מוקד חירום וטרינרי לבעלי חיים 24/7

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

כבר כמה שנים שאנחנו רואים שינויים מפליגים ביחס לחיות מחמד בישראל. בהרבה יותר בתים מגדלים חיות מחמד מסוגים שונים לא רק "בשביל הילדים", אלא משום שאוהבים אותן ומוכנים להשקיע בהן את המשאבים ואת הרגש שכרוך בכך. התועלת הרבה שצומחת לא רק לילדים אלא גם למבוגרים מגידול חיות בית מוכחת מדי פעם, כששומעים על קשר נפשי עמוק ועל יחסי הגומלין המרגשים שמתפתחים בין בני אדם לחיות המחמד שלהם. הדבר המשמח ביותר הוא גם ההשקעה הגוברת של אנשים בטיפוח החיות ובדאגה לכל הצרכים שלהם, בעיקר הרפואיים. זה נובע ממודעות מוגברת לכך שגם בעלי חיים זקוקים להשגחה רפואית מתמדת ועקבית.

וטרינר ביקורי בית

מרפאות לחיות מחמד יש בכל מקום, וכל אחת מהן מפתח את השירותים שהיא מעניקה למטופלים שלה. הלקוחות הם הבעלים והמטופלים הם בעלי החיים עצמם, בל נשכח. כך, וטרינר בתל מונד יכול לדאוג לחיות המחמד גם דרך הקמת מוקד חירום וטרינרי מבורך שפועל 24 שעות ביממה. הוא יודע שגם להם זה חשוב ולכן השירותים הנוספים שייתן להם יכולים להיות כמו לבני אדם. וטרינר ביקורי בית הוא יותר מטרנד חדש, אגב. הוא שירות הכרחי שאנשים הבינו שהם זקוקים לו כאשר לא הצליחו במקרים מסוימים להביא את חיית המחמד למרפאה, מטבע הדברים. ביקורי בית לחיות מחמד הן עוד אבן דרך בהתפתחות שירותי הרופאה הווטרינרית והאכפתית של ימינו. כך יכול הווטרינר לעקוב אחר מצבה של חיית המחמד שלכם גם בבית, 24/7. אם חשבתם שהתענוג שמור רק לבני אדם בחדר מיון, יש כזה גם לבעלי החיים וזה נהדר לראות את היחס הרציני כלפיהם מצד אנשי רפואה וטרינרית.

מרפאה אזורית לחיות מחמד

באזורים מסוימים בארץ נהנים משירותים של מרפאה שנמצאת ביישוב הסמוך משום שמדובר במקבץ של יישובים קטנים. הכדאיות של החזקת מרפאה אזורית שכזאת משתלמת וכך יכולים בעלי חיות מחמד מאזור השרון ליהנות משירותי וטרינר נתניה משום שהוא קרוב לביתם בכל זאת, ומה לא עושים על מנת לנסוע למרפאה שאתם באמת מרגישים בה בבית ובעל החיים שלכם אוהב בה את הצוות הרפואי? כזהו הוא למשל הצוות הרפואי של מרכז רפואי לחיות בית של וטרינרים במושבה. מקום כזה מעניק את השירותים שלו למשפחות ברחבי האזור, כך שגם ליישוב כמו קדימה יש וטרינר ביקורי בית. במקום כזה גם מכירים את בעלי החיים וגם נותנים שירותים מורחבים כמו חיסונים וטיפולים נגד תולעים, הדמיות וצילומי רנטגן, טיפולים בטראומות ותאונות, ניתוחים ובדיקות מעבדה, טיפולים רפואיים שונים.

חיות בית במרחב הכפרי

מצד אחד, אין כמו לגדל חיית מחמד במקום כפרי שיש לה בו כמה שיותר מרחב ואוויר צח ושטח פתוח להתרוצץ בו ולהרגיש כמו בטבע ממש. מצד שני, דווקא אורח חיים כזה טומן בחובו יותר סכנות אופייניות לכך שאורבות שם. חיות המחמד של אזור השרון שגדלות חופשיות בטבע זקוקות לפיקוח יותר מתמיד והשגחה צמודה בגלל המפגש הנרחב שלהן עם יותר סיכוי לפגיעות בהן. וטרינר אבן יהודה מורגל במקרים כאלה ויכול לסייע מאוד לבעלי חיים כאלה דווקא בגלל היכרותו עם האזור ובגלל ניסיונו בפתרון בעיות חוזרות ונשנות של בעלי חיים שגדלים במרחב הכפרי אבל הם נחשבים עדיין לחיות בית שיש להגן עליהן במיוחד מפני טפילים, תולעים ומחלות מידבקות שיעברו גם לבני הבית, חלילה. גם וטרינר בתל מונד מכיר מצוין מה יכול לקרות לכל חיות המחמד שנהנות מהשטח הפתוח באזור השרון, ולכן שירותי המרפאה שלו מתאימים למי שזקוק לווטרינר עם ניסיון שכזה.