המהפכה במקומות העבודה במטרה לייעול העובדים

שוק העבודה המודרני משתנה בכל פעם שיש התפתחויות חדשות, אבל הצורך הבסיסי בהזנת העובדים אינו משתנה לעולם, רק מתייעל עם הזמן בזכות יזמים חדשים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המהפכה הטכנולוגית הביאה לנו את בועת ההייטק ואנשים שעובדים שעות כל כך רבות במשרד, שאנשי משאבי האנוש של המקומות האלה ניסו ככל יכולתם ליצור סביבת עבודה נוחה מאוד שתכיל את כל מה שהם רגילים לו מהבית. בשיא בועת ההייטק היו להם אפילו שירותי כביסה ושאר שירותים שנועדו לרפד את האנשים שעבדו כמעט יום שלם ומעלה בחברות הסטארט-אפ. לצדם היו כל המסעדות שבנו להם בתוך הבניין, כולל מטבחונים מצוידים היטב בכל סוגי הדגנים, הקפה והתה וחטיפים למיניהם. במובן מסוים, זה היה הפורמט המודרני של מה שנהוג היה לקרוא בישראל מפעל ההזנה לילדי בית הספר שבאו ממשפחות מעוות יכולת, והמטבחים המוסדיים של מפעלים ומקומות עבודה מאורגנים ומסודרים שדאגו להאכלת העובדים שלהם בשתי ארוחות לפחות בוקר וצהריים. עובדי משמרות זכו לארוחות לעובדים שלהם, או לכריכים מוכנים לעסקים שהוזמנו במיוחד, וזה היה נהוג בהחלט גם במגזר הפרטי וגם במגזר הציבורי.

פתרון מהפכני בשירותי ההסעדה של ימינו

דאגה בסיסית ואנושית לרווחת עובדים

למעשה, זה היה חלק בלתי נפרד מההטבות של משק עבודה שדאג לזכויות העובדים, וכן נותר משם שריד בדמות האש"ל והחיוב החוקי של מעסיקים לדאוג לארוחות לעובדים שלהם, אם בהקמת מטבח ומסעדה מסובסדת או אם בתלושים שמעניקים להם הנחות ומימון למסעדות שונות בסביבת מקום העבודה שלהם. לא משנה באיזו תקופה אנחנו חיים, המטרה היא אותה מטרה: לדאוג לכך שלא יהיה עובד אחד שלא ידאגו לו להזנה נאותה, גם משום זהו חלק מהקוד האנושי של ערבות הדדית ודאגה למי שיוצר בעמל כפיו את ההון שלך, וגם משום שזהו באמת חלק מדאגה הבסיסית של מעסיק הגון לעובדיו שיהיו מרוצים.

להאכיל גם את מי שאינו יכול לדאוג לעצמו

היום נוצר צורך נוסף שמעציב לדבר עליו אבל אין ברירה, והוא מעוטי היכולת שבין האנשים עובדים למחייתם בכל זאת. יוקר המחיה גורם לכך שגם אם ישלמו שכר הוגן, הרי שלבעלי משפחות רבים יש כל כך הרבה דאגות כלכליות, שגם ילדיהם אינם זוכים להזנה נאותה מבית, ולכולם ברור שתזונת הילדים קודמת להורים. משום שכך, עובדים רבים מגיעים למקומות העבודה כשהם עצמם רעבים או שאינם זוכים לתפריט מזין ובריא הכולל את כל המרכיבים. מעבר לכך שמדובר בסוגיה אנושית בסיסית, הרי שעובדים בריאים הם האינטרס הראשון במעלה של כל מעסיק נבון בדיוק כמו השמירה המובנת מאליה על בטיחות וגהות במקום העבודה.

מהפכת שירותי ההסעדה בימינו

היום לא נהוג כל כך להחזיק מטבח מוסדי בגלל סיבות שונות. יש מפעלים קטנים מדי מכל מיני סוגים, יש שיקולי מקום ותברואה ויש גם שיקולים של נוחיות וטעמים אחרים. נוסף על כך, כיום, כאשר כל כך הרבה יזמים מקימים שירותי קייטרינג למוסדות שמתמחים בדיוק בכך, תפריטים בריאים, מגוונים ומזינים לעובדים, גם לא נחוץ במיוחד להעסיק מטבח שלם עם חדר אוכל ענק שתופס מקום יקר שהעסיק יכול לנצל לצורך התרחבות והעסקת עובדים נוספים. גם ההתייעלות קובעת אבל בהחלט גם המחירים המעולים והגיוון הגדול בתפריטים ובטעמים שמעדיפים העובדים עצמם.

פתרון מהפכני בשירותי ההסעדה של ימינו

הרבה יותר נוח לשנע קייטרינג יומי וטרי לעובדים בכל שעות היממה מאשר להעסיק מטבח שלם. יש יתרונות רבים לגיוון של שירותים כמו שירותי הקייטרינג של מילמן אוכל מוכן ביתי, לדוגמה, שמתמחה כבר שנים בדיוק במפעלים ובשירותי הסעדה מוסדיים. מכריכים מוכנים לעסקים ועד ארוחות לעובדים, ארוחות מלאות ומגוונות שהן חלק מקייטרינג למפעלים שנועד לחסוך ממעבידים את כאב הראש שבהפעלת מטבח או שליחת העובדים לחפש מסעדות ומזנונים בחוץ. מבחינת המחיר, אין ספק שזה גם עוזר להם לדעת שהארוחות המסובסדות הוא חלק מההטבה במפעל ובכך גוברת המוטיבציה שלהם להשתלב בו ולתרום למאמץ הכללי בעבודה משופרת יותר.