סיפור של חורף: דווקא עכשיו זו העונה לפרגולה

למה לחכות לקיץ כשאפשר כבר בחורף הקרוב ליהנות מההגנה של הפרגולה מפני גשם ורוח, ועוד לשלם על כך הרבה פחות?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פרגולה היא פתרון הצללה מעולה ואסתטי לבית. היא מספקת צל ומקום נעים שכיף לשבת בו לא פתוח לגמרי לכל רוחות השמיים, אבל גם לא חלל סגור.

29 גושנית עמודי אבן וחיפוי לוחות עץ אורן

אמרנו צל, אמרנו קיץ. ואכן, רבים מתכננים את הקמת הפרגולה לעונה החמה ולא לוקחים בחשבון את היתרונות שיש לפרגולת עץ להציע גם בסתיו ובחורף. כן, בחורף! תחשבו רגע על מבול טוב, שבר ענן שחולף מעל ביתכם, גשם אלכסוני שיורד בול בכיוון פתח הבית. גם לכם עולה בראש מרפסת מוצפת ומים שחודרים לתוך הבית? אכן תמונות קשות. עכשיו רוורס ובחזרה אלי: אולי פרגולה בחורף היא בעצם לא רעיון רע כל כך?

אותו סיפור עם רוח, ברד וגם שלג אתם לא רוצים אותם אצלכם בסלון. אז במקום שיצטברו (במקרה הטוב) או יחדרו לבית (במקרה הפחות טוב), התקינו פרגולה. אחת כזו שתגן מהשמש בקיץ, ומפני פגעי מזג אוויר אחרים בחורף.

חיפוי נגד גשם

כדי למנוע כניסה של גשם למרפסת או לאזור בו נמצאת הפרגולה, כדאי לכסות את אזור ההצללה בחיפוי נגד כניסת מים.

לדוגמאות נוספות לפרגולות עץ - לחצו כאן

סנטף גלי. סנטף הוא חומר אטום שמעניק הגנה מלאה מפני גשם וברד. סנטף גלי מגיע בצבעים שונים ומתחבר בקלות לכל משטח. זוהי אופציה נוחה לעבודה, אפקטיבית למדי וזולה.

פוליגל. זוהי אפשרות מצוינת לקירוי הפרגולה. פוליגל הוא חומר פלסטי בעל תכונות בידוד מעולות, וניתן להשיג אותו גם עם מסנן לקרינת UV של השמש, נקודה רלבנטית ביותר בקיץ. הפוליגל גמיש ולכן אינו נוטה להישבר, משקלו קל ביותר ולמרות זאת הוא חומר חזק ואיכותי.

שינגלס. פירוש המלה באנגלית הוא "רעפים", אבל אין הכוונה לרעפי החרס המוכרים אלא ל"דפים" של יריעות ביטומניות המשוחות בזפת מצדן האחד כדי למנוע חדירת מים. הם מגיעים בקשת רחבה של צבעים ונוחים למדי לעבודה.

היתרון הגדול של השינגלס הוא שניתן להחליף אותם ללא כל בעיה. החיסרון שלהם הוא שהנחת השינגלס דורשת הקמת חיפוי עץ על הפרגולה, מה שמייקר את העבודה.

גג רעפים. קירוי הפרגולה ברעפים כבר תהפוך את המרפסת שלכם לשווה במיוחד. לרעפים מראה אסתטי, ואם גם גג הבית עצמו עשוי מרעפים, הפרגולה תשתלב להפליא במראה הבית כולו. רעפים ניתנים להחלפה במקרה שכמה מהם התבלו או נהרסו.

לשם הנחת רעפים נדרש שיפוע גדול יותר מהרגיל ובנייה מסיבית יותר. לכן, לרוב זו האפשרות היקרה ביותר.

מחירי סוף עונה

היות והסתיו והחורף אינם "העונה" של בניית הפרגולות, מתקינים רבים מורידים מחירים. אז למה לחכות לקיץ ולמחירים הגבוהים? באמת שאין סיבה. בנו עכשיו פרגולה בחצר או במרפסת, תיהנו ממחירים נוחים ומשתלמים, תיהנו ממנה במהלך החורף וכמובן תבלו בה יפה גם בקיץ.

חורף חמים ונעים!

נכתב ע"י רועי אופק, מומחה להקמת פרגולות, דקים ועבודות עץ.