רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

"OUT OF PLACE": החיים מחוץ למרכז התרבותי

פרויקט הקולנוע הישראלי-גרמני מבקש לאפיין את החברה הגלובלית של ימינו ולחשוף את הקהל ליצירות קולנועיות רב תרבותיות

תגובות
יצירות מעניינות על חיים מיוחדים. סצנה מתוך הסרט "חמזה"
איתי מאייר

כיצד ניתן לשלב בין עולם הדת והעיסוק בספורט? והאם נער פלסטיני חירש יכול להפוך לקומיקאי בעולם השומעים ולא רק בקהילת החירשים? ביום ה', 18.05 בשעה 17:15, בסינמטק 4 תל אביב תוכלו לקבל את התשובות בהקרנה חגיגית של פרויקט הגמר של "OUT OF PLACE". קו פרודוקציה ישראלית גרמנית העוסק בקונפליקטים של זהות ומקום.​

לאחר עבודה של שנתיים, פרויקט "OUT OF PLACE", קו פרודוקציה ישראלית גרמנית העוסק בקונפליקטים של זהות ומקום, מגיע לסיומו. עשרת סרטי הגמר העוסקים בנושאים חברתיים יאוחדו לסרט אחד ארוך ויוצגו בפסטיבלים ברחבי העולם ובמסגרת דוקאביב.

על רקע תופעת ההגירה ההמונית המאפיינת את החברה הגלובאלית של ימינו מבקש מיזם  "OUT OF PLACE" להביא אל המסך סיפורים על תחושות הניתוק, הגעגוע וקשיי ההסתגלות שחווים אנשים החיים מחוץ למרכז התרבותי והחברתי. מעל ל- 150 הצעות הוגשו לפיתוח והפקה בישראל ובגרמניה שמתוכן נבחרו עשרה סרטים דוקומנטריים קצרים. בין הסרטים ניתן למצוא את "איברהים", המספר את סיפורו של אלוף ישראל בפיתוח גוף לשנת 2000 וכיום מבקש לשלב את חייו בין העיסוק בספורט לבין היותו מואזין בעכו. הסרט מבטא בין היתר, את הדיסוננס הקיים באיברהים, המבקש לשלב בין עולם הדת והעולם המשתנה. סרט נוסף הוא "חמזה", המספר את סיפורו של נער פלסטיני, חירש שכל חלומו להיות קומיקאי. דמותו היא אלגוריה סימבולית לחיי בידוד והצורך ואי היכולת להשמיע קולו בעולם.

בין היוצרים שאליהם הקהל הרחב יוכל להיחשף ניתן למצוא את תמר קיי, בוגרת בית הספר לקולנוע סם שפיגל שזכתה עם סרטה הקצר במקום הראשון בתחרות הסטודנטים בפסטיבל הדוקומנטרי היוקרתי IDFA ואת אור סיני, שסרטה "אנה" (בכיכובה של יבגניה דודינה) זכה בשנה שעברה במקום הראשון בפסטיבל קאן. את היוצרים ליווי המנטורים של הפרויקט: המפיק לירן עצמור, הבמאית והתסריטאית סוהא עראף והבמאים  Bettina Blümner ו Uli Gaulke מגרמניה. 

המיזם, הנו ביוזמה ובפיתוח של קרן גשר לקולנוע רב תרבותי, בתמיכת האיחוד האירופי ומשותף לישראל ולגרמניה. על ההפקה אמונים Green Productions (בישראל) One Two Films (בגרמניה), זאת בשיתוף עם  ANU, קהילה לקידום קמפיינים חברתיים. מטרתו עידוד וקידום יצירת סרטים הטומנים בחובם מושגים של זהות, שורשים וקהילות מגוונות בשאיפה להקים ערוץ וירטואלי בינלאומי, אשר יציג מגוון של נקודות מבט קולנועיות מקהילות שונות, תוך ניסיון לקדם היכרות עם "האחר", סובלנות והבנה הדדית.