כירורגיה פלסטית: המומחים שכדאי להכיר

רגע ההחלטה לבצע ניתוח פלסטי הוא רגע מאוד מרגש ומעורב בחששות. מומחים מתחום הכירורגיה הפלסטית עונים על כל השאלות והתהיות בנושא

שרית ליבנה אשכנזי, שחר בן פורת ולירון שולמן, תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כירורגיה פלסטית
שרית ליבנה אשכנזי, שחר בן פורת ולירון שולמן, תוכן מקודם
תוכן מקודם

לפני שאתם נסגרים על רופא פלסטי שישדרג לכם את המראה או המצב הבריאותי, כדאי שתקראו על המנתחים המומחים בתחומים הבוערים היום ובהם ד"ר ניר גל אור, ד"ר מיכאל איצקסוןד"ר רוית ינקו וד"ר עמי ברק.

ד"ר ניר גל אור - ניתוח הרמת עפעפיים

ניתוח עפעפיים הוא אחד מהניתוחים הפלסטיים השכיחים בעשורים האחרונים בקרב נשים וגברים המבקשים לשוות לעצמם מראה רענן וצעיר, ולא בכדי. תוצאות הניתוח ניכרות כבר לאחר 5 עד 10 ימים, ההחלמה ממנו קלה והתוצאה נשמרת לשנים ארוכות. הניתוח מיועד לבוגרים מגיל 30 ומעלה, אך יש גם מטופלים צעירים יותר שנזקקים לניתוח במידה וקיימת אצלם צניחה משמעותית של העפעף העליון, או במקרים של עפעפיים תחתונים, אותן "שקיות" שכולנו מכירים מתחת לעיניים שעם הגיל מתמלאות בשומן.

ד"ר ניר גל אורצילום: סם יצחקוב

הפרוצדורה של הרמת עפעפיים עליונים נעשית ברוב המקרים מסיבות אסתטיות, אך היא מיועדת גם לפתור בעיה פונקציונלית של פגיעה בשדה הראייה. ככל שאדם מתבגר, מצטבר עור עודף בעפעפיים, ובהרבה מהמקרים העור העודף נשמט לצדי העיניים ולמעשה חוסם ופוגע בשדה הראייה (הפגיעה מאובחנת בקלות בבדיקה אובייקטיבית אצל רופא העיניים).

השפעה נוספת של העור העודף בעפעפיים העליונים הינה תוספת המשקל והמגע של העור העודף והנפול על הריסים של העפעף העליון. עודף המשקל על הריסים גורם לעייפות לקראת סוף היום בקרב אלו הסובלים מכך.

ניתוח למתיחת עפעפיים עליונים או הרמת עפעפיים עליונים, נעשה בשני שלבים: בשלב הראשון הסרת העור העודף ובשלב השני הסרת השומן העודף. "השלב הקריטי של הניתוח הוא בעת הסימון המקדים – השרטוט של מיקום החתך המדויק", מסביר ד"ר גל אור מומחה בכירורגיה פלסטית.

לדברי ד"ר גל אור, יש להתחשב באיכות העור, המרקם שלו, כמות השומן שיש תחתיו, לבחון את הרקמה ומידת האלסטיות שלה, ולהכיר מספיק את מאפייני הרקמה כך שאפשר יהיה להבין איך דברים יראו שלושה חודשים לאחר הניתוח. "אם נסיר מעט מדי עור, התוצאה האסתטית לא תהיה מספיק טובה, כך שעדיין המטופל יראה עייף ובוגר. במידה ונסיר יותר מדי עור, העין עלולה לא להיסגר עד הסוף כשהמטופלים יעצמו עיניים.

"אחת מהמיומנויות החשובות של כירורג פלסטי היא היכולת לדייק, לעתים ברמות של עשירית המילימטר. הדבר בה לידי ביטוי ביתר שאת כשמדובר בניתוחים להרמת עפעפיים", לפי ד"ר גל אור, "כל סטיה הכי קטנה של החתך ולכל סטיה של תפר יש משמעות עצומה במבחן התוצאה".
הדיוק, המקצועיות, העדינות והניסיון של הכירורג הפלסטי הם קריטיים להצלחת הפרוצדורה ועל-כן ההמלצה לפנות לרופא שצבר ניסיון בתחום. "יחד עם זה יש לזכור שסה"כ מדובר בניתוח לא מורכב שניתן לבצע בהרבה מאוד מקרים, גם תחת הרדמה מקומית".

ד"ר גל אור ניר הוא מנתח מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית המתמחה בניתוחי פנים, חזה וניתוחים לעיצוב הגוף.

ד"ר ניר גל אור
כתובת: תל אביב - סשה ארגוב 15, לב המשתלה.
זכרון יעקב -  המייסדים 62.
טלפון: 054-7287711
לאתר של ד"ר ניר גל אור >>>
לפייסבוק של ד"ר ניר גל אור >>>

--------------------------------------------

ד"ר מיכאל איצקסוןהדרך הטבעית והבטוחה להגדלת חזה

נשים רבות רוצות להגדיל את החזה שלהן או לעצב ולשנות את צורתו, אבל מעדיפות להימנע מהכנסתם של גופים זרים אל תוך גופן, כמו למשל שתלי סיליקון. ד"ר מיכאל איצקסון, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, מסביר מדוע יותר ויותר נשים מוצאות בימינו את הפתרון לבעיה - ניתוח הגדלת חזה באמצעות שומן עצמי.

כל אישה שאינה מרוצה מגודלם או צורתם של שדיה, מודעת בימינו לאפשרות לעבור ניתוח הגדלת חזה באמצעות שתלי סיליקון. אך במרוצת השנים הלכה וגברה בקרב נשים רבות המודעות לשני חסרונות מרכזיים בניתוח זה – ראשית כל, מדובר בהכנסה של עצם זר אל הגוף, על כל הבעיות שעשויות להתעורר עקב כך, ושנית, יש לעתים צורך להחליף את השתלים כל מספר שנים עקב התבלות או נזילה.

למזלנו, עבור מי שמחפשת טיפול להגדלת חזה בדרך בטוחה יותר, טבעית יותר, ופולשנית פחות, קיים היום בעולם הכירורגיה הפלסטית פתרון מצוין: הגדלת חזה באמצעות השתלת שומן עצמי. ד"ר מיכאל איצקסון, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית ומנתח בכיר בבית החולים בלינסון, מסביר כי למעשה לא מדובר בתהליך חדש: "השתלת שומן עצמי משמשת את הרפואה בכלל והרפואה האסתטית בפרט כבר שנים רבות, אך באחרונה שכללנו את שיטות הטיפולים לצד שימוש בציוד רפואי חדיש ומתקדם, באופן שמאפשר לנו להגיע לתוצאות טובות במיוחד".

כיצד מתבצע הטיפול?

ד"ר איצקסון נחשב לאחד החלוצים בתחום הגדלת חזה באמצעות שומן עצמי בישראל. במסגרת עבודתו הוא מבצע ניתוחים מסוג זה כבר למעלה מעשור, עוד מאז ששימש מנתח בכיר בבית החולים הדסה עין-כרם בירושלים. לפני כארבע שנים קיבל מהאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית את הפרס היוקרתי על שם קפלן, על פעילותו בתחום השתלות שומן ושחזורים.

אך אם לא משתילים בחזה שתלי סיליקון, כיצד מתבצע הניתוח? ד"ר איצקסון מפרט: "המנתח למעשה לוקח, או יותר נכון "קוצר" שומן מאזור בגוף בו הוא נמצא בעודף, כגון הבטן התחתונה, בטן עליונה, מותניים או ירכיים. בעזרת טכניקה מיוחדת ומכשור ייחודי הוא שואב את השומן ומטהר אותו, כך שיוכל להשתיל אותו מחדש בשדיים".

ד"ר מיכאל איצקסוןצילום: יח"צ באדיבות ד"ר איצקסון

תהליך זה, הוא מבהיר, לא נעשה בטכניקה המוכרת של ניתוחי שאיבת שומן. "אנו עובדים בטכניקה מיוחדת המאפשרת השתלה מחדש של רקמות השומן, מעבירים את רקמת השומן למקום החדש, שם היא מתחילה לקבל אספקת דם, חמצן ושאר הרכיבים הדרושים לה על מנת להיקלט".

התהליך עצמו כאמור, אינו חדש. עם זאת, ד"ר איצקסון פיתח טכניקת עבודה מיוחדת המאפשרת להגיע לאחוז גבוה במיוחד של קליטת רקמות השומן. כדי לעשות זאת, הוא מקפיד על שימוש בכמות מדודה של שומן, כך שהגוף יכול לקלוט אותה בקלות. "רקמת שומן היא רקמה חיה", הוא מוסיף, "אם יש כמות רקמה גדולה מידי, היא לא תקבל את כמות החמצן שהיא צריכה מהאזור בו משתילים אותה. אם זה קורה, תאי השומן נלחמים זה בזה על החמצן, וכך חלק מן הרקמה לא נקלט".

כדאי להבין כי בכל השתלת שומן שהיא, חלק מהרקמה אינו נקלט, ונספג בגוף. הקפדתו של ד"ר איצקסון על הכמות המדויקת לכל מטופלת ומטופלת, בליווי פרוצדורות נוספות שהוא מקפיד עליהן, מאפשרות לו להגיע לניתוחי השתלת שומן באחוזי קליטה גבוהים במיוחד: בממוצע, כ-70-80 אחוז מכלל רקמת השומן בניתוחיו נקלטת בחזה.

 אסתטי למראה וטבעי למגע

לדברי ד"ר איצקסון, להגדלה של החזה באמצעות הזרקת שומן יש יתרון נוסף אל מול שתלי סיליקון. "התוצאה המתקבלת כאשר מגדילים חזה באמצעות הזרקת שומן היא הרבה יותר טבעית. בשיטה זו השד שומר על מרקם רך וטבעי יותר למגע. זאת לעומת שימוש בשתלי סיליקון, המשנים את מרקם השד והופכים אותו לקשה יותר".

תהליך זה טומן בחובו יתרון נוסף והוא האפשרות להשתמש בשומן כדי לפסל מחדש את השדיים. "במהלך הגדלת חזה בשומן עצמי אפשר לטפל גם בצורתם של השדיים, ולא רק בגודל שלהם. כלומר, אם יש חוסר סימטריה או עיוות כלשהו בצורה של אחד מהשדיים או של שניהם, ניתן לתקן זאת. זה דבר שלא ניתן לעשות בעזרת שתלי סיליקון, להם יש גודל וצורה קבועים".

הניתוח, חשוב להדגיש, מתאים לכל הנשים, גם לנשים רזות. כמו כן, נשים הסובלות מעודפי שומן, יכולות ליהנות מיתרון משמעותי נוסף: האפשרות להיפרד מעודפי שומן מאזור מסוים בגוף, לצד הגדלתו של החזה. במקרים אלה ניתן אף לשאוב כמות גדולה יותר של שומן מזו הדרושה להגדלת החזה, כדי להשיג את שתי המטרות בתהליך אחד.   

שתי ציפורים במכה בשיטה הטבעיתצילום: Shutterstock - Kamil Macniak

 על פניו, נראה ששיטה חדשנית זו להגדלת חזה היא התגשמות חלום לנשים רבות. אך האם ישנם חסרונות כלשהם? ד"ר איצקסון מסביר כי "החיסרון המרכזי של הגדלת חזה בהשתלת שומן עצמי הוא שבמקרים מסוימים יש צורך בשני סבבים כדי להשתיל את מלוא הרקמה הדרושה ולהגיע לתוצאה הרצויה. חשוב גם לזכור שמדובר ברקמת שומן חיה שהופכת לחלק מן הגוף – אם עושים דיאטה, השדיים יכולים לקטון כתוצאה מכך".

עוד כדאי לדעת: הגדלת חזה בדרך זו נחשבת לתהליך פשוט שנמשך כשעתיים. הניתוח נעשה באמצעות חתכים זעירים המשאירים צלקות מינוריות שכמעט ואינן נראות. תקופת ההתאוששות וההחלמה נחשבת מהירה במיוחד בהשוואה לניתוחים אחרים, והמראה המתקבל הינו אסתטי במיוחד.

ד"ר מיכאל איצקסון

כתובת: ברודצקי 43, כניסה ב', קומה 2 תל אביב

טלפון: 077-9977997

מייל: dr.micekson@gmail.com

מעבר לאתר>>>

------------------------------

ד"ר רוית ינקו - ניתוחי חזה

זה אולי נשמע מוזר, אך קיים מכנה משותף רחב בין כל הנשים שמעוניינות לעבור ניתוח להגדלת חזה, הקטנת חזה והרמת חזה. כולן הרי רוצות להיראות טוב, להרגיש נוח עם הגוף שלהן ולחוות שיפור באיכות חייהן, אבל לא רק. לכולן יש שאלות דומות שחוזרות על עצמן ומשקפות חלק מהחששות או הפחדים שלהן לפני שהן מחליטות לעבור את הניתוח.

"לאורך השנים פגשתי לא מעט נשים שהרגישו "תקועות" ולא הצליחו לקבל החלטה. חלקן ניזונו ממידע שקראו ברשת, אחרות שמעו מחברותיהן על החוויה שלהן, ואחרות עברו מספר מפגשי יעוץ אצל רופאים שונים שהותירו אותן מבולבלות עוד יותר", אומרת ד"ר רוית ינקו, מומחית בכירורגיה פלסטית. "מניסיוני אני יכולה להעיד שברגע שיש כימיה טובה בין הרופאה למטופלת, כשמצליחים לבנות אמון ובעיקר לשדר שרואים אותה כשלם ולא כ"חזה שיש להקטין", היא תחוש ביטחון ותקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורה".

ד"ר רוית ינקו מסבירה שהפחד, אולי הכי גדול, של רוב הנשים הוא מכאב. "ניתוח להקטנת חזה וניתוח להרמת חזה אינם ניתוחים שכואבים ולמעשה מרבית המנותחות מופתעות מכמה מעט כאב הן חשות. הכאב  ניתן לשליטה באמצעות משככי כאבים סטנדרטיים. במהלך הניתוח אני מזריקה מאלחש ישירות לעצבים התחושתיים מתחת לשריר בית החזה החוסם למשך היממה הראשונה את הכאב, קצת בדומה להשפעה של הזרקה אפידורלית".

חשש אחר נוגע ל"יום שאחרי" – איך היא תיראה אחרי הניתוח, האם היא תאהב את התוצאה? יש נשים שרק בשל אי הוודאות מעדיפות להישאר עם הידוע והמוכר ולא לעשות את השינוי. "כשעולה על הפרק מחשבה על ניתוח להקטנת חזה, ברוב המקרים היא נובעת מטעמים בריאותיים, כמו פטרת חוזרת מתחת לקו החזייה, כאבי גב, כאבי כתפיים ופגיעה באיכות החיים. אחרי שביצעתי מאות ניתוחים להקטנת חזה אני יכולה לומר בביטחון שמעולם לא פגשתי אשה שהתחרטה, ורבות מהמנותחות מתנדבות להיות ״מליצות יושר״ עד כמה חייהן השתנו בעקבות הניתוח".

ד"ר רוית ינקוצילום: מאשה קושניר

נשים לפני ניתוח מתקשות לדמיין את עצמן אחרי, ונכנסות ללופים מחשבתיים על מידה C או מידה D, ואיך המנתח יידע בדיוק לאן הן מכוונות. אז הנה החדשות – אולי קצת טובות, לא צריך ממש להחליט כי אפילו בין סוגים שונים של חזיות מידה שתיקרא C בחברה מסוימת, במותג שני תוגדר כ- D.

"אני משתפת אותן בצילומים של נשים עם מבנה גוף דומה לשלהן שעברו את הניתוח ומתרשמת איזו תוצאה מדברת אליהן יותר. חשוב לי לספר על השינוי המהותי שהן חוו, החל מהדברים הקטנים של היכולת לעשות ספורט, לבחור בגד ים, ללבוש חולצות מחמיאות, ועד השחרור ממכאובים שונים ואפילו עלייה בביטחון העצמי. לאחר שהן מקבלות מושג על הניתוח ועולה השאלה לגבי צלקות לאחר הניתוח, הן כבר מפנימות שהמחיר של הצלקת (שלרוב אינה מאוד בולטת) שווה את הבריאות שהן יזכו בה".

ואם כבר מדברים על צלקות – השד לא נורא כל-כך. צריך לזכור שאת מרבית חיינו אנחנו מבלים בבגדים. אפילו ברגעים אינטימיים, תחושת הביטחון העצמי של אשה שמרגישה יפה ומושכת, משמעותית יותר מפס כזה או אחר על חזה. הצלקות ברובן יחסית נסתרות סביב העטרה או בקפל מתחת השד, וצלקת לאורך מרכז השד ניתן גם לעדן.

"כשעוברים על כל פרטי ההליך, מה הוא כולל ומהן ההשלכות של כל החלטה, האישה הופכת לחלק פעיל, מושכל ומשמעותי במראה החזה העתידי שלה. לכן אני מאמינה שתחושת ה׳קליק׳ עם המנתח או המנתחת מהותית. הייתי ממליצה למנותחות ללכת עם תחושות הבטן שלהן, יותר מאשר למשל על שם מפורסם, או מישהו שהשכנה ממול המליצה", ממשיכה ד"ר ינקו.

"רובן שמחות על המפגש עם רופאה אשה, שמבינה אותן מעבר למקצוע, שיכולה לייעץ להן גם בפן אחר. הן מרגישות נוח לשתף בכל ההתלבטויות שלהן, בשאלות אינטימיות כמו האם יהיה שינוי בגירוי המיני בפטמה בעקבות הניתוח, האם תהיה לו השפעה בהמשך על תכנון הילודה וההנקה וכדומה".

עוד מסבירה ד"ר ינקו, כי ניתוח להרמת חזה נועד בעיקר להחזיר את החזה למראה זקור ומלא. כך למשל, במקרה של נשים שהחזה שלהן שינה צורה לאחר ירידה משמעותית במשקל או אחרי ניתוח בריאטרי, נשים אחרי לידות או הנקה שחשות שהחזה מעט נפול. היא מחדדת: ״בכל ניתוח הקטנה יש גם הרמה, אלא שבהרמה הפוקוס הוא על עיצוב מבנה השד בלי שינוי משמעותי בכמות רקמת השד".

ד"ר רוית ינקו, היא רופאה בכירה במחלקה לכירורגיה פלסטית במרכז הרפואי ע״ש סוראסקי (איכילוב), מבכירי המנתחים המשחזרים המיקרוכירורגים בישראל לניתוחי ראש צוואר, גפיים ונוירוכירורגיה, מומחית לניתוחי מוהס וכירורגיה אסתטית. לצד עבודתה בבית החולים היא מטפלת בקליניקה הפרטית שלה, בה כל הטיפול הרפואי, ההסברים והמעקב מבוצעים כולם על-ידה.

ד"ר רוית ינקו
כתובת: הברזל 11A, תל אביב
טלפון: 058-5848111
מעבר למייל>>>
מעבר לאתר>>>
מעבר לעמוד הפייסבוק>>>
מעבר לעמוד האינסטגרם>>>

**האמור בכתבה אינו מהווה משום המלצה או חוות דעת מקצועית והוא אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורן מוסמך בתחום

---------------------------------------

ד"ר עמי ברק - רפואה ויצירה

תארו לעצמכם מה זה אומר כשתינוק נולד ללא אוזן? זה בדיוק מה שקרה למשפחת כהן ממושב במרכז הארץ, כשבנם, יונתן, נולד ללא אוזנו השמאלית. מלווים בחששות רבים והמון שאלות, הם הגיעו למרפאתו של ד"ר עמי ברק, מומחה לכירורגיה פלסטית משחזרת, שבונה ומעצב אוזניים. הקשר עם בני המשפחה והילד התחיל בהתייעצות הראשונה, עוד בחודש הראשון לאחר הלידה, והמשיך עד הגיעו לגיל 8, כאשר כל התנאים היו אופטימליים לביצוע הניתוח.

ד"ר ברק מסביר: "בדומה למקרה של יונתן, ישנם מקרים בהם ילד נולד ללא אוזן אחת עקב חוסר התפתחות עוברית. על-פי דיווחים, מיקרוטיה מתגלה באחת ל-15 אלף לידות חדשות. בחלק מהמקרים נלווים לה גם מומים מולדים נוספים. בכ- 5% מהמקרים הילד ייוולד ללא שתי אוזניים".

במשך עשרות שנים ניסו מנתחים מכל העולם לבצע הליך של שחזור אוזן, אך רק בשלהי שנות ה-60 של המאה הקודמת נעשתה פריצת דרך ראשונה בתחום. אז מדובר היה בארבעה ניתוחים שנעשו בשלבים עד לקבלת תוצאה. בשנות ה- 70, בזכות עבודתה של ד"ר פרנסואז פירמין אשר שיפרה עוד יותר את תוצאות השיחזור, הפרוצדורה קוצרה לשני ניתוחים בלבד. ניסיונה הרב ואישיותה, גרמו למנתחים פלסטיים משחזרים לעלות לרגל" אליה על מנת ללמוד ולעמוד ברמה הגבוהה שהציבה בתחום זה. ד"ר ברק מוסיף: "לשמחתי, זכיתי לראותה בפעולה, בצרפת ובישראל, מה שהניח את הבסיס לשחזורים שהנני מבצע עד היום".

אחת הפרוצדורות הניתוחיות המורכבות ביותר בתחום הכירורגיה הפלסטית היא שחזור פלסטי של האוזן, בעיקר בשל המבנה האנטומי המיוחד של האפרכסת. במבט כללי האוזן נראית כאיבר לא לגמרי הרמוני, עשוי מפיתולים ושקעים, גבעות וואדיות, המתנקזות לתעלת השמע. לצייר אוזן הינו אתגר לא קל, על אחת כמה ליצור יש מאין של איבר מורכב זה.

ד״ר עמי ברק עם ד"ר פרנסואז פירמין צילום: אדם ברק

ד"ר ברק מרחיב: "על מנת לשחזר את האוזן החסרה, יש צורך בקצירת סחוס, גילוף וחיבור החלקים, ובנייה כמעט כמו פאזל, ליצירת תבנית תלת מימדית של האוזן, שהינה חלק משיחזור כולל של חסרים או עיוותים של האוזן החיצונית".

בשלב הראשון, קצירת חלקי הסחוס ממפגש הצלעות, נעשית בצורה מדויקת המבוססת על העתק של האוזן הקיימת כדי לשמר סימטריה מושלמת ככל הניתן. "במקרים הנדירים בהם חסרות שתי אוזניים, הרופא הוא זה שמעצב את האוזן, קובע את צורתה וגודלה וממקם אותה באופן אופטימלי כך שמנח האוזן יהלום את תווי הפנים״. חלקי סחוס אלה מגולפים על ידי מכשירים מיוחדים, המזכירים במידת מה מכשירי גילוף של אומנים מגלפים בעץ או אפילו של נגרים בבית המלאכה שלהם.

לאחר מכן, חלקי הסחוס המגולפים מחוברים בחוטי מתכת עדינים שמשווים תבנית המחקה את צורת האוזן לשחזור. את האוזן שהתקבלה ממקמים מתחת לעור באזור המיועד. במהלך של כ-10 שבועות לאחר הניתוח מתגבשת צורתה של האוזן המשוחזרת, וכ- 6 חודשים לאחר מכן, מתבצע שלב מרתק נוסף שתכליתו ליצור את הרווח מאחורי האוזן המשוחזרת, על ידי שתל עור.

"גם לאחר תום הניתוחים נדרש מעקב ארוך שנמשך שנים, תהליך זה יוצר קשר עמוק ובלתי אמצעי עם הילדים המנותחים ומשפחותיהם. במקרה של יונתן, היום לאחר 10 שנים מהניתוח, התרגשתי לקבל תמונה שלו במדים".

בשונה מניתוח לשחזור אוזן אצל ילדים, כשמדובר במבוגרים הנושא מורכב עוד יותר. זאת משום שהסחוס אצל מבוגרים קשה יותר ומסויד, מה שמעלה את דרגת הקושי. הנושא הופך למסובך כאשר יש צורך לשחזר אוזן במטופל שסובל מכוויות, אז העור המצולק קשה וחסר אלסטיות. במקרים אלה יש לנסות ולקחת רקמות מאזורים בריאים בגוף.

גם לאחר תום הניתוחים נדרש מעקב ארוך צילום: אדם ברק

"בזכות הניסיון והטכנולוגיות שעומדות לרשותנו היום, ניתן לשחזר את האוזן כך שהיא תראה טבעית ככל שניתן. יש לזכור שהתוצאה מושפעת מהניסיון, המקצועיות והמיומנות של הכירורג לפלסטיקה משחזרת, אך גם מאיכות הסחוס וגמישות העור", מסכם ד"ר ברק. היום, אחרי שכבר צבר ניסיון של מאות ניתוחים של שחזור אוזן, הוא מעיד כי ״אין ספק ששיחזורים מסוג זה, מהווים את גולת הכותרת של כירורגיה פלסטית משחזרת״. 

מפעל קטן הזה, לבניית ויצירת אוזן יש מאין, הינו מפעל חיים ארוך שנים ומהווה משנה חיים לילדים ומבוגרים שנזקקים ליצירת האוזן החסרה.

יצירת אוזן מאיןצילום: צילום: אדם ברק

ד"ר עמי ברק
כתובת: מרפאת שר"פ פלוס, קניון סינימול קומה 3, שדרות ההסתדרות 55, חיפה
טלפון: 04-8362829, 050-7444399
מעבר לאתר >>

לעמוד הפייסבוק >>