ריצוף גרניט פורצלן

אם גם אתם שומעים שכולם מסביבכם מדברים על ריצוף גרניט פורצלן, כנראה שיש לכך סיבה טובה. זהו אחד האריחים העמידים והאהובים ביותר בישראל, ויש לו מאפיינים ייחודיים שיותר ויותר בתים בישראל לומדים להכיר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מה זה גרניט פורצלן?

הדבר הראשון שכדאי לדעת על הביטוי גרניט פורצלן הוא שלמעשה לא מדובר כלל באבן גרניט. הגרניט היא רק שמו המקצועי של האריח, ובכינוי זה הוא מוכר בקרב כלל הספקים והחברות השונות. הפורצלן עצמו מוכר יותר בשם השגור חרסינה, והיא זו שכמובן כן מצויה באריח - הנפוץ בעיקר בריצוף פנימי לבתים, אך ניתן להשתמש בו גם לחיפוי קירות. כמו סוגי קרמיקה אחרים, פורצלן אינו סוג של אבן כפי שרבים נוטים לחשוב, אלא תוצר בעירה של תרכובת של חול עם חומרים נוספים (סוגי הקרמיקות ושמותיהם המגוונים משתנים בהתאם להרכבם).

מה מיוחד בגרניט פורצלן?

ריצוף גרניט פורצלן נחשב לעמיד במיוחד, ובכך ייחודו המרכזי. אם ראיתם בבית של מכרים או בחנות דגם של גרניט פורצלן שאהבתם, כדאי מאד לזכור שלא מדובר בצבע ובדוגמא אחת, אלא ישנן שלל אפשרויות עיצוביות שניתן לבחור מתוכן - מאחר ותהליך הפקת החומר הוא ארוך ומשלב טכניקות שונות ומתקדמות. בין הדגמים העיצוביים שניתן להפיק תמצאו לא רק דוגמאות דמויות אבן, אלא אפילו עץ ומרקמים מפתיעים נוספים. בנוסף, אריחי גרניט פורצלן אינם דורשים טיפול מיוחד לאורך זמן - מלבד ניקוי שמומלץ לעשות אחת לכמה חודשים ברווחים שביניהם, בעיקר מטעמים אסתטיים.

סוגי גרניט פורצלן

כדאי לזכור שאופן הפקת החומר לא משפיע רק על עיצובו של האריח, אלא גם על עמידותו. לכן, אם אתם עומדים לבחור ריצוף גרניט פורצלן לבית חשוב לבחון גם את הקריטריונים הללו, ולהתייעץ עם אנשי מקצוע מהתחום מלבד ההתמקדות בממד האסתטי. אריחים רבים אינם מורכבים באופן מלא מחומר הפורצלן - ולמעשה רק שכבתם העליונה עשויה מחומר זה. זו כמובן אינה רמאות, אלא דרך ידועה ומקובלת להוזלת העלויות, ואין בה כל פסול. להיפך, בבתים רבים משתמשים בה בהתאם להרגליהם של בני הבית. מצד שני, אם אתם חוששים משחיקה ומפגיעות שונות של האריחים, כדאי לשקול את האריח המלא (הנקרא בשפה המקצועית "גוף מלא"), מפני שהוא עמיד במיוחד לא רק מבחינה טכנית אלא גם מבחינת הדוגמאות האסתטיות שבו.

ציפוי האריחים

עיצוב מודרני

ישנם סוגי אריחים מפורצלן שמצופים בזכוכית דקה, וזאת במטרה להגן עליהם מפני הופעת כתמים - באופן שדומה למגן המסך המולבש על טלפונים חכמים. אלא שכדאי לזכור שממש כמו מגן המסך לטלפון, הזכוכית העוטפת את האריח היא פגיעה יותר, וכך היא עלולה להיסדק. גם כאן, מומלץ להתייעץ עם מומחה ולבחון את הרגלי בני הבית כדי להגיע לבחירה הנכונה ביותר עבורכם. לבסוף, גימור האריחים יכול להשתנות גם הוא - מבחינת רמת הבוהק שלו, וזאת כמובן על פי בחירתכם.

הכתבה בחסות STG- עיצוב אתרים