שנה טובה למתנדבי השירות הלאומי: כל ההטבות המגיעות לכם

טיפולי שיניים, ביטוח חיים, שירותי רפואה דחופה חינם וכן הטבות לבוגרי השירות כמו מענק, פיקדון אישי, מימון שנת לימודים ראשונה, הקלות במס הכנסה ומגוון הטבות נוספות

תוכן מקודם, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הוקרה למתנדבים מצטיינים עם נשיא המדינה, תמונה בבית הנשיא
הוקרה למתנדבים מצטיינים עם נשיא המדינהצילום: ששון תירם

שנת השירות הלאומי-אזרחי נפתחה החודש עם שיא של כל הזמנים במספר המתנדבים: 18,000 צעירים וצעירות מכלל המגזרים המהווים פסיפס של החברה הישראלית: דתיים, חרדים, חילונים, ערבים ודרוזים, צעירים מרקע של סיכון ומצוקה וצעירים עם צרכים מיוחדים.

» סוכות – לכל האירועים, הפסטיבלים וההמלצות לחג
» איפה אוכלים בחול המועד סוכות?
» המדריך המלא לפסטיבלי מוזיקה לסוכות
» פסטיבלי ילדים בסוכות
» עד 30 שקלים: איך להעביר את סוכות בזול?

המתנדבים תורמים שנה או שנתיים למען המדינה והחברה בתחומי הביטחון, ביטחון הפנים, הבריאות, הרווחה, החינוך, קליטת העלייה ועוד. בשנים האחרונות הובילה רשות השירות הלאומי-אזרחי, יחד עם השר הממונה אורי אריאל, מהלך להשוואת תנאי המתנדבים לתנאי החיילים וכיום המתנדבים זוכים להטבות זהות כמעט בכל התחומים, לרבות הטבות הזהות למשרתי הצבא: נסיעות חינם בתחבורה הציבורית, טיפולי שיניים חינם, הוצאת משקפיים במחיר סמלי, כניסה חינם לאתרי רשות הטבע והגנים, שירותי רפואה דחופה בחינם ברשת מרפאות 'טרם', והטבות לבוגרי השירות- מענק, פיקדון אישי, מימון שנת לימודים ראשונה חינם בפריפריה ובירושלים, ייעוץ מקצועי חינם, הטבות במס הכנסה ועוד.

עם פתיחת שנת השירות החדשה בשירות הלאומי-אזרחי, פתחה הרשות לראשונה דירות שירות עבור 180 מתנדבי שירות לאומי מרקע של סיכון ומצוקה. צורך זה עלה לאחרונה עם עליית מספר התקנים המיועדים לצעירים מרקע זה. עד כה נמנע מצעירים רבים המוגדרים 'חסרי עורף משפחתי' לבצע שירות לאומי מכיוון שלא יכלו להתקבל לדירות השירות הרגילות עקב מצבם המיוחד ולבצע שירות בסמוך לביתם עקב קשיים שונים אליהם ייחשפו אם יתגוררו בביתם. צעירים אלה מקבלים תכנית מקיפה המעצימה אותם בתקופת שירותם ומכינה אותם להשתלבותם בחיים האזרחיים לאחר השירות.

מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, שר-שלום ג'רבי:
"אנו שמחים לפתוח שנת שירות חדשה עם שיא של מתנדבים מכל הסקטורים בחברה הישראלית. הרשות לשירות לאומי ואנשיה פועלים כל העת להטבת תנאי השירות של המתנדבים ולהשוואת תנאיהם לאלה של המשרתים בצה"ל. בשנים האחרונות אנו פועלים ביתר שאת למען צעירים שמגיעים מרקע של סיכון ומצוקה ורוצים להתנדב למען המדינה והחברה ושהשירות מכין אותם ביתר שאת לחייהם הבוגרים. בתמיכתו של השר הממונה, אורי אריאל, הצלחנו להגדיל משמעותית את מספר התקנים העומדים לרשות צעירים אלה.

זאת, תודות לתושייה הגדולה של צעירים רבים ושאפתנים המגיעים מרקע זה, ומבקשים לפעול למען המדינה והחברה בישראל- שהציבו מול עינינו את האתגרים איתם הם מתמודדים מתוך רצון לאפשר להם שירות יעיל ונוח, ללא קשר למצבם הסוציו- אקונומי והמשפחתי. בזכות ריבוי מפגשים איתם- אנו פועלים כעת, יחד עם עמותת עלם ובסיועה המיוחד של מנהלת השירות לנוער וצעירים במשרד הרווחה גב' ציפי נחשון גליק, לתת מענה לראשונה למעוניינים להשתלב בתקנים אלו ולדור בדירות שירות במהלך תקופת השירות החשובה שלהם".