מתאמנים נכון

אימון אינו מתחיל כאשר נכנסים לחדר הכושר - הוא מתחיל מהרגע שמתעוררים בבוקר ונמשך לאורך כל היום. לכן, כדי להגיע לפעילות הספורטיבית האופטימלית ביותר עבורכם, מלבד גיבוש תכנית שתקבע את משך האימון וסוגו, חשוב לא פחות לתכנן את הארוחות במהלך היום ואף את הלבוש המתאים לאימון

תוכן שיווקי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנשים מתעמלים, ספורט, טרק
תוכן שיווקי, עכבר העיר

הקשר הישיר המשלים את הפעילות הספורטיבית הוא התזונה הנכונה ובריאה. הידיעה כמה ומתי לאכול יכולה לעשות את ההבדל בין אימון מוצלח לגרוע. לכן כדאי להבין את הקשר בין אוכל לבין פעילות גופנית ולבצע התאמה שתעזור לכם להצליח. חלי ממן, מנהלת קבוצות תמיכה לאורח חיים בריא, ריכזה עבורנו 5 טיפים שיסייעו בהרגשה טובה בזמן הפעילות:

מתעמלים בבוקר? חשוב לאכול ארוחה קלה כשעה לפני הפעילות

אם אתם מתעמלים בבוקר, כדאי לקום מספיק מוקדם כדי לסיים את ארוחת הבוקר לפחות שעה לפני היציאה לפעילות. זאת שום שיש מעט אנרגיה זמינה בגוף לאחר שנת הלילה, ורמות הסוכר בדם אולי מעט נמוכות. אם לא תאכלו משהו, אתם עלולים להרגיש לא כל כך טוב תוך כדי האימון. ומה לאכול? משהו קל עם התמקדות בפחמימות. הנה כמה דוגמאות: לחם מדגני מלאים עם ממרח אהוב, חלב, פרי או יוגורט זכרו, לפני פעילות גופנית כדאי לאכול מזון מוכר. זה לא הזמן לנסות מזונות חדשים שאין לנו מושג אי הגוף יגיב אליהם תוך כדי מאמץ.

הגודל קובע

חשוב לא להגזים באכילה לפני הפעילות. הנה הכללים שינחו אתכם: ארוחה גדולה – אפשר לאכול 3-4 שעות לפני האימון. ארוחה בינונית אפשר לאכול 2-3 שעות לפני האימון. ארוחה קלה אפשר לאכול כשעה לפני הפעילות. אכילה מרובה לפני האימון יכולה לגרום לכם להרגיש לא טוב. ומהצד השני – גם אכילה מועטת לא תעשה לכם טוב, היא לא תיתן לכם את האנרגיה שדרושה לכם כדי להצליח להתאמן בעצמה טובה כמו שתכננתם. 

בחרו את מה שעובד עבורכם הכי טוב. מתאמנים נכון צילום: יח"צ

אנרגיה זמינה

אנשים רבים יכולים לאכול חטיף קטן בסמוך לפעילות או תוך כדי. אין חכם כבעל ניסיון ואתם יודעים הכי טוב מה ואם נכון לכם לאכול. לכן בחרו את מה שעובד עבורכם הכי טוב. חטיפים שנאכלים בצמוד לפעילות יעזרו למנוע ירידה ברמות הסוכר ותחושות רעב חזקות. דוגמאות לחטיפים: בננה או פרי טרי אחר, יוגורט, קרקרים מחיטה מלאה, סנדוויץ קטן. ארוחה קלה כזו חשובה במיוחד אם אתם מתכוונים להתעמל מספר שעות אחרי הארוחה הקודמת.

"גם לביגוד תפקיד חשוב בפרודוקטיביות של האימון. התאמת הבגד לסוג האימון תשפר את התוצאות שלכם ועל הדרך גם תגרום לכם להרגיש טוב ובנוח עם הגוף שלכם." אומר עופר יער-און, מנהל המכירות של מותג THE NORTH FACE בישראל.

» לבשו בגדים מנדפי זיעה – בפעילות ממושכת רצוי להצטייד כראוי בחולצה מנדפת זיעה, מבד איכותי, קלת משקל וכוללת פתחי אוורור המעניקה תחושה נוחה ונעימה.

» העדיפו בגדים קלים – בגדים קלים ודקים מעניקים את התחושה של "להיות עם ולהרגיש בלי" ומשפרים את התנועה שלך בזמן הפעילות.

» התאימו את הפריטים למידותיכם – בהתאם לצורת הגוף ולסגנון האישי שלכם. תוכלו לבחור בגדי אימון רופפים שיכסו את כל הגוף או לחילופין בגדים צמודים יותר שיציגו לכם את השרירים והקימורים שלכם במהלך האימון להגברת כוח הרצון.

» מומלץ לקנות זוג נעלי ספורט טוב לאימון – אתם תרגישו יותר פעילים וגם תגנו על רגליכם מפני פציעות. 

» התאימו את סוג הפריט לאופי האימון – אם אתם רצים או רוכבים על אופניים, לא מומלץ ללבוש מכנסיים ארוכים שעלולים לגרום לכם למעוד או להיתקע בדוושות. עבור תרגילי יוגה ופילטיס, הימנעו מבגדים שלא ינועו אתכם בתנועות השונות.