כל מה שצריך לדעת על מדרסים אורטופדיים!

נהוג לחשוב שמדרסים אורטופדיים נחוצים רק לאנשים נולדו עם בעיות רפואיות במבנה הרגליים או שזה קורה ע םהזמן והשחיקה בעצמות. תתפלאו לדעת כמה אנשים זקוקים להם כל הזמן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לגוך שלנו יש מנח טבעי משלו ויציבה והליכה שתפתחו עם שנות האבולוציה הרבות, כך שלמעשה אנחנו תוצר של הזמן הקצר שעבר מאז שהאדם התייצב על רגליו. כתוצאה מכך אנחנו סובלים קשות כאשר איננו עומדים נכון או הולכים נכון, ובמיוחד כאשר אנחנו עובדים בעבודה פיזית ממושכת או פעילות אתגרית אשר אינה מתאימה כלל לבני האדם. מדובר בפעילות כמו הליכה ממשוכת, עבודה פיזית, או הרגלים כמו ספורט אתגרי ועוד פעילויות כמו ריקוד ואופנות כמו נעלי עקב או נעליים שאינן נוחות. כאשר מצרפים את כל זה לתוחלת הגיל העולה ששוחקת את השלד מובן למה עוד ועוד אנשים סובלים מכאבי גב ורגליים, מבעיות יציבה והליכה, משחיקת מפרקים, ועוד המון אי נוחות. אי נעימות זו משביתה אותם כמעט מפעילות בגלל הכאבים הכרוניים שכל צעד או עמידה קלה גורמת להם, שלא לדבר על פציעות. אורטופדיקה שטיינר הקיימת מאז 1939 היא החברה ששמה לה למטרה כמעט להעמיד את האנשים נכון יותר על רגליהם ולמנוע מהם את הסבל הכרוך בהימנעות מהמדרסים שנחוצים להם, לפי המקרים הבאים. הניסיון של אנשיה מסייע להם להתאים לכל אחד מה שנחוץ לו ולייעץ היקפית בכל מה שקשור בנעליים טובות יותר למבנה גופו.

מדרסים לילדים

מדרסים לילדים

כאשר ילדים אינם מצליחים לנוע בהתאם לגילם, מתקשים בהליכה ורגליהם עקומות ונוטות לצדדים, הפתרון לבעיות השונות הוא מדרסים אורטופדיים שמותאמים לצורה האנטומית של הרגליים. את זה יכולים להשיג רק במקומות שמתמחים בכך בהתאמה ממוחשבת לכל ילד ובעיית ההתפתחות שלו. כך, תוכלו להשיג מדרסים שונים בחנויות שיותאמו לילדים רכים שאצלם אובחנה בעיה מולדת ברגליים שעלולה לגרום להתפתחות לא תקינה וכתוצאה מכך לתפקוד לקוי ולבעיות בגפיים ובעמוד השדרה כתוצאה מיציבה לא נכונה. הם גם יתקשו מאוד לרוץ וללכת ובכך גם תיפגע ההשתלבות הטבעית שלהם בחברת הילדים, מה שיפגע גם בביטחון העצמי שלהם. התאמת מדרסים לילדים לכל דרגת חומרה של בעיה אורטופדית מסייעת להם להיות בדיוק כמו כולם, לפתור בעיות קשות וקלות במבנה האנטומי של הרגל שלהם ובכך ליהנות מבריאות תקינה.

מדרסים לחיילים

החיילים הם אלה שנושאים בנטל הפיזי הכי כבד בדרך כלל, ולכן רבים אצלם מקרי הפציעה החמורה בגפיים. משברי מאמץ ועד פריצות דיסק בגלל יציבה לא נכונה, או ההכרח לשאת כלי נשק וציוד כבד בכל שנות השירות הצבאי שלהם. כמו כן, האימונים הקשים והצורך להישאר בכושר גופני גורמים לעומס גדול מאוד על השלד שלהם ועל עמוד השדרה. כך שגם אם אינם סובלים משברי מאמץ הרי שהעומס החריג על הגוף שהם עלול להותיר אותם עם פציעות בשלד ולהקשות עליהם. בכל מקרה, אין סיבה שלא להקל עליהם לעמוד בכל המטלות האלה בעזרת מדרסים מיוחדים שחיילים יכולים להוסיף לנעליים הצבאיות וליהנות מתמיכה נוספת בשלד בשעות הקשות של מסדרים, אימונים ותרגילים שונים. חלוקה נכונה יותר של משקל הגוף ויציבה נכונה הן עוד מהיתרונות שמעניקים להם מדרסים אורטופדיים. בכך הם מונעים מהם פציעות עתידיות וגם מקלים עליהם בכל מטלה גופנית קשה, כמו מסעות קשים ומפרכים.

מדרסים לספורטאים וכדורגלנים בין אם אתם ספורטאים מקצועיים או חובבים, אתם בוודאי מכירים את חשיבות המגע הנכון בין מנח כף הרגל למשטחים שעליהם מתאמנים ספורטאים בכלל וכדורגלנים בפרט. אנשים אלה זקוקים למדרסים אורטופדיים אשר משפרים את נקודת המגע הזאת כך שכאשר נוחתים על כפות הרגליים בזמן הריצה האינטנסיבית או המשחק או כל פעולה ספורטיבית אחרת, השלד אינו חוטף זעזוע וכך נמנעת סכנת הפציעה בכל הרקמות עצמות, שרירים, גידים, עמוד שדרה וגולגולת. מטרת המדרסים שמיועדים לעוסקים בספורט היא להבטיח תנוחת רגל נכונה גם בזמן מאמץ בעמידה וגם בזמן ביצוע הפעילות הספורטיבית, כך, יוכלו לבצע אותה בצורה אופטימלית תוך שימוש נכון בשלד ובשרירים ולמנוע פציעה חמורה והשלכות קשות לעתיד.