רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

אוכל, קדימה אוכל: טעימות ראשונות ומעבר למזון מוצק

לכתבה
Oksun70 | Dreamstime.com

מתי עוברים מהנקה לטעימות ראשונות? איך יודעים שהילד רעב? ומה השעות הנכונות לארוחות? האזינו לפרק השני של "בייבי פודקאסט" מבית מטרנה והארץ Labels בו מתארחות הדיאטניות הקליניות עדי רסולי ורוית דגן

"יש כל הזמן קפיצות בהנחיות לגבי מתי נכון להתחיל את המעבר מהנקה לטעימות ראשונות, בעיקר כי אנחנו לא יודעים מתי הילד מוכן לגמרי לזה", אומרת עדי רסולי, דיאטנית קלינית לתינוקות ופעוטות ובעלת אתר המתכונים המצליח "המתכוניה". "עדיף להסתכל על זה כמו סרגל רחב ובכמה רמות – ברמה הרגשית האם הוא בכלל רוצה, האם הוא סקרן לגבי האוכל, ברמה המוטורית האם הוא מסוגל להחזיק את פלג הגוף העליון ולבלוע והוא יכול להתמודד עם מרקמים שונים. ויש גם את הכפלת משקל הלידה, כי לפעמים כמו הרבה דברים בהורות – אנחנו נורא רוצים להגיע ליעדים ולוחצים עלינו לעשות דברים לפני הזמן".

הילה קורח, עדי רסולי ורוית דגן

עדי רסולי התארחה יחד עם רוית דגן, דיאטנית קלינית ממטרנה, בפרק השני של "בייבי פודקאסט" מבית מטרנה והארץ Labels. "יש לי שלושה ילדים, ועם כל ילד היו לי המלצות אחרות", מספרת דגן. "ומה שהנחה אותי היה פשוט להסתכל על הילד, להקשיב ופשוט לראות את זה".

אני מודה שתמיד קינאתי באימהות שמסתכלות על התינוקות שלהן ויודעות לזהות בדיוק מה הם רוצים לפי הבכי שלהם. תוכלו בכל זאת לתת הסבר איך בגיל הבשלות אתה יודע שהילד שלך רעב ולא רוצה דברים אחרים?
רסולי: "בגיל חצי שנה רעב צריך להיות הרבה יותר מתורגם עבורך, הטריקיות בדבר הזה הוא שאנחנו שומעים הרבה מאוד קולות והנחיות ולקחו מאיתנו את האינטואיציה להסתכל על הילד ולהבין משפת הגוף שלו מה הוא רוצה. אנחנו מחפשים כהורים תשובות מדויקות ומפחדים להסתכל על הסימנים שקיימים שם".

דגן: זה לא רק שאתה מנסה לראות אם הוא רעב או לא, אנחנו רוצים לעבור לשלב הבא. להתקדם מחלב אם או בקבוקים לשילוב – לא רק רעב או שובע אלא מעבר למוצקים. הם פשוט מתעניינים באוכל, זה הסימן הכי ברור. יש גם התפתחות של קשר עין יד-פה, מתחילים להכניס צעצועים לפה והילד מתעניין באוכל שאת אוכלת. רכינה קדימה, מבט מתעניין, פתיחת פה. פשוט רואים את זה".

למידע נוסף ממומחי מטרנה על טעימות ראשונות - לחצו כאן

TheMarker Labels

האזינו לפרק 1 בסדרת "בייבי פודקאסט" בהנחיית הילה קורח – והפעם: הנקה

האזינו לפרק 3 בסדרת "בייבי פודקאסט" בהנחיית הילה קורח – והפעם: נכנסים לשגרה