כך תעברו את פסח בלי מינוס בבנק

ערב ליל הסדר, חול המועד וערב חג שני הם רק חלק מהאירועים שיחייבו אתכם לשאת בהוצאות בלתי צפויות לאורך פסח. אז איך מתמודדים עם האתגר הפיננסי ומה אפשר לעשות כדי לעבור את החג בשלום? הנה כמה פתרונות שכדאי להכיר

עכבר העיר, תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כיסים ריקים
ניהול כלכלי נכון. כך תימנעו מהמינוסצילום: pixabay

חגים מלווים מטבע הדברים בשורה ארוכה של הוצאות. ברשימת החגים של לוח השנה העברי, אין ספק שלפסח שמור מעמד מיוחד. זה מתחיל עם ערב ליל הסדר שבו תוכלו לבחור אם לארח או להתארח. במידה ואתם מארחים, סביר להניח שתצטרכו לספוג הוצאות לא מבוטלות, בין אם באופן זמני או קבוע. לחילופין, התארחות אצל חברים ובני משפחה כרוכה כמובן ברכישת מתנות וגם כאן מדובר על הוצאה של כמה מאות שקלים לפחות. 

» כל מה שקורה בתל אביב
» מדור אוכל - עכבר העיר
» המדריך המלא להופעות חו"ל

כמו כן, האתגר הפיננסי ממשיך לאורך חול המועד ועד ערב החג השני. בתקופה הזו יש חופש מבתי הספר, מקומות העבודה פועלים במתכונת חלקית בלבד ויש הרבה הוצאות על אוכל מחוץ לבית, מופעים, דלק, כניסה לאטרקציות, נסיעות ועוד. השאלה המתבקשת היא מה בכל זאת אפשר לעשות כדי לשמור על מסגרת התקציב, ומסתבר שיש לא מעט פתרונות על הפרק. 

הכל מתחיל בתכנון פיננסי מקדים

הדרך הנכונה לעבור את פסח בלי מינוס בבנק היא פשוט להיערך לתקופה הזו מראש. תכנון פיננסי מקדים כבר מתחילת מרץ יעזור לכם להתמודד עם כל ההוצאות השגרתיות, ולשאת גם בהוצאות בלתי צפויות. 

במסגרת התכנון הפיננסי המקדים תצטרכו להדק חגורה ולבחור היטב על מה להוציא כסף. גייסו את כל בני המשפחה לטובת המאמץ וקחו בחשבון גם את משך הזמן שייקח לכם להתאושש מהאתגר הכלכלי של חול המועד. 

חלוקת הוצאות

אתם לא חייבים לשאת לבד בכל ההוצאות המלוות את חול המועד פסח. אפשר למשל לחלק תחומי אחריות עם חברים, עם הורים של ילדים אחרים מבית הספר והגן או עם בני משפחה שמתנדבים לעזור. חלוקת הוצאות תקל על כל המעורבים ותאפשר לשמור על רמת חיים מסוימת גם במהלך חג יחסית ארוך.

פזרו את ההוצאות בין כמה שיותר אנשים. בדקו מי יכול לקחת את הילדים בכל יום לאירוע אחר, בררו כמה יעלה לכם להזמין כרטיסים בצורה מרוכזת ואל תשכחו לנצל הטבות של חברות כרטיסי אשראי או מועדוני לקוחות. 

היתרונות של הלוואות

אתם לא היחידים שמתקשים לשמור על התקציב בפסח, ולמזלכם קיימת אפשרות נוחה של נטילת הלוואה חוץ בנקאית בתנאים מועדפים. ההלוואה ניתנת בדרך כלל באישור טלפוני בלבד, היא לא דורשת העמדת רבים ובטחונות וניתן לקבל אותה בלי לפגוע במסגרת האשראי הרגילה.

הלוואה תעזור לכם להתמודד עם ההוצאות המיידיות, אבל היא גם תחסוך עבורכם את עלויות האוברדראפט. במילים אחרות, כנראה שמשתלם יותר לקחת הלוואה מאשר להיכנס למינוס בבנק.