המדריך המלא למנעולן

מאות אלפי מקרים בשנה בהם אזרחים מצאו את עצמם תקועים בתוך או מחוץ לביתם, לרכבם הפרטי או אפילו לבית העסק שלהם מובילים ליצירת קשר עם מנעולן שיסייע להם בפתירת הבעיה וכמה שיותר מהר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מכיוון שברוב המקרים מדובר במצב של מצוקה, לא תמיד אנו מצליחים לחשוב עד הסוף ומבינים את החשיבות של בחירת מנעולן אמין. הרי מדובר בביטחון ובבטיחות האישית שלכם ושל בני ביתכם ולכן טרם אתם בוחרים לראשונה מנעולן בתל אביב שיסייע לכם, עליכם לשים לב לכמה קריטריונים מאוד חשובים לתהליך הבחירה.

זה גם המקום לציין שתפקידיו של המנעולן רבים ועבודתו אינה מסתכמת בפריצת דלתות של בתים ובהחלפת צילינדרים. מנעולן מקצועי יידע גם להתקין ולפרוץ כספות, לתקן דלתות לקויות, להתמודד עם קודני רכבים ואימובילייזרים, לשחזר מפתחות, לשכפל ועוד. אז מה צריך לדעת טרם בוחרים מנעולן מקצועי?                          

מנעולן בתל אביב-העיר הגדולה!

מכירים את המגנטים שבעלי המקצוע שמים לכם על הדלת? היזהרו מהם! יש המון סיפורים של רמאויות ומקרים של פריצות כתוצאה מבחירת בעלי מקצוע שהם למעשה אינם מנעולנים מוסמכים אלא מנצלים את תמימות הדעת של הציבור ופונים לרוב לאחת משתי האופציות הבאות: גובים מחירים אסטרונומיים על החלפת מנעול או כל תיקון אחר, לרוב גם מחליפים מה שלא צריך או שהם פשוט גנבים מתחזים ורק מחכים ליום שבו תיעדרו מהבית בכדי לרוקן לכם אותו. כן, זה קרה, זה עדיין קורה וזה ימשיך לקרות אם לא נשים לב לבחירות שלנו.

אז איך יודעים?

כל מנעולן בתל אביב מקצועי עובר הכשרה מסודרת ולכן כשאתם מזמינים מנעולן שאלו אותו אם יש לו להציג בפניכם את תעודת ההכשרה שלו, כזו המוכיחה כי הוא אכן סיים את הקורס בהצלחה עם חותמת של משטרת ישראל על התעודה. 

חשוב להבין כי קיים הבדל בין מסמך המעיד על היעדר רישום פלילי שלמעשה כל אדם ללא רישום פלילי יכול להוציא לבין תעודת ההכשרה. מדובר בתחום פרוץ ומאוד בעייתי כי הרי המשטרה לא מספקת אישורים למנעולנים, זה ממש לא עובד ככה וזה מטעה המון אנשים. כבר היו מנעולנים שסיימו את הקורס ועדיין לא ביצעו את עבודתם בצורה הגונה ולכן זה לא מספיק. לכן, ניתן להיעזר באמצעי זיהוי נוספים כמו תעודת זהות ואפילו לכתוב את פרטי הרכב של המנעולן בתל אביב כאשר הוא מגיע אליכם.

תמיד עדיף לשלב עם הבחירה שלכם גם עם המלצות דרך אנשים שאתם סומכים עליהם או לחלופין לבחור במנעולן מחברה מסודרת. בנוסף, טרם אתם מזמינים את המנעולן וודאו שהוא מספק לכם חשבונית על ביצוע העבודה. בזמן העבודה, במידה ומתבצעת החלפה של צילינדר, וודאו שכל החלקים נמצאים באריזתם המקורית. עדיף מראש לבקש מהמנעולן לפתוח את המוצר לידכם כדי שתראו את זה בעיניים שלכם. נושא הפתיחה והאריזה המקורית קריטי כי זה פשוט מקטין משמעותית את הסיכוי שלמישהו יש העתק של המפתח שבעוד רגע יחליף את המפתח הישן. עדיף לבחור מוצר עם אחריות ושל חברה מוכרת. אמנם המחיר יהיה גבוה יותר, אך במקרה של תקלה גם אתם וגם המנעולנים מכוסים.

זכרו תמיד, מדובר בביטחון האישי שלכם ושל בני ביתכם ולכן אל תהיו שאננים, בצעו בחירה מושכלת שתמנע מצבים לא נעימים בעתיד והכי חשוב תשמור עליכם מוגנים בתוך הבית שלכם.