דברים שלא ידעתם על דשא סינטטי

מתכננים להניח דשא סינטטי בחצר הבית? מתלבטים מה ייראה הכי יפה בגינה או בחצר? יש כמה דברים שכדאי לכם לבדוק לפני שתתחילו בתהליך הבירור

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מלבד איכות הדשא עצמו, מוניטין החברה והאחריות שכדאי לבדוק, ישנם עוד שלל משתנים שצריך לקחת בחשבון לפני התאמת המשטח לביתכם - ויש אפילו מקום לבחור לפי טעם אישי ולא רק על פי איכות, ידעתם? לפניכם מדריך קצר להתמצאות בשטח, רגע לפני שמתחילים.

כמה סוגי דשא כבר יכולים להיות?

המיתוס הראשון שמתנפץ אצל בעלי בית רבים כאשר הם ניגשים לתחום של דשא סינטטי, הוא שישנם סוגים רבים ושונים של דשא (כן, גם באלה שנראים טבעיים!), ואלה כמובן מתחלקים על פי רמות איכות שונות. הדשא הסינטטי בעל החזות הטבעית למעשה מחולק לשלושה סוגים עיקריים: דשא סינטטי מסוג נפוליאון, דשא מסוג קיסר, והדגם הנחשב לאיכותי ביותר דשא סינטטי קיסר טופ. כאן המקום לציין שישנה חשיבות לא רק לאיכותן של "שערות" הדשא עצמו, אלא במידה לא פחותה מכך גם למרבד שעליו הן מונחות, וגם לאופן שבו הן מודבקות, כפי שיוסבר בהמשך. עוד כדאי לדעת, שישנם גוונים שונים של ירוק שתוכלו לבחור מתוכן את הצבע שאתם הכי אוהבים.

מהם המאפיינים של דשא סינטטי איכותי?

מאפייניו של דשא ברמה גבוהה, למשל כמו זו של דשא סינטטי קיסר טופ, הם בין השאר: חומרי גלם עמידים ולא רעילים, צפיפות גבוהה של השערות, עמידות בפני קרני השמש וכמובן עמידות לאורך שנים - ובכלל זה כמובן גם שמירת הצבע והמרקם, וחלחול מהיר של מים לקרקע מתוך המרבד התחתון. אבל זה לא הכל: חשוב מאד לדעת שצורת ההנחה של הדשא היא קריטית, ויש לעשותה באופן מקצועי. זכרו שלא מומלץ לעשות זאת לבד אם אין לכם ניסיון בתחום, מפני שיש משתנים רבים כמו הכנה נכונה של השטח לפני כן (פעולה שבמקרים בהם היא נעשית על משטח אדמה, היא מחייבת הנחת משטח ייעודי בלתי חדיר מתחת), יצירת שיפוע קטן באופן מדויק לצרכי ניקוז, תיחום יפה ועוד.

מה עוד כדאי לקחת בחשבון?

אנשים רבים שמתלבטים האם להניח דשא סינטטי בביתם, או במידה ובחרו בדשא סינטטי מתלבטים לגבי הדגם הספציפי, שואלים את עצמם לא פעם האם זה בעצם שווה את המחיר? ראשית, בנוגע לדשא סינטטי לעומת טבעי: זכרו כי הבחירה בדשא סינטטי לא מבזבזת אף טיפת מים, ובכך ייחסכו גם עלויות רבות. באשר לסוג הדשא הסינטטי - כאמור דשא סינטטי קיסר טופ הוא העמיד ביותר, ולכן מומלץ להשקיע דוקא בו, או לכל הפחות בדגמים שדומים לו באיכותם, גם אם הדבר כרוך בעלות מעט גבוהה יותר, מכיוון שבטווח הארוך תראו שבחירה זו תהיה משתלמת מאד עבורכם.