הטרנדים החמים ביותר בצבעי שיער

באליאז', אומברה, גווני חול וצבעים שונים לביטוי עצמי – מה באמת קורה אצל מעצבי השיער? הנה המדריך המלא

עכבר העיר, תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמונת תקריב בשחור לבן של אישה, פניה מכוסים על ידי השיער שלה
עכבר העיר, תוכן מקודם

טרנדים בעיצוב השיער משתנים בתדירות לא פחות גבוהה מאשר בתחום הביגוד והאופנה, ומה שהיה עד לפני מספר שנים נחלתן של נשים בלבד הפך לאמצעי ביטוי עצמי שמשותף גם לגברים בטווח רחב של גילאים. עם זאת, אפשר בהחלט להצביע על כמה טרנדים חמים שצפויים להמשיך ללוות אותנו בחודשים הקרובים.

» עכבר סופ"ש - ההמלצות שלנו לסוף השבוע
» מה עושים היום? - לוח אירועים

הטרנדים שהכי קל לזהות הם אלו שקשורים לצבע ולגוון. היום יש הרבה נשים שמעצבות את השיער עם גווני חול, בעיקר כי הם יוצרים מראה מרהיב והשראתי. כמו כן, גווני חול מתכתבים עם הטרנד של צבעים שונים בכל השיער. במילים אחרות, הדיכוטומיה בין הצבעים מתחלפת באקלקטיות והטרנדים החמים משאירים הרבה יותר מקום לאפשרויות וטכניקות חדשות.

בין השיער לציפורניים – מה זה אומברה?

באופן עקרוני, אומברה הוא טרנד שהתחיל בצבעי שיער וזלג מאז לשפתיים וציפורניים. מדובר בגוון עמוק שמשתנה בהדרגה ומזוהה עם עדינות וחושניות. המטרה בגווני אומברה היא להיראות כאילו השיער מעולם לא נצבע, כאשר מאחורי הקלעים ניתן לבחור גוון ספציפי מבין ספקטרום רחב של אפשרויות.

כל מי שיש לו שיער ארוך יודע שחשיפה לשמש גורמת עם הזמן להתבהרות הדרגתית של הקצוות. התבהרות כזו מתאפיינת בגוון יחסית נמוך אבל מאוד טבעי וכנגזרת של השורשים עד הקצה. אותה הדרגתיות בדיוק ניתן להשיג גם בצורה מלאכותית באמצעות גווני אומברה.

לאומברה יש מראה של שכבות עמוקות והוא דורש התאמה גם מבחינת תספורת ועיצוב השיער. מומלץ לוותר על החלקה או סלסולים אם בוחרים בגווני אומברה, להאריך את השיער לפני הצביעה ולסרק אותו בצורה גלית כדי לתת לגוונים לפרוץ מהחלק העמוק שלו. גווני אומברה במספרה יעלו לכם 400-1,600 ש"ח לפי אורך השיער וניתן לעשות את הגוונים האלה גם על שיער שחור. 

כל מה שצריך לדעת על באליאז'

בתקופת המעבר שבין קיץ ואביב 2017 חדר לחיינו טרנד הבליאז': גוון מדורג מכהה לבהיר שמחזיר את הצבעוניות של שנות ה-80 לקדמת הבמה. לצד שילובים נועזים של כחול וכתום יש גם שילובים מסורתיים יותר בסגנון TONEONTONE גם גוונים זהים מאותה משפחה, אך הטכניקה נשארת דומה.

באליאז', או בצרפתית Balayage, היא למעשה טכניקת צביעת שיער ולא גוון ספציפי. המשמעות של באליאז' בשפת המקור היא "טאטוא" כי מדובר על שיטה שבה מנסים לשלב שני גוונים בצורה רכה כדי להשיג מראה טבעי. בניגוד לשיטה הישנה של גוונים עם נייר כסף או כובע, בטכניקת באליאז' מניחים את הצבע על השיער באמצעות הידיים ובאזורים שונים בצורה לא אחידה.

יש מעל 90 אפשרויות לשילובי צבעים בטכניקת באליאז' ולכן אין פלא שהיא סחפה אחריה את כוכבות הוליווד ואחריהן את שאר מובילות דעת הקהל בעולם. שילובי הגוונים מגיעים מכל משפחות הצבע, לרבות שיער בלונדיני, שטני, חום או כהה עם גווני ורוד, סגול, אפור, כחול, ירוק ועוד היד נטויה.

מלבד המראה האופנתי, לטכניקת באליאז' יש עוד כמה יתרונות. קודם כל, בעזרת הבהרה מבוקרת מן הסוג הזה אפשר להגיע למראה שזהה לזה שנוצר מהשמש בקיץ אבל בלי תלות בעונות השנה. התוצאה של טכניקת באליאז' היא סגנון יותר טבעי ופחות מלאכותי והיא אינה דורשת שום סוג של תחזוקה. כמו כן, הטכניקה הייחודית בריאה יותר: היא כמעט ולא גורמת נזק לשורשי השיער ואפשר להתאים את הגוונים לאופי השיער ומבנה האישיות בצורה מדויקת מאי פעם.