היהלום שבקצפת, או: איך לבחור טבעת?

השוק מגוון וההיצע מרובה, שניה לפני שאתה מוותר על טבעת וקונה לה כתר כתחליף, נבחרת החלומות של המאורסים לעתיד מתייצבת לשירותך עם כמה עצות שכדאי להפנים בעת הבחירה בטבעת החלומות!

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

החלטת להציע נישואים לזוגתך, אתה שמח, בחרת את חנות התכשיטים שהיא רמזה לך עליה, עכשיו אתה נרגש, וכבר ביקשת עצה מהחברה הכי טובה של אשתך לעתיד בכל הנוגע לאופיה החיצוני של הטבעת.
אבל מה עם אופיה הפנימי? כיצד תדע שאתה קונה טבעת איכותית שתחזיק שנים, מהי צלילות של יהלום ומה חשוב לדעת על הטבעת הנחשקת? שניה לפני שאתה נכנס לחנות תכשיטים ומתבלבל, כדאי שתבוא עם ידע בסיסי על טבעות אירוסין.

איכות או נמות!

טבעת אירוסין צריכה להיות עשויה מחומרי גלם איכותיים כמו זהב וכסף על מנת שתשמר למשך שנים רבות, חומרים אחרים כמו גולדפילד או מתכת שאינה כסף, חשופים יותר לפגעי מזג האוויר כמו חום, קור או לחות, כעבור שנה או שתיים הם ישחירו והגלאם הראשוני יתפוגג.

במידה והחלטת לשבץ יהלומים בטבעת עליך לוודא שאתה רוכש יהלום טבעי ולא סינטטי שגדל במעבדה.
בעת בחירת היהלום שאל שאלות על מידת הניקיון, צבע, חיתוך וקראט.
גם אם אתה לא דובר יהלומית מודרנית, שאל בביטחון כל שאלה שנראית לך חשובה, ודרוש תעודת GIA, התעודה העולמית הרשמית של המכון הגמולוגי האמריקאי, שמבטיחה שהיהלום שברשותך אכן הגיע מהטבע ולוטש במיוחד בשבילך.

לטס ג'ם איט!

ג'ם בלועזית היא אבן חן ולכן, כשמו כן הוא, גמולוג הוא בעל מקצוע המתמחה בזיהוי ודירוג אבני חן ויהלומים. מתוקף תפקידו הוא יודע להעריך את איכות האבנים השונות, את תכונותיהן, ולא עלינו, גם פגמים וליקויים.

למה חשוב שהמוכר שלך יהיה מומחה?

מלבד העובדה שאתה לא רוצה לקנות חיקוי זול שמתיימר להיות אבן יקרה, בוודאי לא היית רוצה למצוא את עצמך במצב לא נעים עם בת זוגתך. עד עכשיו אתה בטח כבר יודע שלאשתך לעתיד יש חברות ובכל חבורה תמיד חייבת להיות "אחת שיודעת", כלומר, אם הטבעת מזויפת, היא כבר תדאג ליידע את החברה ואתה תמצא את עצמך מכתת רגליים בשנית לכיוון חנות התכשיטים הקרובה או ישן על הספה עד יעבור זעם

בלינג בלינג - איך לבחור את התכשיט הנכון?
בשתי מילים, בסדר הזה: אופי ותקציב.
כבר למדת להכיר את זוגתך, את מאפייני האישיות והטעם שלה בכל הקשור לתכשיטים ושאר קישוטים. כך שאם אופיה צנוע, היא ככל הנראה לא תרצה להסתובב עם אבן צעקנית ותעדיף את המראה הקלאסי והעדין, לחילפין, אם היא אוהבת להיות במרכז העניינים, כדאי לבחור עבודה טבעת שתגרום לה לבלוט בשטח.

מבחינת מחיר, הוא צריך להתאים לתקציב העומד לרשותך, אך, גם אם התקציב אינו גדול כדאי לזכור שזהו תכשיט שילווה אתכם למשך כל שנות חייכם ולכן כדאי להשקיע בכזה העשוי חומר גלם איכותי.

הוט הוט הוט - הטרנדים החמים

בניגוד לבגדים שיכולים להגיע בשלל טקסטורות, צבעים והדפסים שמשתנים מעונה לעונה, בתחום הטבעות כבר קבענו שחומרי הגלם הם זהב או כסף בשילוב יהלומים.

תפנית רצינית בעלילה לא תמצא כאן, כך שהבחירה היא בין הסגנון הקלאסי והאלמותי של טבעת שבראשה יהלום, לבין טבעות עם טוויסט מודרני העוטפות את היהלום ומייצרות זרימה טבעית בין שני חומרי הגלם, או טבעות משובצים יהלומים קטנים יותר לצד היהלום המרכזי המייצרות אפקט מרשים וזוהר. כמו כן, תוכל לבחור בין צורות החיתוך: עגול או מרובע, בהתאם להעדפה של זו העתידה לענוד את הטבעת.

ושיהיה בהצלחה!