עורכי דין מקרקעין: האנשים שיעשו הכל כדי שהבית שלכם יהיה בטוח

הבית שלנו הוא המקום הבטוח שלנו וחשוב שנגן עליו. עורכי דין מקרקעין הם האנשים שישמרו על הנכס שלכם ועל זכויותיכם כבעלים. כל הפרטים בפנים

דניאל דותן, תוכן מקודם
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עורכי דין מקרקעין: האנשים שיעשו הכל כדי שהבית שלכם יהיה בטוח
דניאל דותן, תוכן מקודם
תוכן מקודם

חוקי המקרקעין טומנים בחובם סעיפים רבים שעין לא מיומנת עלולה לפספס, ובעקבות כך לספוג תביעה. מקרים כמו בנייה לא חוקית או שימוש ללא היתר במקרקעין עלולים לגרום לתוצאות לא נעימות, במיוחד כשלנתבע פעמים רבות אין מושג שהוא עבר על החוק. כשמדובר בנכס שלכם, מומלץ מאוד להיות בטוחים שאתם מכוסים מכל הכיוונים ומלווים על ידי עורכי הדין בתחום:

עו"ד מקרקעין משה ימין

משרד עורך דין משה ימין, הוא משרד בוטיק שהוקם בשנת 1983 ומתמחה בתחום המקרקעין על כל היבטיו. לקוחות המשרד זוכים לפתרונות משפטיים, מעמיקים ומדויקים בהתאמה אישית, בתחומי עיסוק המשרד הכוללים: ליווי ברכישת דירה ומכירתה, ייעוץ וליווי עסקאות נדל"ן, ייצוג בעלים מול היזם בפינוי בינוי, חוות דעת, ייעוץ פרונטלי, התדיינות בבתי המשפט, ייצוג בוועדות ערר, דיוני שומות מס שבח ואישורים מקדמיים. עו"ד משה ימין, מספק יחס אישי וקשר ישיר ואותנטי, במלוא המחויבות והמקצועיות ללקוחותיו.

מה כולל הליווי שלך ברכישת דירה?

"הליווי שלי כולל בדיקות רלוונטיות של הנכס ושל המוכר", אומר עו"ד משה ימין. "זה מתחיל בבדיקת הזכויות על הנכס - האם הזכויות רשומות במרשם נורמטיבי אצל רשם המקרקעין או ברשות מקרקעי ישראל או בחברה משכנת? הפניית הלקוח לבדיקה- האם הדירה בנויה על פי היתר כדין? האם יש שעבודים לרשות המשכונות בנוסף לרשום בטאבו?

"בנוסף, אני מבצע בדיקות נוספות שלא תמיד חושבים עליהן, לדוגמה: אם מדובר ברכישת דירה מבני זוג ורק אחד מבני הזוג רשום כבעל הנכס, צריך לקבל גם את הסכמתו של בן הזוג השני, למכירה, גם אם הוא לא רשום (בשל הילכת שיתוף נכסים).

"אני בודק גם את הזכויות של הקונה – הלקוח שלי: האם הוא זכאי למס רכישה מופחת, האם יש לו זכאויות נוספות, וכן הלאה. תפקידי הוא ללוות את הלקוח לכל אורך העסקה ולוודא כי העסקה תקינה, ולהגן על האינטרסים שלו גם על ידי הסדרת סעיפים בחוזה במידת הצורך".

מה לגבי הייצוג שלך בתחום התכנון והבניה?

"בתחום התכנון והבניה אני מייצג נאשמים שהועמדו לדין בגין בניה לא חוקית ו/או שימוש ללא היתר במקרקעין, גם לצרכי זיכוי וגם לצרכי ענישה. בנסיבות מיוחדות מאוד, לדוגמה, ניתן לזכות על פי כלל 'סעד מן הצדק' או לטעון לענישה מתחשבת.

"מקרה בו טיפלתי לאחרונה, כלל בני זוג שהגיעו אליי כשהעירייה העמידה אותם לדין בגין שימוש או בניה ללא היתר. העירייה טענה שבני הזוג בנו דופלקס על הנכס, כשבפועל הם קירו מרפסת עליונה בגג של דירת המגורים שלהם. מדובר בדירה ישנה, קטנה מאוד ולא היה להם מקום לזוז, יחד עם ילדיהם. לכן הם סגרו את הגג כחדר נוסף.

"במהלך המשפט פניתי לשופט ואמרתי לו: 'אני מציע לכבוד השופט לבקר בנכס כדי לראות את 'הדופלקס''. השופט הגיע וראה את המצב והבין שאם הוא יוציא צו הריסה על מה שלא בנוי בהיתר, המשמעות היא שזוג צעיר עם ארבעת ילדיו יצטרכו לחיות ב 24 מטרים המהווים מטבח וסלון בלבד. השופט הורה אומנם על הריסת המבנה הלא חוקי, אך רק לאחר אריכות ימיהם ושנותיהם של שני בני הזוג, או לפני כן אם ניתן יהיה להוציא היתר בניה ובני הזוג לא יעשו כן".  

מהי המורכבות בנושא תשלומי חובה לרשויות מקומיות?

"הרשויות המקומיות מייצרות היטלים חדשים, חדשות לבקרים. החל מהיטל השבחה הנגבה על ידי הועדה המקומית לתכנון ובניה, דרך היטל כבישים ומדרכות, היטל ביוב, היטל תיעול וניקוז, היטלי מים, ועד להיטל שטחים ציבוריים ופתוחים, ועוד היד נטויה. 

"כשאדם מקבל דרישה לשלם היטל מהרשות המקומית, הוא לרוב אינו מצליח להבין את החישוב ולפעמים אינו מבין מדוע הוא נדרש לשלם ושכנו לא. מאחר ושימשתי סגן יו"ר רשות מקומית במשך 25 שנה, אני יודע היטב מה קורה בצד השני - כיצד ההיטלים הללו מחושבים וגם שלא תמיד ההחלטות מתקבלות באופן שוויוני. אני מייצג לקוחות ובדרך כלל מצליח להפחית את הסכומים הנדרשים מהם. כמובן כל מקרה לגופו וכל תיק משפטי מנוהל בהתאם לנסיבותיו.

"כנ"ל בנושא של מיסוי מקרקעין, תפקידי כעו"ד המתמחה בתחום, לוודא שלא ישולם מס שלא לצורך". 

מהם היתרונות המרכזיים שמשרדך מספק?

"הידע המעמיק והנרחב והניסיון שצברתי לאורך השנים הם נכס משמעותי. אני מספק ייעוץ ראשוני ללקוח וממשיך ללוות אותו עד לסיום התיק, ואם צריך נעזר במומחים נוספים לכל מקרה ומקרה כדי להבטיח תוצאות מספקות. אני תמיד מעדכן את הלקוח בסיכונים ובסיכויים של התיק ולקוחות שמגיעים אליי יודעים שתמיד נשקף עבורם תמונת מס או היטל או תשלום חובה, ברמת וודאות גבוהה". 

משרד עו"ד משה ימין
גיבורי ישראל 24, נתניה
למעבר לאתר>>
טלפון: 09-8657257, 052-2536868