תחום, הקסם הדיגיטלי נגע גם בענף הצילום ואת המצלמה המסורתית החליפה בתקופתנו המצלמה הדיגיטלית.

גם תחום המצלמות הדיגיטליות עבר התפתחות, בעבר מצלמות דיגיטליות מסוג DSLR היו נחלתם של צלמים מקצועיים, כיום מצלמות אלו נמצאות בשימוש גם של צלמים חובבים וצלמים מתחילים. השינוי העיקרי נובע מירידת המחירים של המצלמות המקצועיות שנמצא בהישג ידם של אנשים רבים, מהדגמים החדשים שידידותיים למשתמש ומהרצון של המשתמש לצלם תמונות באיכות גבוהה יותר. אנשים רבים מוותרים על המצלמה של הסמארטפון שנמצאת במרחק נגיעה בכל רגע נתון לטובת מצלמות מקצועיות, זאת כדי להתגבר על תמונות מטושטשות ואיכות ירודה שחווים לפעמים בעת צילום מהסמארטפון.

על מנת שגם אתם תוכלו לקבל החלטה מושכלת בנוגע לשאלה האם לרכוש מצלמה סקרנו עבורכם מספר יתרונות של צילום באמצעות מצלמה דיגיטלית מסוג DSLR:

1. איכות תמונה - על אף שמצלמות הסמארטפון היום מתקדמות וניתן לצלם באמצעותם תמונות באיכות גבוהה למדיי, עדיין, כשרוצים להשיג תמונה באיכות מקצועית, ללא ספק נבחר במצלמת DSLR. למצלמות אלו חיישן תמונה גדול, המאפשר צילום תמונות ברזולוציה מאוד גבוהה, עם רווית צבע שדומה למציאות ובאיכות ללא פשרות.

2. התאמה למגוון תנאי צילום - איכות התמונה המצולמת מושפעת מאוד ע"י איכות העדשה בה משתמשים. האפשרות לשנות עדשות, פותחת עולם שלם של אפשרויות בעבור צלמים, החל מעדשות בזווית רחבה המיועדות לצילום נופים ועד לעדשות טלפוטו עם טווח זום ארוך לצילום אובייקטים מרוחקים וצילומי פורטרט. סוג העדשה יקבע בהתאם לצרכי הצלם, סביבת הצילום והנושא אותו בוחרים לצלם.

3. עומק שדה - אחד היתרונות במצלמות דיגיטליות מסוג DSLR הוא צילום עם עומק שדה רדוד (קטן), כלומר:  טשטוש הרקע של התמונה והבלטת נושא הצילום.

4. ISO גבוה עם מצלמות DSLR ניתן לצלם ברגישות גבוהה (ISO) צילומי לילה, מבלי לפגוע באיכות התמונה. ה-ISO הגבוה מאפשר צילום תמונות חדות וברורות גם בתנאי תאורה נמוכים.

5. שליטה ידנית על הגדרות המצלמה - לחובבי צילום וצלמים מקצועיים יש אפשרות לשליטה ידנית מלאה על הגדרות המצלמה, בהתאם לתנאי הצילום.. כמובן לצלמים מתחילים, קיימת שליטה אוטומטית.

6. עינית המצלמה - מצלמות מקצועיות מצוידות בעינית שהרזולוציה שלה באיכות גבוהה. היתרון של צילום באמצעות עינית המצלמה הוא שניתן לצלם בקלות גם בשמש. כאשר משתמשים במסך כדי לצלם, הכל משתקף במסך ולא רואים מה מצלמים. בנוסף, כאשר משתמשים בעינית, סוללת המצלמה מתבזבזת לא יותר

יותר ויותר אנשים נותנים כיום  את הדעת ליתרונות הללו של מצלמות ה-DSLR, על אף הזמינות של מצלמות הסמארטפון שתמיד אתנו, ומעדיפים בזמן צילום אירועים חשובים בחיינו (טיול משפחתי, מסיבות סוף שנה, אירועים משפחתיים) לחזור למקורות  ולצלם במצלמה.

לתמונות איכותיות לסלון הבית ולמשרד אתם מוזמנים לגלוש לאתר Photo-Art

הכתבה נכתבה בחסות אתר 2click.co.il