צעירי רמת-גן, התאחדו: "הקומה השנייה" מחכה לכם

הרצאות מרתקות, סדנאות מעניינות, מסיבות ושלל אירועים לדור הצעיר של העיר – הקומה השנייה הוא המקום לבלות את שעות הפנאי שלכם

ליאור פרג', עכבר העיר (תוכן מקודם)
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הקומה השנייה
"הקומה השנייה" ברמת-גןצילום: שלומי מזרחי

במהלך 2015 נפתחה ברמת-גן "הקומה השנייה". החזון מאחוריה היה פשוט - להציע מגוון רחב של שירותים עבור צעירי העיר, כשקבוצת הגילאים הרלוונטית היא 18-35. המטרה היא לשמש פלטפורמה לצעירי העיר להתפתח, לצמוח ולהשפיע על הקהילה שבה הם חיים.

» עכבר רמת-גן
» קונדיטוריות מומלצות ברמת-גן
» מה עושים היום

בתקופה שחלפה מאז הוא זכה להצלחה עצומה. לא מעט מצעירי העיר מצאו בו בית של ממש, ואחוז גבוה עוד יותר נעזר בפעילויות ובכלים שהוא מעניק לצעירים ללא כל תשלום. ההצלחה של הקומה השנייה הייתה גדולה כל כך עד שעיריית רמת-גן החליטה לפתוח מרכז צעירים נוסף, בחלקה הדרומי של העיר - מה שעתיד לקרות במהלך שנת 2018.

למה "הקומה השנייה"?

השם "הקומה השנייה" נבחר עקב שתי סיבות עיקריות. הראשונה, ואולי המובנת מאליה, היא שהמתחם נמצא בקומה השנייה של המבנה ברחוב הרא"ה 9 בעיר. הסיבה השנייה היא שהשם הזה מתאר במידה רבה את השלב שהצעירים בעיר נמצאים בו. הם עברו את התחנות הבסיסיות במסלול החיים של הצעיר הישראלי - תיכון וצבא - וכעת מחפשים אחר התחנה הבאה. הקומה השנייה תוכל להוביל אותם לשם.

הרצאות, סדנאות ובירה - מה עוד צריך? "הקומה השנייה"צילום: אנטון מיסלוסקי

מהן התשתיות המוצעות לצעירים?

הקומה השנייה מעוצבת בצורה שמחה (וצעירה) וכוללת את מה שהצעירים המגיעים לכאן מחפשים. יש פינות עבודה ולימודים וגם אינטרנט אלחוטי ללא תשלום. הסביבה כאן מקדמת למידה או עבודה, כשניתן למצוא חלל לעבוד בשקט אבל גם להיעזר באחרים, להפרות אחד את השני ברעיונות, לבצע משימות משותפות ועוד.

ניתן להגיע לקומה השנייה כדי לפגוש צעירים וצעירות אחרים. הרבה חברויות התחילו כאן, כשהאווירה היא תוססת ודינמית. עוד מציע המקום מטבחון פתוח, פינת קפה (קפה ועוגיות חופשי) ועוד.

מה ניתן ללמוד כאן?

הקומה השנייה מציעה הרבה פעילויות וכלים, כאשר רוב הפעילויות מתקיימות בשעות הערב. העיסוק כאן הוא בנושאים הרלוונטיים ביותר לצעירי העיר (ובכלל) כמו קריירה, השכלה, הורות, יזמות, מעורבות חברתית, פנאי והעשרה.

בין ההרצאות שנערכו בחודשים האחרונים בקומה השנייה אפשר להזכיר את "הכלים שכל יזם צריך להכיר", טיפים לשיווק נכון באינטרנט לבעלי עסקים קטנים, הקשר בין סמארטפונים לבין הצלחה בחיים, הרצאה להורים צעירים ("מלילות של בליינים ללילות לבנים") או למי שבינתיים לא רוצה להיות הורה צעיר ("לאכזב את סבתא: 50 דרכים לסקס בטוח"). הצוות כאן פתוח לשמוע אילו נושאים מעניינים את הצעירים ועושה מאמצים לארגן עבורם פעילויות בנושא.

בגזרת הסדנאות תמצאו נושאים רלוונטיים לא פחות, למשל סדנה העוסקת בחינוך פיננסי ובשוק ההון, סדנה המכינה את הצעירים לעולם העבודה ("העולם האמיתי" בעיני רבים) או סדנה שמאפשר להכיר את תוכנת ה-Excel ככלי עבודה. יש גם סדנאות המשלבות בין ידע להנאה, כמו סדנת טעימות בירה שנערכה כאן לפני מספר חודשים וכללה הסברים על דרכי ההכנה של הבירה, טעימות מודרכות ומשחקי שתייה.

יש גם מסיבות. "הקומה השנייה"צילום: גאיה סעדון

האם ניתן לקבל סיוע אישי?

בהחלט. צוות הקומה השנייה מעניק ייעוץ והכוונה בנושאים הנוגעים לצמתים המרכזיים הנמצאים בחיי הצעירים: בין אם מדובר בהשכלה גבוהה, תעסוקה, הצלחה בקריירה, פיתוח אישי, הורות ועוד.

מה עם פעילויות חברתיות?

הקומה השנייה עורכת לצד אלה אירועים חברתיים לצעירים, למשל מסיבות בריכה, מופעי סטנד אפ, ערבי רווקים ורווקות, ארוחות שישי, ערב אבות על טהרת "פיצות, בירות וחכמת המונים" או ערב המשלב בין משחקי קופסא, נשנושים וכמובן שגם בירה. שימו לב שישנן פעילויות הנערכות מחוץ למתחם הקומה השנייה ברחבי העיר: בין היתר טקס הענקת מלגות עבור סטודנטים, מסיבת הפורים "פיאסטה" או יריד התחנה השישית המשלב בין "חברים, מוזיקה ועיצוב".

האירועים העתידיים מרתקים לא פחות. ב-26 לדצמבר תיערך תחרות משימות "מופרעת" ברחבי העיר הכוללת משימות בהשראת חמישה חגים של בני הדתות השונות (חנוכה, חג מולד, עיד אל פיטר, סיגד ונובי גוד). ההרשמה לתחרות הנוכחית כבר הסתיימה אמנם, אבל צפויים בעתיד הקרוב אירועים מדליקים נוספים.

מהן שעות הפעילות?

הקומה השנייה פתוחה בימים ראשון עד חמישי בשעות 10:00-21:00. הכניסה וכל הפעילויות הן כאמור ללא תשלום.

» הקומה השנייה - לכל הפרטים