לשתות משקה תפוזים זה כמו לאכול חטיף שוקולד?

אתם רוצים לדעת כמה סוכר יש בכוס המיץ שהילדים שלכם שותים אבל אם נגיד לכם את זה במספרים תדעו להגיד אם זה הרבה או מעט? אז בואו נעשה את זה יותר פשוט

שחר קיסנג'ר | תוכן מקודם בחסות נשר
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שחר קיסנג'ר | תוכן מקודם בחסות נשר
תוכן מקודם

סוכר הוא עניין חמקמק. הורים רבים אינם מודעים לכמויות הסוכר שילדיהם צורכים - תוצאה משילוב של חוסר מודעות, מחסור במידע קונקרטי וחוסר תשומת לב. לאחרונה פורסמו מחקרים המצביעים על דווקא משקאות קלים כמקור המשמעותי ביותר לצריכת הסוכר היומית של ילדים, ולא דברי מזון.

כמות הסוכר המומלצת (ע"י "ארגון הבריאות העולמי" HWO) לצריכה היא עד 5 כפיות סוכר ביום לילדים. הצריכה המומלצת למבוגרים ביום עומדת על 10 כפיות לגברים ועד 5 לנשים, כשכפית סוכר = 4 גרם. על תוויות המשקאות לא תמצאו נתונים ברורים על כמויות הסוכר והיינו יכולים להציב כאן טבלת כמויות ומספרים, רק שלא בטוח שזה היה עובד. אז עשינו את זה פשוט יותר.

מיץ ענבים

ברשימת הרכיבים על בקבוקים של משקה קל ענבים תמצאו שפרוקטוז וסוכר נמצאים במקום השני והשלישי ברשימה, כלומר הם הרכיבים שנמצאים הכי הרבה במשקה, אחרי מים. למעשה, מבחינת כמויות הסוכר, לשתות כוס משקה קל ענבים זה כמו לאכול שתי עוגיות שוקולד צ'יפס וארבע קוביות שוקולד לבן.

משקה קל ענבים

משקה קל תפוזים

משקה קל תפוזים מכיל 15% רכיבי פרי. את הצבע הנהדר שלו הוא מקבל מצבע המאכל בטא קרוטן, שמופק מצמחים, אמנם, אבל תפוזים זה לא. סוכר ופרוקטוז (שהם כמילים נרדפות) הם הרכיב העיקרי השלישי במשקה.

תפוזים

תה קר

גם במשקאות תה קר הנמכרים בבקבוקים בסופר יש יותר סוכר מכל רכיב אחר, חוץ ממים. כן אגב, רוצים לדעת כמה תה יש בתה הזה? 0.1% מהמשקה כולו. 

תה קר

משקה קולה

כנראה שאין אף אחד בעולם שחושב שקולה הוא משקה בריא, אבל האם ידעתם שבכל כוס משקה קולה יש למעלה מ-4 כפיות סוכר? כלומר, כ-8 כפיות סוכר בפחית אחת.

כוס קולה

נשר מאלט, יותר טעים ועשוי רק מ-5 רכיבים! לפרטים>>

משקה מוגז לימון-ליים

משקאות ממותקים מוגזים ושקופים אמנם אינם מכילים חומרי צבע, אבל גם הם מכילים הרבה סוכר בדומה לחבריהם השחורים או הכתומים.

משקה מוגז ליים

אייס קפה

אחד המשקאות שאולי הכי יפתיעו אתכם הוא האייס קפה האהוב כל כך. מה בסך הכל רצינו? כוס קפה צוננת ומתקתקה שתרים לנו באמצע יום חם? ומה קיבלנו? כ-16 כפיות סוכר בכוס. 16! בכוס!

אייס קפה

קולה דיאטטי

משקאות הקולה דיאט אינם מכילים סוכר, אלא ממתקים חלופיים דלי קלוריות (שתרומתם לגוף האדם שנויה במחלוקת). אבל, חומצה זרחתית (שקיימת בכל משקאות הקולה) דווקא יש. איפה עוד תמצאו חומצה זרחתית? בחומרי ניקוי ודשנים, כמובן.

דיאט קולה

בירה שחורה

המשקה שמלווה אותנו מאז קום המדינה מכיל כשליש פחות סוכר מכוס משקה קולה, אינו מכיל חומרים משמרים, אינו מכיל נשרים.

נשר מאלט

נשר מאלט מ-5 רכיבים בלבד וללא חומרים משמרים >>

*הכתבה נכתבה בשיתוף נשר מאלט