שומרים על הבטיחות בכל מחיר!

אין דבר קדוש וחשוב יותר מאשר חיי אדם. לכן, על מנת שכל שלב בעבודה של בית העסק שלכם יהיה בטיחותי ומכבד עבור קדושת החיים, חשוב מאוד שלא לקחת את הנושא הזה בקלילות, ולהשקיע את הזמן והמשאבים הדרושים ליצירת התנהלות בטיחותית, מותאמת לצרכים שלכם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

במהלך גיבוש ההתנהלות הזאת, יש לקחת בחשבון את כל המאפיינים הספציפיים של העיסוק שלכם, לחשב מראש את כל הסיכונים האפשריים, ולתת מענה הולם לכל אחד מהם, על מנת גם לעקוף אותם וליצור סביבה בטיחותית עד כמה שניתן, וגם להעביר תרגילים והדרכות לגבי דרכי הפעולה במידה וקרה, חלילה, אסון כלשהו. לעיתים ההתנהלות לאחר התאונות מהווה חלק חשוב מאוד בהתנהלות הבטיחותית, ותגובה מהירה ומתאימה עשויה למזער נזקים ולהציל חיי אדם.

בטיחות בעבודה אילו סיכונים קיימים?

תחום הבטיחות בעבודה עשוי להיות נרחב יותר ממה שנראה במבט ראשון. לכאורה, סיכונים ממשיים קיימים אך ורק במפעלים שונים הכוללים התעסקות בחומרים כימיים שונים ופריטים נוספים בעלי סיכון גבוה. אך מתוך ניסיון רב השנים של אשר אביזמר, היקף המוסדות שבהם נדרשים נהלי בטיחות קבועים הינו רחב יותר ממה שנראה במבט ראשון. ולמרות שציינו מוקדם יותר את החשיבות של התנהלות נכון במקרי חירום, עיקר פעילויות של אשר אביזמר מתמקדת דווקא בהתנהלות תקינה שלכשעצמה עשויה למנוע את האסון הבא. בעבודות שונות קיימים סיכונים של נפילות מגובה, תאונות בעיסוק במערכות מורכבות, מכונות כבדות וכו'. בנוסף, בישראל פעמים רבות יש צורך בנהלי בטיחות בכל מוסד רב אנשים, משום שפאניקה ובלבול המתרחשים בתוך המון אנשים עשויים להיות מקור הסיכון הגבוה ביותר. לכן כמעט כל מוסד שעושה שימוש בחומרים מסוכנים בפוטנציה, או שעשויים להתרחש בו מצבי סיכון כלשהם יכול לקבל תרומה משמעותית ביותר מהליך ייעוץ בטיחות.

נושא בעל חשיבות גבוהה בטיחות אש

אחד מגורמי הסכנה הגדולים ביותר בחיינו אלו הם מקורות אש בין אם מדובר במפעל העוסק בחומרים מתלקחים, או בית ספר שבו עשויה להתרחש שריפה. ייעוץ אש מאפשר גם לאבזר את הבניין בצורה תקינה שתואמת את הדרישות של הרשויות המקומיות והכלל-לאומיות, וכן להכשיר את האנשים להתמודד בצורה תקינה עם כל מצב סיכון. בגלל שמקור אש קטן עשוי להביא להרס וחורבן תוך מספר שעות יש להקדיש לנושא בטיחות אש תשומת לב מיוחדת ומוגברת.

האם המוסד שלכם זקוק ליועץ בטיחות?

לא תמיד נראה שכל מוסד יכול לקבל סיוע משמעותי להתנהלות שלו באמצעות יועץ בטיחות. מדובר במומחה בעל רקע צבאי ו\או ביטחוני, המאפשר לו לראות את הנולד ולהיות מסוגל למנוע אסונות ובעיות לפני שהמאורעות מתרחשים באמת. יועץ בטיחותי מנוסה ומקצועי ברמה של אשר אביזמר יכול לסייע לכם להיות צעד אחד לפני ה"מזל ביש" ולדעת למנוע כל בעיה לפני שהיא מתרשחת והופכת לאסון בקנה מידה משמעותי שעשוי לגבות מחיר כבד בנפש ובהפסדים כלכליים קשים כאחד. ממונה בטיחות קבוע שפועל במסגרת המוסד יכול לראות את הפריצות הקטנות בהתנהלות היומיומית שבנסיבות ספציפיות עשויות להיות מסוכנות, ולדעת למנוע אותן בזמן ולספק את התפקוד היעיל ביותר של המוסד ללא חששות מצד אחד, וללא סיכונים ממשיים מצד שני.

הדרכת בטיחות למען מניעת האסון הבא

במידה ואין סיבה מוצדקת להעסיק ממונה בטיחות דרך קבע, כל מוסד עדיין יכול ליהנות מיתרונות רבים של הדרכת בטיחות מרוכזת המבוצעת כל פרק זמן קצוב, או לחילופין לאור שינויים שהתרחשו במוסד, כגון התקנת מכשור חדש, שינויים בהגדרות הבטיחות המקומיות או הכלל-ארציות וכו'. אשר אביזמר ממונה בטיחות הוא המומחה המקצועי שיסייע לכם להיות בטיחותיים וממוגנים בכל עת.