היערכות נכונה לארגון לוויות והעברת נפטרים

היום כבר לא ברור מאליו שכל אדם רוצה בלוויה ובקבורה יהודית מסורתית, ובשל ריבוי אנשי מדתות אחרות יש להיערך נכון יותר גם ללוויות בסגנונות שונים מאשר היהודיים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מנהגי הקבורה והאבלות בישראל משתנים לאורך השנים האחרונות ככל שאנחנו נחשפים לתרבויות אחרות, ולכן נוצר הצורך בשירותי קבורה מתקדמים ומגוונים יותר מאשר מוצעים לנו היום. בדרך זו אנחנו יכולים גם לכבד את משאלתם האחרונה של הנפטרים וגם לספק ארגון הלוויות שנראות אחרת מאשר הסטנדרט היהודי הדתי שכולנו רגילים אליו. הצוואה על דרכו האחרונה של אדם היא משאלה שכל אחד מחויב לכבד גם אם היא בניגוד לאמונתו הדתית האישית. במקרים רבים מגלים למעשה שמדובר בטקסי לוויה מכובדים לא פחות אלא שהם שונים במהותם והצורך הנפשי והמנטלי להתרגל לשוני הוא המאפיין העיקרי ולא הלוויה עצמה. כך, מתפתחות בארץ בשנים האחרונות תרבויות ליווי נפטרים למנוחה אחרונה השונים מהותית ממה שהכרנו עד כה.

היום כבר לא ברור מאליו שכל אדם רוצה בלוויה ובקבורה יהודית מסורתית

העברת נפטרים

הדרך האחרונה של אדם מתחילה ע מותו, כאשר יש צורך להעבירו ממקום הפטירה לבית הלוויות שבו בחר כדי לערוך את לווייתו. בדרך כלל, משפחתו יודעת על רצונו ורק לעתים רחוקות היא מחליטה על כך לבד. במיוחד אם השאיר צוואה בעל פה או בכתב. העברת הנפטר לבית הלוויות מהמקום שבו נפטר היא משימה רגישה מאוד שכרוכה לעתים גם בהתמודדות עם בני משפחה השוהים במקום, אם מדובר במקרה של פטירה בבית המשפחה. כאשר זה נעשה מבית החולים זה לא קל יותר, אלא מחייב את כל ההתחשבות במשפחה ובאבלים. חברה ל העברת נפטרים מצוידת בדרך כלל בכל המתקנים והאבזרים שנחוצים הן להעברת הנפטר עצמו והן לשמירה על כבוד המת ורגשות האבלים. זו הסיבה שהרגישות והמכובדות של העוסקים במלאכה ניכרת גם בזמן התיאום ומתן השירותים הנלווים כמו הדפסת מודעות אבל הוצאת רישיון קבורה. שם מקבלים את כל העזרה בשעה קשה זו משום שאך טבעי הוא שקרובי המשפחה לא תמיד יכולים רגשית לחשוב על כך בעצמם. הרכב עצמו הוא רכב המסע האחרון שגם הוא מחויב להיות כמה שיותר מכובד ומתאים למשימה.

קבורה בארון ולוויה אזרחית

כבר שנים רבות נהוגה בישראל קבורה אזרחית חוקית לחלוטין ונוחה מאוד בבתי עלמין המיועדים לכך הן במרחב הכפרי והן העירוני. כבר אין צורך לכתת רגליים ולהתפשר על כך. כל מי שאינו חפץ בטקס דתי יוכל להבטיח לעצמו קבורה בארון מתים במקום הנוהג היהודי לקבור בתכריכים בלבד וללא חציצה, כך שגם קבורה מכובדת בארון מתאפשרת לכל בני הדתות, כולל היהודים. אם יש צוואה מפורשת אתם יכולים למלא אחריה בצורה הכי מכובדת שיש בדיוק כפי שאנחנו רואים בלוויות בחו"ל, והן יכולות להיות אזרחיות לחלוטין או לעשות שימוש בארון, ולהוסיף להן גם אלמנטים דתיים לחלוטין. כל עוד הבסיס האזרחי נשמר כרצונו של מנוח אפשר לעצב כל הלוויה לפי הרצון ורוח המשפחה. חברה שמנהלת את טקס הקבורה האזרחי תוכל לערוך אותו לפי בקשת הנפטר והמשפחה ולעצב אותו גם לפי מאפיינים אזרחיים וללא דת כלל. כדי לעשות את זה נכון, כדי לעשות את זה מכובד וכמו שצריך, חברת פיני שירותי קבורה מייעצת ומספקת את כל השירותים הנלווים נוסף על הקבורה עצמה על כל סוגיה. 30 שנה של ידע וניסיון בתחום זה מכשירים אותה ללוות גם אתכם בשעה הקשה לכם.