לפנק בצורה הישנה והטובה ביותר!

ביכולתם של פרחים לדבר. האם מדובר בקלישאה או באמירה שנולדה לאחר שנים של שימוש בפרחים כדרך להעברת מסרים? מסתבר שזה הרבה מעבר לכך

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לא די בשליחתו של זר פרחים כמחווה לביתו של אדם אהוב, אלא שכבר בשלב תכנון הזר, השזירה והפרחים שירכיבו אותו ישנה משמעות לאדם שיקבל את הזר, לזה ששולח אותו ולקשר בין השניים.

אין זר המיועד לציון יום חג דומה לזר הנשלח מגבר לרעייתו ביום הנישואים שלהם, ואין משותף בין זר המיועד לומר תודה לזה שמטרתו היא התנצלות גדולה. לפרחים שונים ישנה משמעות שונה, ומומחים לנושא ידעו להמליץ ולהרכיב את הזר המתאים ביותר בכל אירוע.

בחיפוש אחר משלוח פרחים בחיפה תקבלו מספר רב של אפשרויות. מעבר להשוואת מחירים שלרוב מהווה את השיקול העיקרי בהזמנה טלפונית של משלוח פרחים, אל תהססו לשאול מה גודלו של הזר, מכמה פרחים הוא מורכב, תוודאו כי אין מעניקים לזר נפח בעלים מיותרים (אם כי מספר ענפים ירוקים תורמים לעיצובו ולמראה הסופי המושלם) וחשוב מכל לשאול ולוודא כי מדובר בפרחים טריים. זר פרחים אינו מתנה שתישאר לנצח, אולם קבלת זר אשר נראה נפלא בשעת קבלתו ומנמיך את קומתו וזקיפותו שעות אחדות לאחר מכן, תייצר עוגמת נפש מיותרת.

סיפור המסופר כמיתוס בצפון הוא על בעל שלאורך כל שנות נישואיו נהג מדי יום שישי להעניק לאשתו זר פרחים. בכל צהרי שישי היה נכנס לביתו עמוס בשקיות עם עיתונים, חלות ושאר מוצרים לשבת, כאשר בידו האחת החזיק זר פרחים רענן אותו העניק לאשתו. מדי שבוע היה הזר שונה בצבעו ובפרחים אשר איגד בתוכו. גם בעתות קשות של ריחוק ומריבות היה מקפיד לשמר את המנהג ובכך הצליח לשמר את היחסים עם רעייתו גם בימים של כעס ומדון. לימים כאשר בנו בכורו עמד לשאת את בחירת לבו לקח אותו אביו לנסיעה בה סיפר לו כי לאורך השנים נהג מדי שבוע לפקוד חנות פרחים שונה על מנת שלא לייצר דפוס המונע מכוח ההרגל.

מדי פעם בחר חנות פרחים בקריות הסמוכה לביתו, לעתים רכש מדראגסטור מקומי שהציע זרים לכבוד שבת ובפעמים אחרות הרחיק למשתלה, העיקר שלא לייצר שגרה. אולם לאחר מספר שנים נתקל האב בחנות פרחים בחיפה ששבתה את לבו. מוכרת מסורה ששמעה את סיפורו דמעה מהתרגשות אולם ציינה בפני האב כי השגרה שהוא כה חושש ממנה היא בעצם ביתו והמקום הנוח והבטוח ביותר שלו. מאז נהג האב לנסוע מדי שבוע אל חנות פרחים בחיפה זו, בה בחר בשגרה מבורכת ואהבה גדולה פרחים לרעייתו, ולשם לקח את בנו ערב נישואיו, ואיחל גם לו שגרה ברוכה של אהבה.

פרחים כמובן הם דרך נהדרת להביע רגש לאו דווקא במערכת יחסים זוגית. כהוקרה להורים, כאמירת תודה לשותף/ה עסקי, למורה שחינכה את הילד/ה לאורך השנה ולחברה טובה שחוגגת יום הולדת. לא מעט אנשים טוענים כי הם מתקשים ברכישת מתנות לחברים ובני משפחה אשר יש להם הכל. רכישת והזמנת זרי פרחים נותנת בדיוק את המענה לאנשים הללו, שכן גם מי שיש לו הכל שמח ומאושר לקבל תשומת לב ואהבה בצורה של זר פרחים רענן. המלצה שלא תסולא בפז: אל תסתפקו בזר הפרחים עם הפתקית הסמלית שיציעו לכם בחנות, והוסיפו ברכה משלכם, לכל אדם אליו בחרתם לשלוח זר, ולכל אירוע. גם אם אתם חשים שאינכם יצירתיים, מילה אישית תהפוך את המחווה למושלמת, בעבור האדם שבחרתם להוקיר, בחג, באירוע או בסתם יום של חול.