עכבר העיר, תוכן מקודם

כל החיים אנחנו במרדף אחרי הכסף. עובדים, מבזבזים את כל זמננו בעבודה - ועדיין נמצאים במצב של במינוס. זאת משוואה שקשה לצאת ממנה, כי אם אתה עובד כל היום, אז בטח אין לך זמן למצוא עוד מקור פרנסה לסגור את המינוס התמידי. אז מה עושים?

» מה עושים היום? - לוח אירועים
» חנוכה 2017 - המדריך המלא
» 
הצגות חנוכה - לוח המופעים
» משפחה חוסכת - כל המבצעים למופעים הגדולים

רע תמיד גורר אחריו עוד רע

אתם מכירים את זה שקיבלתם חדשות רעות, עוד לא עיכלתם אותן וכבר קורים לכם מול העיניים עוד ועוד דברים מציקים? האוטו לא מתניע, הילדה צורחת, גיליתם שאתם לא מוצאים את הוויזה שלכם – ועוד. אנרגיות זה דבר גמיש ומדבק. כלומר, כשאתם במצב רוח רע, אתם מזמנים לעצמכם שלא בכוונה עוד רע. מינוס בבנק, בהתאם, אף פעם לא גורר אתו מצב רוח טוב. אנשים ששקועים בחובות הם אנשים שהעצבים שלהם מתוחים, ולכן הם מגיבים לעיתים קרובות בעצבים לחבר שמנסה לדבר איתם, לבוס, לבן או בת הזוג. שיח כזה גורר ריב, ועוד מתח, ותמיד יש השפעות נוספות. לעומת זאת, כשהמצב הכספי נמצא באיזון, הכל נראה יותר טוב. גם הזוגיות נראית אחרת. תמיד קל יותר להיות רגועים ושלווים כשאפשר לקפוץ לסתם סוף שבוע עם בן או בת הזוג בחו"ל, כשאפשר לשבת בבית קפה או לעשות קניות ושופינג בלי לחשב מחיר של כל מוצר.

איך יוצאים מהמינוס?

יש כמה שיטות לצאת מהמינוס ו/או להרוויח עוד כסף, אבל בשביל זה צריך לפתוח את הראש, ולצאת ממצב הרוח הקורבני שלפי הכל שחור ותמיד נהיה מרוששים.

» הלוואה: כדי לצאת מהמינוס אתה יכול לקחת הלוואה שתסגור לך אותו. השאלה הגדולה היא, איזו הלוואה תיקח. אם תיקח את ההלוואה מהבנק, זה יכול להשפיע על המעמד שלך בבנק, על העמלות שאתה משלם, ועוד. לעומת זאת, אם תיקח הלוואה מיידית תוכל לסגור את המינוס שלך מיד, ולהתחיל לחשוב, בנחת ולא בלחץ כי עכשיו אתה כבר לא במינוס, איך אתה יכול למצוא עוד מקורות כספיים או איפה אתה יכול לחסוך. אתה יכול לבחור לקחת הלוואה בתנאים נוחים, עם ריבית נמוכה והסתדר תשלומים גמיש. מה זה גמיש? שאת ההחזר הראשון תעשה רק בשנה הבאה. אגב, נקודה חשובה למחשבה היא, שלרוב הריבית על המינוס היא גבוהה מהריבית על ההלוואה. כלומר, עדיף לך להחזיר כסף על הלוואה מאשר להמשיך לשלם על הריבית של המינוס, שגורמת למינוס להעמיק בכל חודש יותר (ואז גם הריבית יותר גבוהה).

» השקעה: כן, גם במצב הנוכחי שלך אתה יכול לחשוב על השקעה, שתניב לך תוצאות טובות. זה יצריך ממך לקחת הלוואה מיידית על סכום לא גדול, אבל זה יאפשר לך להרוויח הרבה מאד כסף בעתיד. השקעה טובה היא למשל להתקין מרפסת בדירה שלך, לקנות כלים מקצועיים לעבודות בבית במקום להיות תלוי כל פעם באיש מקצוע, להחליף את המזגן הישן וזולל האנרגיה במזגן חדש שאומנם עולה כרגע לא מעט, אך צורך הרבה פחות חשמל, לשדרג את המכונית ולהימנע מביקורים תכופים במוסך – ועוד.

» פתיחת תוכניות חיסכון: אין ספק שתוכנית חיסכון היא חשובה, וכולנו זקוקים לביטחון שנותן לנו כסף ששוכב בצד. אבל האמת היא שאנחנו צריכים את הכסף עכשיו, החיים שלנו מתרחשים עכשיו ולא בעוד עשרים שנה. אין שום סיבה לחיות כמו מסכנים, לא לנסוע לשום מקום ולא לעשות שום דבר, אם יש אפשרות לפתוח תוכנית חיסכון ולסגור את המינוס בבנק אז עדיף. ואם נשאר לכם כמה קלים לאיזה טיול נחמד – עשו זאת. עכשיו חורף, וחבילות התיור לחו"ל זולות ומשתלמות. זה יעשה רק טוב לזוגיות שלכם ולכל המשפחה.

» מציאת נתיבי הכנסה נוספים: האם אתה נוהג לעשות טובות באופן קבוע לאנשים? למה שלא תיקח על זה כסף? למשל, אם אתה נוהג באופן קבוע להסיע אנשים לעבודה או מהעבודה, תסביר להם שתשמח אם ישתתפו בחלק מסוים של תשלום הדלק. רוב האנשים מעדיפים לשלם, ולא להרגיש כאילו עשו להם טובה. אם את אוספת את הילד שלך מבית הספר ומדי פעם מבקשים ממך לקחת עוד ילדים, למה שלא תודיעי לאימהות מהכיתה של הילד, שתשמחי לאסוף כמה ילדים באופן קבוע תמורת תשלום?

הכי חשוב לזכור, שבעזרת קצת מחשבה מחוץ לקופסא, תמיד אפשר יהיה למצוא פתרונות יצירתיים להכניס עוד טיפה כסף לבנק. בהצלחה.