עורכי דין לדיני משפחה: הדרך הנכונה להתחיל פרק חדש בחייכם

החלטתם להתגרש? זקוקים לחוזה גירושין אפקטיבי שיכלול את כל הסוגיות הרלוונטיות לכם? זה הזמן לפנות לעורך דין לדיני משפחה

דניאל דותן, אבי יופה
תוכן שיווקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עורכי דין לדיני משפחה: הדרך הנכונה לפרק החדש בחייכם
דניאל דותן, אבי יופה
תוכן שיווקי

עורכי דין לדיני משפחה מספקים ייעוץ, ליווי וייצוג בבתי משפט לענייני משפחה ובבתי הדין הרבניים. הם מייצגים את הצדדים בהליכי גירושין, בנושאי המזונות, הסדרי השהות, המשמורת על הילדים, וחלוקת הרכוש. חלקם אף הוכשרו לגישור משפחתי ומציעים הליך גישור מקצועי ומקיף ליצירת הסכם גירושין מבלי להגיע לכותלי בית המשפט, בדרכי שלום ונועם ובמתווה של פשרות הדדיות. הכירו את עורכי הדין המקצועיים והמנוסים לדיני משפחה, שיסייעו לכם בכל הליך משפטי רלוונטי בתחום: עו"ד ומגשרת גליה עיניעו"ד ונוטריון רחל שחר ועו"ד רענן גל.

עו"ד ומגשרת גליה עיני: "הגישור מהווה עבורי שליחות"

"כמחצית מתיקי הגירושין המגיעים אליי נידונים בבית המשפט וכמחצית מהם מטופלים על ידי גישור. בתהליך הגישור מרבית התיקים מסתיימים בהסכם גירושין חתום וזו הצלחה עצומה", אומרת עו"ד גילה עיני, בעלת בניסיון רב בליטיגציה בכל הקשור בדיני משפחה וגירושין, הן בבית משפט לענייני משפחה והן בבית דין רבני.

עו"ד עיני מופיעה בפני השופטים והדיינים, מכירה את נבכי החוקים והפסיקות ומצליחה להביא את הלקוחות שלה למקומות הנכונים והרצויים בהליך המשפטי. טרם היותה עורכת דין המתמחה בגירושין, משמעת עו"ד עיני כמגשרת מוסמכת. כיום היא זוכה להצלחות מרשימות לא רק בבית המשפט כעורכת דין, אלא גם בחדר הגישור כמגשרת. "מעבר ליכולות הגישור שלי והמודעות העמוקה בכל הקשור בטובת הילד, אני מסוגלת להציג בפני הלקוחות שלי את שיתרחש אם חלילה הליך הגישור יתפוצץ והם יגיע לבית המשפט. הגישור מהווה עבורי שליחות כיוון שאני מצליחה לעזור לצדדים להתחיל חיים חדשים בהסכמות ולא עם מלחמות. גם הילדים מרוויחים וגם ההורים".

באילו מקרים מומלץ להגיע לגישור?

"גישור מתאפשר רק כאשר שני הצדדים מסכימים להגיע לגישור. המטרה היא לפתור את הסכסוך ולהגיע להסכם גירושין כולל מחוץ לערכאות המשפטיות. הליך הגישור מהיר יותר מניהול התיק בבית המשפט ובדרך כלל מאפשר המשך תקשורת בין ההורים. אין ספק כי הבחירה בדרך של גישור זו הבחירה האחראית והנכונה ביותר עבור הילדים שלא נחשפים למלחמות מיותרות".

איך התחלת את דרכך המקצועית?

"בחרתי בדיני משפחה כיוון שזהו ענף ייחודי ולא רק מקצועי, אלא נוגע בחיים של אנשים. הגעתי לעולם המשפט לאחר עבודה ניהולית. שימשתי בתפקידים בכירים בחברות היי-טק גדולות ובינלאומיות. אלו תפקידים שדרשו התנהלות בינאישית, חשיבה עסקית, תכנון אסטרטגי וטקטי וניהול מו"מ מורכבים ברמה גבוהה במיוחד. החלום לעסוק בעריכת דין תמיד פעם בקרבי, בפרט לאור תחושת צדק עמוקה שמלווה אותי מצעירותי.

"בעקבות סכסוך משפחתי כאוב של חברה יקרה וקרובה, נחשפתי לעולם המורכב של הפרידה והגירושין. שיחות מרובות על משפט ועל צדק גרמו לי לקחת את הצעד. השלמתי שני תארים נוספים במשפטים ויצאתי לדרך עצמאית. הבחירה שלי בדיני משפחה נבעה מכך שמדובר בתחום ייחודי שהוא לא רק מקצועי אלא נוגע בחיים של אנשים ודורש אמפתיה, הכלה, תכנון מהלכים, יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסה ובעיקר יכולת גישור והבנה.

"מדובר בדיני נפשות של ממש, ותפקודו של עורך דין בתחום הזה עשוי להיות ההבדל בין משפחה מפורקת ומסוכסכת למשפחה שממשיכה לחיות בהבנה ושיתוף פעולה".

מה ייחודי בשירות שאת מעניקה?

"שאיפתי לפתור סכסוכים בהסכמה היא תפישת העולם שהנחתה אותי מאז ומתמיד, ובפרט כאשר מדובר בפירוק משפחה ובמיוחד כשיש ילדים שמעורבים. אני מאמינה שעליי להיות מאוד מדויקת, זמינה ללקוחותיי, ובעיקר להקשיב להם. מצד אחד, אני מנסה להוביל את ההליך למינימום עימותים משפטיים ברגישות הנדרשת, אך מצד שני יודעת להבחין מתי אין ברירה ויש להפשיל שרוולים, ולעשות את כל שנדרש לעשות ובאופן שנדרש".

ספרי על רגע מכונן שזכור לך במיוחד במהלך הקריירה

"עולמו של עו"ד לדיני משפחה עמוס ברגעים אישיים ומרגשים. תיק אחד שזכור לי יותר מכל היה מקרה בו ליוויתי אם לשני ילדים בהליך גירושין שהתחיל כסכסוך מורכב עם כל הפוטנציאל להפוך לחבית נפץ. לשמחתי, הצלחתי להנמיך את הלהבות תוך שאני מדריכה את הלקוחה ובן זוגה למצוא פתרונות ולהגיע להסכמות. כשהבת הגדולה של השניים שלחה לי מכתב תודה לאחר חגיגת בת המצווה שלה וסיפרה בתמימותה ובחוכמתה על האופן שבו המשפחה מתפקדת, לא הייתה מאושרת ממני".

לסיכום, מציינת עו"ד עיני כי המיומנויות שלה בבניית אסטרטגיות וטקטיקות רלוונטיות, היכולת שלה לקרוא את כל המפה ולנתח מצבים מורכבים, מסייעות לה מאוד הן בחדר הגישור והן בערכאות המשפטיות: בבתי המשפט ובבתי הדין הרבניים. "הכל מתבצע בנוסף לרגישות וליכולת להבין את הגבר או את האישה כהורים לילדים. השילוב של כל אלו יחד מאפשר לי להיות טובה יותר בעבודתי".

עו"ד ומגשרת גילה עיני
למעבר לאתר>>>
למעבר לעמוד הפייסבוק>>>
טלפון: 08-9573333

----------------------------------

עו"ד ונוטריון רחל שחר: "עוטפת את הלקוחות ומעניקה להם כוחות"

החוויה של פירוק זוגיות ומשפחה או סכסוך ירושה משפחתי כרוכה בלא מעט התמודדויות רגשיות מטלטלות, ולא פעם גולשת אל מאבק קשה. לכן, ישנו הכרח בייעוץ ובליווי מקצועי של מי שמכירים היטב ולעומק את התחום המורכב של דיני משפחה.   

עו"ד דיני משפחה רחל שחר היא הבעלים של משרד עו"ד הנחשב לאחד מהמובילים מבין המשרדים העוסקים בדיני משפחה. מאז שנוסד ב-2004 הלך המשרד והתפתח, וכיום הוא מציע שירותים נוספים, בין היתר בתחום הירושה.

עו"ד שחר, שהיא גם נוטריון, מגשרת ומוסמכת ייפוי כוח מתמשך, ניהלה מאות תיקים סבוכים בתחום דיני המשפחה, הנחשב לכזה עם היבטים רבים שיש לתת עליהם את הדעת דוגמת סרבנות גט, חלוקת רכוש ועוד.

"אחד הדברים שהכי קשה לי לראות", היא מספרת, "הוא מקרה של נשים או גברים מסורבי גט. זה בלתי נתפס שמישהו יכול לאחוז בחיים של מישהו אחר, ולמעשה לא לאפשר לו להתקדם בשום צורה".

השיחה עם רחל קולחת. האנרגיות שלה בלתי נדלות וניכר שהיא מקור אנרגטי חיובי מדהים. אפשר להבין למה לפני שרחל היא עו"ד היא קודם כל משמשת כסוג של פסיכולוגית לא רשמית עבור הלקוחות שלה, שנמצאים בסערה רגשית עמוקה.

"אדם מגיע לעו"ד לענייני משפחה כשהוא נמצא לרוב במקום הנמוך ביותר בחייו מבחינה אישית", מסבירה עו"ד שחר, "ולא משנה הסיבה שבגינה החליט להתגרש. הליך הגירושין, או כל הליך אחר המצריך עורך דין לענייני משפחה, שואב מהאדם אנרגיות ותעצומות נפש עד שלפעמים מגיע מצב שאני מסתכלת מהצד ולא מאמינה כמה שזה לא קל. זו גם הסיבה שבגינה אני מאוד משתדלת להעניק ללקוחות שלי כוח לעבור את ההליך הזה במינימום נזק נפשי.

"גם במקרים של סכסוכי ירושה אנשים מרגישים שאיבדו את המשפחה שלהם בשביל כסף, וגם אז רמת האמוציות היא מאוד עמוקה ונדרש מיתון של כל הצדדים כדי להגיע לתוצאות אמיתיות.

"הבעיה העיקרית בסכסוכי ירושה מתחילה כשאח אחד אומר לעצמו לי אין כלום ולהם כבר יש אז למה שאני לא אקבל. הוא ממנה את עצמו לשופט במקום ההורים שלו. בעיה נוספת היא כאשר הילדים מרגישים שהכסף של ההורים זה הכסף שלהם וההורים 'מבזבזים להם את הירושה'. מדובר בעיקר בבעיית גישה של הילדים ובקושי רגשי מובן של ההורים".

מה זה בעצם 'להיות פסיכולוגית לא רשמית'?

"אחד הדברים שמעמידים אותי באור שונה לעומת עו"ד אחרים, זו היכולת שלי לעטוף את הלקוח. יש כאלה שרק מגיעים אליי לפגישה קצרה לקבל כוח ואז הם ממשיכים. אנשים נכנסים לליקוי מאורות, והם נותרים ללא כוחות נפש. בשביל זה אני כאן".

"אנשים מגיעים אליי ואומרים לי שעם כל הצער על הליך הגירושין הם לא יכולים להמשיך עוד לחיות כך", מפרטת עו"ד שחר, "בני הזוג לא מחליפים מילה, לא מקיימים יחסי אישות ואין יותר חיים. זה בעיניי גם האיתות הברור ביותר להתרחקות – הירידה ביחסי האישות באופן דרמטי. זה מראה שמערכת היחסים מתחילה לגסוס כי במידה ולא מסתדרים ויש אינטימיות, אז יש גם אהבה. אפשר להכיל את השוני. ברגע שבני זוג הפכו להיות שותפים לדירה אז הגירושין עומדים בפתח".

לדברי עו"ד שחר אפשר להבחין בתקופה האחרונה בעלייה במקרי הגירושין דווקא בקרב בני הגיל השלישי, בני ה-70 ויותר, שיודעים שלא נותרו להם עוד הרבה שנים לחיות והם רוצים שינוי. אבל דבר אחד נותר דומה לאורך כל המקרים: השאלה אם לבני הזוג יש את היכולת לסיים את ההליך בצורה יפה וראויה, וללא מלחמה מיותרת.

עד כמה תיקים לענייני משפחה הם מורכבים?

"אחת ההתמחויות שיצרתי לעצמי בשנים האחרונים היא התעסקות בענייני ירושה. יש מצב שבו למשל ילד המסור להוריו ייחשף לצוואה אחרי מותם, ויראה שאת כל הרכוש הורישו לילד אחר. ואז אותו אחד מוצא את עצמו במלחמת חייו כדי להוכיח שהצוואה נכתבה שלא כדין, ושמגיע לו להיות חלק מהיורשים. אני רואה הרבה סכסוכים גם בנושא של צוואות הדדיות, כשמורישים עוד בחיים את כל הרכוש לבן הזוג וההיפך. ואז, אם אדם הולך לעולמו ומכיר בן או בת זוג חדשה, מתחילה בעיה. חשוב גם לדעת שהיתה מהפכה בתחום תשלומי המזונות, ואני זכיתי להיות מאלה שקיבלו לטובתם פסקי דין תקדימיים. נכון להיום יש פחות אפליה בין אבות לאמהות, גם בנושא המשמורת המשותפת".

עו"ד ונוטריון רחל שחר
כתובת: יפה נוף 64 קרית אונו
טלפונים: 03-6359634052-4616973
למעבר לאתר>>>

-----------------

עו"ד רענן גל: "העיסוק הוא ממש בדיני נפשות"

כאשר בני זוג מחליטים להתגרש, לא פעם התהליך שהם דוהרים אליו יכול להתנהל בצורה של מאבק ארוך ומכוער. זוהי ללא ספק הדרך הקשה, שכוללת דיונים קשים בבית המשפט, על מנת הוא שיכריע בסוגיות שבני הזוג התקשו להחליט לגביהן. ואולם ישנה אפשרות נוספת: הסכם שיטיב עם שני הצדדים. כך או כך חשוב שאת התהליך המאוד מורכב ומשמעותי ילווה עורך דין שמכיר היטב את התחום.

עורכי דין לדיני משפחה מתאימים את עצמם ללקוחות, עם שימת דגש לכמה עניינים מהותיים. אחד מהם, כך לדברי עו"ד רענן גל, הוא הילדים. "צריך לנהל את כל הדיון, במיוחד כשמעורבים בו ילדים, בצורה כזו שלא ייגרם להם נזק נפשי", מדגיש עו"ד גל, "אני, למשל, לא אגיד לעולם לגבר לא לשלם מזונות".

"לפעמים צריך להיות המבוגר האחראי ולהציב את הגבולות ללקוח, גבר או אישה", ממשיך עו"ד רענן גל, "בחיים שלי לא אמרתי ללקוחה לגשת למשטרה ולהגיש תלונת שווא כדי להשיג יתרון בתיק. אני לא ממציא כלים חדשים, זה אסור. כשאנחנו כעו"ד מנהלים את תיקי המשפחה האלה הם גם כך עמוסים ברגשות, ולנו אסור להוסיף את היעדר האתיקה. צריך לשמור על רמה מאוד גבוהה של אתיקה כי העיסוק הוא ממש בדיני נפשות".

כבר יותר מ-20 שנה שעו"ד רענן גל מנהל תיקים במגוון של תחומים, בדגש על דיני המשפחה והירושה. לדיונים בבתי המשפט הוא מגיע עם חזות קשוחה וביטחון עצמי רב, כמי שמודע ליכולותיו המקצועיות. "בשנים הראשונות לעבודה שלי התעסקתי בדין המסחרי", הוא מציין, "ובהרבה תיקי משפחה, ברגע שבית מתפרק, מעורבים כסף או עסק. כך הניסיון שלי בתחום הזה מסייע לי מאוד".

מה הזמן הנכון ללקוח או ללקוחה להגיע אליך?
"תלוי מאיזה צד אתה. אם אתה בצד התוקף, אז עדיף שתגיע אליי ממש בשנייה הראשונה שעולה המחשבה להתגרש. כבר אז צריך להתייעץ עם עו"ד כי לעתים ישנן פעולות שצריך לבצע. אם אתה בצד הנתבע, אז ברגע שקיבלת את המעטפה הראשונה ולא משנה מה כתוב בה – טוס לעו"ד".

איך בוחרים את עורך הדין המתאים?
"רוב עורכי הדין יידעו לעשות את העבודה וההבדלים לא כאלה גדולים. אבל כשמגיעים לעורך דין צריך להרגיש איתו בנוח כבר מהשנייה הראשונה. בנוסף, הוא צריך להבין את החומר, שיש לו את הזמן לנהל את התיק ושאפשר לעמוד במחיר שהוא גובה. אחרי הכל, מערכת היחסים הזו עלולה להגיע לשבר אם אין אפשרות לשלם לעורך הדין. לקוח צריך להגיע לפגישות ולשלם בזמן, כשמתחיל הגמגום בתשלום מתחיל גם הגמגום בתיק. ישנו, כמובן, גם נושא האמון – אם אתה מגיע לנקודה של חוסר אמינות מול עורך הדין, אל תמשיך איתו".

הגישה של עו"ד רענן גל אומרת כי אדם, גבר או אישה, צריך להגיע "נקי" כלשונו לתהליך. בלי תשובות, רק עם שאלות. "אני אוהב את אלה שבאים ושואלים מה מגיע לי", מדגיש עו"ד רענן גל, "ורק אז מבינים מה הם רוצים. ולנקודה הזו אנחנו מכוונים את התהליך שלנו". 

איך אתה מגדיר הצלחה בדיני משפחה?
"בניגוד לתיקים מסחריים שם המנצח לוקח הכל, בדיני משפחה לא תמיד אפשר להגדיר הצלחה. לא מדובר באפס או מאה, יש נקודת אמצע. יש הצלחות קטנות כמו זמני שהות, מזונות ועוד. יש גם תיקים שנגמרים בהסדר ויש שמסתיימים בגישור. 60 עד 70 אחוזים מהתיקים מסתיימים בשלב הכרזת הסכסוך, הכל בהתאם לאינטרס של הלקוח ועד כמה הוא רוצה לסיים את העניינים מהר".

משרד עו"ד רענן גל
כתובת: בר כוכבא 23, בני ברק
טלפונים: 03-7617461052-8203333
למעבר לאתר המשרד >>
למעבר לעמוד הפייסבוק >>