הסדרות הישראליות שיעשו לכם את החורף

לוח השידורים של העונה הקרובה נראה מסקרן במיוחד, ואחרי הפיצול בין שתי הזכייניות התוכן עתיד להיות מגוון אף יותר. הסדרות יעמיקו בנבכי העולם החרדי, הקומדיות יגרמו ללואי סי קיי להיות גאה ואנחנו נזכה לראות את ב' של הזוג הטלוויוני האהוב העשור הקודם.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רון
הקומדיה שקרויה על שם יוצרה רון פלדמן עלתה לעונה שניה. מה שהחל כפרויקט גמר במסגרת הלימודים במכללת ספיר, הפך לקומדיה מלנכולית למדי נוסח "לואי", על רווק מובטל בן 33 שחי בדירה עלובה ומנסה לחיות למרות כל הקשיים. אבל אמביציה זה לא משהו שמוצאים כאן בשפע –רון הוא אדם מנומנם שלא עושה הרבה בחייו והסדרה עצמה לא מחפשת להצחיק את הצופים עם פאנצ'ים אלא משקפת את האבסורד של היומיום בישראל. בעונה הראשונה הוא פשוט התגלגל בין סיטואציות שונות בלי רצף ברור - פעם בחדר כושר ופעם בתור בשירות לקוחות, ונדמה שהעונה השניה לא הולכת להשתנות הרבה מהבחינה הזו.
משודרת ביס קומדי, ימי חמישי 22:00

רון, עונה 2 צילום: אוהד רומנו, באדיבות yes

שבאבניקים
דרמה קומית מבית היוצר של "הוט" שכתב אלירן מלכה וביים מאור זגורי, המתמקדת, כמו "צדיקים" בחברה החרדית. הסדרה עוקבת אחרי ארבעה שבאבניקים – כינוי סלנג בחברה החרדית לנוער שוליים, שמסרב להתנהג לפי הנורמות המקובלות – מישיבת "נתיבות תורה" (ישראל אטיאס, דניאל גד, אורי ליירוביץ' ועומר פרלמן שטריקס). הם לא מתייבשים לקלל וגם הלימודים לא בדיוק נמצאים בראש מעייניהם, אבל בהיעדר אומץ לעזוב את הישיבה הם מחלקים את זמנם בין דייטים בשידוך, לתענוגות שהעולם החרדי מאפשר כמו התמקצעות בסוגי קפסולות של נספרסו ואימון בחדר כושר לגברים בלבד. הכל משתנה כשלישיבה מגיע משגיח חדש שמחליט לשים סוף לאורח חייהם הנהנתני.
הסדרה תעלה בהוט 3 בחודשים הקרובים

כיפת ברזל (השם העדכני של 'צדיקים')
סדרה נוספת שרוצה להיכנס לקרביים של העולם החרדי השנה היא הדרמה החדשה בבימויו של אלון זינגמן (שטיסל) נוגעת באחת הסוגיות האקטוליות בחברה הישראלית – גיוס חרדים לצה"ל. הסיפור עוסק בשלושה חיילים: עמרם אלקיים (רועי ניק), גור אריה (אבי מצליח) ויעקב אנילעביטש (דולב מסיקה), שיעניקו לצופים הצצה מחודשת לעולם החרדי. ארבעת חודשי הטירונות מאלצים זרמים שונים מכל קצות הקשת השחורה, בהם ליטאים, ספרדים, חסידי גור וחרדים לאומים להפוך לקבוצה מגובשת, ובדרך חושפים את נקודות החיכוך בין האמונה למסגרת החילונית, את הסיפורים האינטימיים שמסתתרים בדירות מרובות ילדים במאה שערים ואפילו את חיי הרחוב של השבאבניקים.
קשת (ערוץ 12) ימי שני, החל מנובמבר

ככה זה
דנה מודן ואסי כהן חוזרים לשתף פעולה 13 שנים אחרי "אהבה זה כואב" המצליחה, שהפגישה בין השניים לראשונה. בדרמה הקומית החדשה שתעלה בקרוב ביס, הם יגלמו שכנים, גבר חרדתי ואישה נוירוטית, שאיבדו כל אמון באהבה, אך רוצים בכל זאת להמשיך לפרק ב'. למרות ניסיונותיהם להתעלם זה מזו, הם נתקלים בסיטוציות מביכות שמחברות ביניהם בעל כורחם. הסדרה תלווה את השניים בדייטים כושלים, במפגשים עם האקסים, במאמציהם לחזור להיות צעירים מגניבים ובשאר רגעי שפל, תוך מבט קומי אך כואב על חייהם של אנשים שמרגישים לא רלוונטיים, למרות שעדיין יש להם מה להציע.
הסדרה תעלה ביס בתחילת 2018

פאודה 2
הסדרה שזכתה בפרס האקדמיה לדרמה הטובה ביותר לפני שנתיים ונרכשה על ידי נטפליקס האמריקאית, חוזרת בעונה חדשה. העונה הראשונה של היוצרים אבי יששכרוף וליאור רז עקבה אחרי לוחמי יחידת המסתערבים המנהלים מרדף אחר בכיר מבוקשי חמאס. בעונה החדשה, גיבור הסדרה דורון קביליו (ליאור רז) נרדף על ידי עברו, ונאלץ לחזור ליחידה כדי להילחם על חייו מול אויב חדש וערמומי. אל המאבק האלים נגררות דמויות מהעונה שעברה, בגילומן של רונה לי שמעון, צחי הלוי, איציק כהן, דורון בן דוד, יובל סגל, נטע גרטי ובועז קונפורטי.
העונה השניה תעלה ביס, במהלך דצמבר 2017

פאודה צילום: אוהד רומנו, באדיבות yes

ההרמון
סיפורו של גואל רצון, שנאסר לפני שלוש שנים, מהווה השראה לדרמה פסיכולוגית חדשה שיצרו ענת ברזילי, הדר גלרון וגדי טאוב. הסדרה בכיכובם של אלון אבוטבול וחן אמסלם עוסקת בדינמיקה החולנית בין ראשי כתות לנשים הנמצאות בהן, ובהשלכות ההרסניות שיש לה עליהן. הסיפור מתרחש בדרום תל אביב, שם שבתאי צדיק מקים המון מודרני, הכולל למעלה מ-20 נשים ועשרות ילדים. העלילה מתמקדת במאיה, אחת הנשים הצעירות בקומונה, שצדיק מסרב לקבל באופן מלא כאחת מנשותיו בשל אופיה העצמאי. בעוד היא מנסה להוכיח לו את נאמנותה, הוריה יוצאים למאבק כדי להשיבה הביתה ולחשוף את מה שקורה בכת הסגורה.
הסדרה תעלה ברשת (ערוץ 13) במהלך 2018

צילום: שרי הורוביץ - באדיבות yes דוקו

פולמון 2
הסדרה על הטיול הגדול אחרי הצבא שכולנו היינו רוצים, חוזרת לעונה נוספת. הכפר התאילנדי סאנוק הוא עדיין המקום הנכון למסיבות פולמון הטובות באזור, אבל גן העדן שעידן (תומר קאפון) יצר לעצמו מתחיל להתפרק. אחרי שנפרד מקארן (יובל שרף) ונורה במהלך פגישה עם בר (תומר קאפון), עידן נקרע בין שתי הנשים שהוא אוהב – בין זו שרוצה לחזור איתו לישראל ובין זו שמעדיפה לברוח איתו רחוק. הקשיים שלו שואבים את כל הישראלים שחיים בסאנוק למערבולת של בגידות ושקרים, כשכל מערכות היחסים שלהם עומדות למבחן.
העונה השנייה תעלה בהוט בדצמבר 2017

צילום: אהוד רומנו

משיח
מנהל האורחן והאגדה מתמסחר בענק. הפעם זה לא עוד קמפיין פרסומי אלא סדרת טלוויזיה בנינוח אייטיזי משלו. הזמר שתמיד חלם להגיע לטופ, עדיין מתרפק על הלהיט שהוציא לפני 20 שנה ומנסה לשחזר את ההצלחה בכל הכח – עכשיו הוא גם יעשה זאת בפריים טיים. סדרת היו טיוב שהפכה לקאלט החלה מתוכנית רדיו של אודי כגן ודנה פוליג בגל"צ. בגרסתה הנוכחית, לאחר המעבר של קשת לערוץ 12, ישתתפו גם דאנה יבגי ואבי קושניר.
קשת, הסדרה צפויה לעלות בחודשים הקרובים