השמש לא תעלה לי ביוקר

חשוב לדעת - קרם הגנה לא מספק הגנה מלאה מפני קרני השמש המסרטנות

עכבר העיר, תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בגדי ים לפעוטות של SUNWAY
בגדי ים לפעוטות של SUNWAYצילום: יח"צ

נמרחתם בקרם הגנה? לא נשרפתם? אתם עדיין לא מוגנים מפני קרני השמש המסרטנות. הקרמים אמנם יעילים נגד קרני UVB המשזפות אבל רובם לא חוסמים באופן מלא את קרני UVA החודרות עמוק יותר לאפידרמיס של העור ומעודדות גידולים סרטניים. 90% מסוגי הסרטן נוצרים בשל חשיפה יתרה לשמש. החדשות הטובות הן שניתן למנוע התפתחות רוב סוגי סרטן העור בעזרת צמצום החשיפה לשמש ובעזרת גילוי מוקדם. ענת יהב, בעלים של חברת 'SUNWAY' יצרנית בגדי הים חוסמי הקרינה, מעניקה מספר עצות חיוניות לפני שנחשפים לקרני השמש:

 » הקרינה חזקה במיוחד בין 10:00 ל16:00. לכן, מומלץ להימנע מחשיפה לשמש בזמן זה.

» עורם של ילדינו דק, עדין ודורש הגנה מרבית. קו ההגנה העיקרי על העור המומלץ ע"י רופאי העור הינו בד חוסם קרינה,בדרגת UPF50+ החוסם 98% מקרני UVA ו-UVB ללא הגבלת זמן.לשם השוואה, חולצת טריקו רגילה מגינה בדרגת 8UPF בלבד. אזורי גוף שנותרו גלויים יש למרוח בשכבה נדיבה של קרם הגנה 15 SPF ולחדש מריחה בהתאם לתכשיר שרכשתם. מומלץ לא  לחשוף את עורם של תינוקות עד גיל חצי שנה לקרני השמש.

» לאזורי הפנים והעיניים מומלץ לבחור תכשיר הגנה שמיועד לפנים.

» הקרינה החוזרת מהחול פוגעת בעור גם כשנמצאים בצל ומתחת שמשיה לכן, חשוב להקפיד על הגנת העור בכל זמן השהות בחוץ.

» הפנים נוטות להישרף יותר מכל איבר אחר בגוף, מומלץ לחבוש כובע רחב שוליים שיגן על כל אזורי הפנים, האוזניים, העורף ולהצטייד במשקפי שמש להגנת העיניים. 

» יש להקפיד לשתות הרבה מים.

» מתלבשים על בריאות העור ומצמצמים חשיפה יומיומית לשמש. בדרך לעבודה, בגן הילדים, בטיול בעגלה, ברכיבה על אופניים. החשיפה לשמש רבה ומסוכנת ודורשת שינוי הרגלי התנהגות. חינוך הילדים להתנהגות חכמה בשמש מגיל צעיר תעזור להם ליהנות מעתיד בריא. בכל גיל חשוב להגן על העור כך שאתם מוזמנים לתת דוגמא אישית ולהגן גם על עצמכם.

» כיום, ניתן לרכוש ביגוד חוסם קרינה ממגוון סוגי בדים כך שכל המשפחה יכולה ליהנות משהות בטוחה בשמש באופן יומיומי, בשעות הפנאי ובבילוי בים ובבריכה. הסטנדרט הבינלאומי מגדיר רק בד בדירוג 50 ומעלה כחוסם קרינה.    

עכשיו, אתם מוזמנים ליהנות מקיץ נעים ועתיד בריא.