רוצים יציבות תעסוקתית? הצטרפו לארגון עובדים

היום זה כבר ברור: ארגוני העובדים שומרים על היציבות התעסוקתית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שוק העבודה עובר טלטלות ושינויים בכל רחבי העולם, מקצועות רבים נעלמים, את מקומם של העובדים תופסת טכנולוגיה חדשה והביטחון התעסוקתי מוחלף במעבר בין עבודות.

אך לא כל העובדים במשק מעוניינים בשינוי תכוף של מקומות עבודה, וצורת העסקה קצרת טווח לא מתאימה לכל ענף. אם בתחום ההיי טק לדוגמה הדרך לשמור על רלוונטיות היא לרכוש עוד ועוד כישורים או לחתום על הסכם אישי מתגמל במיוחד, בתחום ההוראה לעומת זאת אין הרבה מקום לשינויים כיוון שגובה השכר הוא נגזרת של ההסכמים הקיבוציים. כך נוצר מצב שעובדים רבים במשק נפגעים אנושות כאשר סביבת העבודה שלהם אינה יציבה, והם נמצאים בחשש מתמיד מפני פיטורים.

המצב הזה הוא הסיבה העיקרית לכך שבשנים האחרונות אנחנו עדים לפריחה מחודשת של ארגוני העובדים, ולמאבקים קשים במקומות עבודה רבים בהם העובדים רוצים להיות מיוצגים על ידי ארגוני עובדים והמעסיקים עושים הכל כדי למנוע זאת. 

Dreamstime

למה המורה הוא המקצוע הכי חשוב בישראל? >>>

הפרה של זכויות העובדים למרות החוק

זכויות עובדים בישראל מעוגנות בחוקים, ולמרות זאת עובדים רבים מדווחים על הפרות של אותן זכויות על ידי המעסיקים. על פי נתוני ארגון המורים לדוגמה בשנת  תשע"ז פוטרו 489 מורים בחינוך העל יסודי חברי ארגון המורים, ו- 50 חברי הסתדרות המורים, ובנוסף משרתם של 275 מורים צומצמה במידה ניכרת כך שמשכורתם נפגעה משמעותית.

עצם הפיטורים אינו מהוות פגיעה בזכויות העובדים כמובן, כי לכל מעסיק שמורה הזכות לשמר את העובדים הטובים ולפטר את אלה שלא עושים את עבודתם לשביעות רצונו. הפרת הזכויות מתבטאת בעילות לפיטורים, כך למשל במקרה של פיטורי מורים, הטענה של ארגון המורים היא שרוב המורים מפוטרים כדי להימנע מלתת להם קביעות או כדי לפטר ולהעסיק אותם מחדש כדי שלא יצברו זכויות בגין וותק.

התופעה הזו לא מייחדת את המורים, היא נפוצה בענפים רבים במשק ופוגעת דווקא בעובדים החלשים ביותר בשוק העבודה.

ארגוני העובדים משיבים מלחמה

המלחמה בהפרת זכויות העובדים היא משימה קשה, ובהרבה מקרים כאשר מדובר בעובד בודד שעומד מול מעסיק חזק זו יכולה להיות משימה בלתי אפשרית.

מאבק מול המעסיק מצריך השקעה של זמן וכסף רב כך שעובדים רבים יעדיפו לוותר, להמשיך הלאה ולהשקיע את זמנם במציאת פרנסה חדשה. אך כשמדובר בעובדים מאוגדים, במקרים רבים לארגון העובדים המייצג אותם יש הרבה יותר כוח מול המעסיק.

בארגון המורים לדוגמה פועל צוות המונה 20 עובדים, וכולל 16 מזכירי סניפים, צוות של עורכי דין, וכמובן יו"ר הנהלת הארגון, שתפקידם לייצג את העובדים בשימוע לקראת פיטורים.

רן ארז, יו"ר ארגון המורים, מסביר איך מתנהל המאבק בפיטורי מורים, "בשלב ראשון אנחנו עושים שעורי בית, ובודקים מה הסיבה האמתית לפיטורים", אומר ארז, "קודם כל אנחנו בודקים מהן אפשרויות ההעסקה של המורה באותו מקום, אנחנו בודקים איזו מורים נוספים יש באותו מקצוע, איזה רישיון הוראה יש למורה כי אם הוא מורה לגאוגרפיה למשל הוא יכול להיות גם מורה להיסטוריה. אם הטענה היא שמפטרים בגלל צמצומים, אנחנו בודקים אם הצמצום הוא אובייקטיבי, אולי משרד החינוך החליט לשנות את תכניות לימודים, אם באמת סגרו מגמה או שפשוט יש השנה פחות תלמידים. האם שוב כמו שאנחנו רואים פעם אחר פעם הפיטורים הם בגלל שלא רוצים לתת קביעות. לפעמים מגלים שהמורה רבה עם המנהלת, והמנהלת מוצאת סיבה מלאכותית לפיטורים. ההכנה לשימוע היא מאוד רצינית וארוכה, והמטרה שלנו היא  להוכיח שפיטוריו של המורה אינם מחויבים במציאות".

הליווי לו זוכים חברי הארגון במעמד המאוד לא פשוט של שימוע לקראת פיטורים, מעניק למורה לא רק ליווי משפטי אלא גם תמיכה רגשית ומורלית.

זכויות העובדים יכולות להיפגע לא רק במקרה של פיטורים, ובארגון המורים מספרים על מקרים של "העברות בעלות" למעסיק אחר, "היה לנו מקרה של בית ספר יונה ז'בוטינסקי, שהופעל ע"י חברה שנקראת 'עלה'. החברה פשטה את הרגל ונאלצנו לחפש מעסיק אחר שיעסיק את המורים, ושלא יאבדו את השכר ואת כספי הפנסיה שלהם. עד היום אנחנו מטפלים בחובות שנשארו כי המורים הפכו להיות נושים", מספר ארז. בנוסף מטפל ארגון המורים גם במשא ומתן להסכמים קיבוצים, שמתנהלים בתקופת הקיץ.

Dreamstime

ארגון העובדים מכיר את הזכויות שלכם

" לא כל דבר שנראה הגיוני הוא גם חוקי", אומר ארז, "אני ממליץ לכל עובד, ובוודאי שלמורים חברי הארגון שלנו, לא לקבל שום הודעה של מעסיק או מנהל כמובן מאליו. בכל מקרה לפנות אלינו, ולהתייעץ ולשאול. שום חוק לא יכול למנוע פיטורי עובדים, אבל בשביל זה ארגוני עובדים שנאבקים. אם הארגון חזק, גם העובד חזק".

מאבקי החרמה שמנהלות הנהלות החברות הגדולות במשק כמו פלאפון, הוט, בזק בינלאומי ועוד, מחזקות את טענתו של ארז, אחרת קשה להסביר מדוע המעסיקים כל כך חוששים מהתארגנות עובדיהם.

עוד טוען ארז שארגון המורים לא רק דואג לזכויות המורים, אלא גם זוקף את קומתם, "אנחנו מאמינים באמונה שלמה שמקצוע ההוראה הוא המקצוע החשוב ביותר בישראל. הטייסים של היום היו תלמידים, למעשה עתיד המדינה זה חינוך, גם מבחינת ערכים, ולכן אנחנו עושים את הכל כדי שהמורים יהיו משוחררים מדאגות היום יום, ויהנו מיציבות תעסוקתית", הוא אומר, "בכף היד יש חמש אצבעות, כל אצבע בנפרד חלשה אבל כולן ביחד הן אגרוף- וזה ארגון עובדים".

המעצבים של דור המחר >>>