"החיים הם אתגר שצריך לעמוד בפניו, אושר שצריך להיות ראוי לו, והרפתקה שצריך להתנסות בה".

יש בוקר אחד בשנה שכל רוכב יודע בשביל מה הוא מתעורר בבוקר, מסע אופניים בשביל השנטי 2017 יוצא לדרך בפעם השישית.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מסע המקצועי והגדול ביותר בישראל יתקיים השנה ב-21.10.17 בהשתתפותם של כ 1500 רוכבים מקצועיים, 180 ק"מ ביום רכיבה אחד, האתגר עצום והמטרה נעלה.

המסע מורכב גם ממקצים נוספים של 90 ק"מ: מאצטדיון בלומפילד ועד קיבוץ בארי או מקיבוץ בארי ועד בית השנטי במדבר.

"מטרת המסע" אומר מיכאל בן יוסף מעמותת בית השנטי, "היא ליצור שביל אנושי שיחבר בין בית השנטי בתל אביב לבית השנטי במדבר, ויגביר את המודעות לקיומם של שני הבתים. בעזרת המסע נוכל גם להגדיל את מערך גיוס המשאבים שלנו ואת קהילת תומכי בית השנטי. נוסף לכך, אנו פועלים רבות להגברת המודעות לבטיחות רוכבי האופניים בכבישים והמסע הוא חלק מהעלאת מודעות זו.

"עבורי פרויקט מסע האופניים שלנו הוא אחד מהפרויקטים הכי מרגשים, הוא מסע מציל חיים שמחבר בין בית השנטי בת"א לכפר הנוער בית השנטי במדבר.(מריומה-מייסדת בית השנטי).

כל רוכב, מעבר לתרומה הכספית, תורם מעצמו בעוד 3 מימדים: רוחני, נפשי ופיזי. כמו ילדי בית השנטי שברגע שנכנסים בדלת בית השנטי, בוחרים לעשות שינוי בכל המימדים בחייהם; משנים את הבחירות שלהם, מהרס לבניה, ממוות לחיים.

כל רוכב ורוכבת בעצם החלטתם להיות חלק ממסע מיוחד זה, נותנים כוח לכל ילד וילדה בבית השנטי להציל את חייהם.

נשאר לי כל יום להודות על כך ותמיד להתרגש ביום קסום ומיוחד זה...

תודה על תרומתכם, תבורכו!!!" (מריומה- מייסדת בית השנטי)

בית השנטי הינו בית חם לנוער בסכנה בגילאי 14-21. בני נוער אלו עברו נטישה, התעללות פיזית, נפשית או מינית. עמותת בית השנטי מספקת לבני הנוער בית, הגנה, אוכל, לימודים ואת כל הצרכים הפיזיים והרגשיים 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, ללא הבדל דת, גזע, מין ולאום.

עד היום הציל בית השנטי כ-46 אלף בני נוער בסיכון מהידרדרות לחיי רחוב, לפשע ולסמים.

90 אחוז מבני הנוער ששהו בבית השנטי השתלבו בהצלחה בחברה ובמסגרות חברתיות כגון: לימודים, צבא ומעגל העבודה, וחזרו למסלול חיים נורמטיבי.

מעבר להגברת המודעות והתרומה הכספית מסע זה תורם רבות גם לקבוצה של ילדים שחיים בבית השנטי ורוכבים כל שנה במסע את ה-180 ק"מ.

ההרשמה למסע נפתחה ומתבצעת דרך האתר של העמותה: https://shanti.org.il/bike2017/

כמו בכל מסע, גם השנה ייערך טקס סיום מרגש בגן שניאור חשין שיכלול ארוחת ערב בניצוחם של השפים ערן זינו וצחי בוקששתר ובהשתתפות ילדי בית השנטי.