מדוע חשוב לדעת להגן על עצמך מפני האיומים והסכנות הקיימות?

בעולם מלא סכנות קרבות פנים אל פנים כבר אינם נחלתם של מעטים בלבד בסרטים או באזורים מסוכנים. למעשה, כשחושבים על זה, כולנו חיים באזור מסוכן שבו חובה להגן על עצמנו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

במקומות שבהם יש אזורי מצוקה מאוד גדולים ורחבים שבהם יש גם מוקדי פשיעה, ברור למה הגנה עצמית היא הדבר הכי חשוב שיש ללמוד אותו. לפחות כך היה נהוג לחשוב תמיד. שרק במקומות כאלה יש צורך מתמיד ויום יומי להגן על חיינו ורכושנו, ולכן יש לרכוש נשק חם או קר או ללמוד שיטות של אומנויות לחימה וקרב מגע כדי לשרוד. מלחמת הקיום הקשה של תושבי האזורים הקשים להגנה באמת. אולם אנחנו ערים כבר תקופה ארוכה לכך שהפשע האלים על כל סוגיו מגיע לכל מיני מקומות בחיים וביישובים שבהם לא היה נהוג לפגוש בו, ואנחנו נתקלים יותר ויותר במקומות שבהם אנחנו מסתובבים בסביבה מוגנת יחסית כמו במקומות בילוי ומסחר, שבהם הכל יכול לקרות.

בית המדרש הגבוה לאומנויות הלחימה - אומנות לחימה משולבת

אבטחה אינה יכולה להגיע אלינו בזמן בכל המקרים

נכון שיש מאבטחים ויש שומרים ויש משטרה ויש את כל הגופים האלה שמנסים להגן עלינו, אבל בסופו של דבר זה לא קורה בשטח. בעיקר משום שהם לא יכולים להיות בכל מקום כל הזמן. מלבד זאת, באופן הגיוני ובריא מאוד לחיים האנושיים, במכון אומנויות הלחימה ברוח המסורת היהודית, חושבים שהאחריות על ההגנה שלנו צריכה להיות בראש ובראשונה גם באחריותנו ככל האפשר. כלומר, לפתח כמה שיותר ידע ואפשרויות ההגנה עצמית שילמדו אותנו לעשות מה שנוכל לעשות במקרי סכנה קיומית. זה לא אומר שנוכל להפעיל זאת תמיד במצבים שבהם נשק חם מופנה לעברנו, וזה לא אומר שתמיד ננצח בקרב. אבל כל מי שהיה מעורב במצב מסכן חיים שכזה יודע שההרגשה של מי שניסה להילחם על חייו במיטב האמצעים שהיו לו משפרת עוד יותר את ההתמודדות עם הטראומה שנותרת אחר כך.

היתרון הגדול של הגנה עצמית

זה לא רק הביטחון העצמי שאנחנו מסגלים לעצמנו, אלא ההצלה ממש. מה גם שבמקרים רבים גם הניסיון להתנגד ולהפוך את תמונת המצב לבדו יכול לגרום לכך שהתוקפים ייבהלו ויעזבו את הקרב בעוד בתחילתו. נוסף על כך, גובר הסיכוי שגם התגובה שלנו וההגנה העצמית תציל את חיינו, כך שבמקום שזה יסתיים בדרך הכי גרועה שיכולה לקרות, ניפצע בלבד ונוכל להשתקם מכך בסופו של דבר. אם מוסיפים לכך את הסכנות הביטחוניות שאורבות לנו במצבנו כיום, ברור למה אנחנו מחויבים ללמוד כל מה שאפשר ללמוד לפי תנאינו ומצבנו הגופני כדי שנוכל לשמר את קיומנו.

איך שלא מסתכלים על זה, הגנה עצמית היא מילת המפתח

באמונה שאנחנו יכולים להגן על עצמנו, תמצאו במכון זה מגוון גדול של קורסים וחוגים שבהם תוכלו לבחור הן לפי גילכם והן לפי מצבכם הגופני, וכמובן שגם ההעדפות האישיות שלכם. חוגי קראטה מתאימים למעשה לגילים שונים. לימודי קראטה מכניסים אתכם לעולם של אומנות לחימה עתיקה שמלמדים עד היום, כול המשמעת העצמית והתרגילים המסדרים את כל התורה לפי קאטות, מכות ותנועות שמאמנות את הגוף להתכונן ולהיות דרוך לכל מצב. זה כשלעצמו מבורך, להיות קשוב לחיים ולאנשים אחרים. כשאתם רוצים להתקדם לתורות לחימה מורכבות יותר שרואים כמוהן גם בטלוויזיה, אומנות לחימה משולבת שעושה שימוש בכל הגוף ובכל מה שיש לנו, היא אידיאלית כדי לאמן ילדים ומבוגרים לשמור על עצמם, לפתח כושר גופני וכוח סבולת, וגם להכין אותם לחיים בצורה נכונה יותר. העיקרון הוא תמיד הגנה עצמית, כך שלא הופכים להיות בריונים מכים כמו בסרטים אלא להפך, להימנע מכך ככל האפשר אם לא מדובר בענף ספורט, ולהשתמש בידע המבורך והחיוני הזה רק במצבים מסכני חיים. זוהי תמצית הביטחון העצמי והדימוי העצמי החיובי שכל אחד שואף אליו.

הכתבה הופקה עבור בית המדרש הגבוה לאומנויות הלחימה - אומנות לחימה משולבת.