מסיימים שנה במעשה טוב

במדינת ישראל פועלות עמותות רבות המסייעות לאורך כל ימות השנה לאוכלוסיות קשות יום. שתיים מהן, העוסקות בקודש עבור אנשיהן ומוכרות לציבור הרחב, יקיימו את ערבי ההתרמה השנתיים שלהן במהלך חודש דצמבר

עכבר העיר, תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
להקת רוקוויל בהופעה
עכבר העיר, תוכן מקודם

עמותת "אתגרים" הפועלת לקידום אנשים עם מוגבלויות באמצעות ספורט אתגרי תקיים את ערב ההתרמה השנתי ב-4 לדצמבר. ועמותת "עלם" לנוער בסיכון, תערוך את אירוע ההתרמה השנתי למען בני נוער במצבי סיכון ומצוקה בישראל ב-26 לדצמבר. עמותת "אתגרים", הפועלת לקידום, שילוב חברתי והעצמה של ילדים ובוגרים עם מוגבלויות באמצעות פעילויות וספורט אתגרי בטבע, תערוך ערב התרמה בהשתתפותם של הסטנדאפיסט רשף לוי ולהקת Rockville, במופע מחווה של שירי אגדת הרוק Queen. האירוע יתקיים ב- 4.12.17, בשעה 19:00, באולם סמולארש, אוניברסיטת ת"א. 

» מה עושים היום? - לוח אירועים
» חנוכה 2017 - המדריך המלא
» 
הצגות חנוכה - לוח המופעים
» משפחה חוסכת - כל המבצעים למופעים הגדולים

"אתגרים" הוקמה על ידי נכי צה"ל, נכים אזרחיים ואנשי שיקום ב-1995. העמותה מפעילה למעלה מ- 7,000 פעילויות וחוגים במגוון רחב של ענפי ספורט אתגרי לילדים, נוער ובוגרים בכל רחבי הארץ. "אתגרים" פיתחה, לראשונה בישראל, מגוון ענפי ספורט חדשים בטבע לציבור עם צרכים מיוחדים: אופניים, פארקי חבלים, ריצה, שייט, צלילה, גלישת מצוקים, סקי מים, קארטינג, טיולי אתגר, קיאקים ועוד.

מנכ"ל "אתגרים", אבנר בלקנאי ציין: "אנו נרגשים מאד לקראת קיום ערב ההתרמה השנתי של העמותה שחרטה על דגלה את המשפט "לפרוץ גבולות, לדעת שאפשר". אנו מזמינים את הציבור הרחב להתרגש, ליהנות, לשמוח ולתרום למען חברי "אתגרים", בהם אנו גאים כל כך שיחד עם הקשיים בחייהם, מצליחים הם מדי יום להגיע ולכבוש פסגות חדשות. כבר מעל 20 שנה העמותה מחזקת את יכולת המסוגלות תוך התעלמות מהמגבלה, ומעבירה את המסר החשוב שאין גבול לכוח הרוח והרצון".

גם עמותת עלם לנוער בסיכון, תקיים את ערב ההתרמה השנתי למען בני נוער במצבי סיכון ומצוקה בישראל במהלך חודש דצמבר. האירוע, שיתקיים ביום שלישי ה-26.12.17 ופתוח לקהל הרחב, יכלול הרצאות קצרות ומעוררות השראה ברוח "טד" של היזם החברתי ומשקיע ההייטק ינקי מרגלית, חברת הכנסת והמובילה החברתית אורלי לוי-אבקסיס. לצדם ישתפו את הקהל בסיפוריהם המרגשים שני צעירים בוגרי עלם. את הערב ילוו הסטנדאפיסטית והשחקנית רותם אבוהב וכן וירטואוז הגיטרה אבי סינגולדה מלווה בלהקה עם מיטב השירים. האירוע יתקיים במעמד נשיאת עלם- הגברת נאוה ברק, יו"ר העמותה- מר שלמה ינאי ומנכ"לית העמותה- הגברת ענבל דור קרבל, וכן ראש עיריית תל אביב-יפו, מר רון חולדאי.

רותם אבוהב באירוע ההתרמה השנתי של עמותת עלםצילום: דן לב

נאוה ברק, נשיאת עלם: "אשמח לראות את כולכם עימנו, זו הזדמנות שלכם לסייע לעמותת עלם. הכספים שיגויסו יופנו לפרויקטים למען צעירים חסרי בית ונפגעי תקיפה מינית. זהו ערב ייחודי, מעניין ומרגש!"

עמותת עלם פוגשת מדי שנה כ- 20,000 בני נוער וצעירים במצבי סיכון שונים ומסייעת להם בסלילת הדרך להשתלבותם המחודשת בקהילה. העמותה מפעילה בכל הארץ לכלל שכבות האוכלוסייה והמגזרים בחברה הישראלית, בהם יוצאי אתיופיה, בני החברה החרדית והמגזר הבדואי. בני הנוער אותם עלם פוגשת מתמודדים עם רצף רחב של מצוקות: מצבי משבר אישיים בגיל ההתבגרות, נשירה ממסגרות לימודיות, קשיי קליטה, קשיים חברתיים, בעיות משפחתיות, שאלות בנוגע לזהות מינית, זהות דתית ושייכות, התמכרות לסמים ואלכוהול, אלימות ועבריינות, קרבנות פגיעה מינית ופוגעים מינית, מעורבות בזנות וחסרות בית.