עורכי דין לתכנון ובנייה: ככה כן בונים חומה

אתם מואשמים בעבירת תכנון ובנייה? מתמודדים עם צו הריסה מנהלי? בסיוע צמוד של עורכי דין לתכנון ובנייה תוכלו למצוא את הפרצה בגדר ולנשום לרווחה

מירי ורד
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עורכי דין לתכנון ובנייה: ככה כן בונים חומה
מירי ורד
תוכן מקודם

הגיע הרגע ואתם רוצים להרחיב את שטח הבית שלכם, אבל נתקלתם בהליכים פליליים. מקרים כאלו מתרחשים כל הזמן ומה שחשוב לדעת הוא שהמילה האחרונה בנושאללא ספק יכולה להיות שלכם.

עורכי דין לתכנון ובנייה הבקיאים בסעיפים הקריטיים בחוק ובאותיות הקטנות, יוכלו לחלץ אתכם גם ממה שנראה כמו המסלול המהיר לצו הריבה מנהלי. איך? כל הפרטים בכתבה

עו"ד שלומי סהר

עורך דין שלומי סהר הוא שותף במשרד עורכי דין גרשטיין-סהר, ועוסק בעבירות תכנון ובנייה. בנוסף לשני תארים במשפטים, ומלבד היותו הנדסאי בניין, עורך דין שלומי סהר אף כיהן בתפקידים בכירים בסקטור הציבורי ובהם מנהל אגף רישוי ופיקוח על הבניה בעיריית ראשון לציון, וביחידה הארצית לפיקוח על הבניה במשרד האוצר. כמו כן, שימש כ-3 שנים כיועץ משפטי חיצוני של מנהל ההנדסה בעיריית קריית גת. משרד גרשטיין-סהר נמנה על משרדי הבוטיק המובילים בתחום התכנון והבנייה, וזאת לאור הניסיון המקצועי הרב שרכש עורך דין סהר לאורך השנים.

ייצוג בעבירות תכנון ובנייה

"משרדנו עוסק בייצוג בהליכים פליליים ובכתבי אישום, המוגשים בעבירות תכנון ובניה, ייצוג בוועדות מקומיות, ייצוג בוועדות ערר ובבתי המשפט, הפחתות בהיטלי השבחה ומיסוי מוניציפאלי", מציין עו"ד סהר.

"כל פניה או דרישה שמתקבלת על ידי רשות מקומית, ראויה לבחינה משפטית. צריך לדעת שהימנעות מלהשיב בזמן יכולה להוביל לפגיעה בזכויות של התושב, עליה לא יוכל לטעון לאחר מכן. לדוגמא; פרסום הודעות על הליכי אישור תוכנית שעתידה להשפיע על סביבת המגורים או על העסק; הודעות על הפקעות שטחים או תפיסת שטחים על ידי רשות; שינויים בסביבת המגורים, הכוללים תוספת יחידות דיור ושינויים בהסדרי התנועה הקיימים – כל אלה מחייבים בדיקה מוקדמת על ידי עורך דין המתמחה בתחום".

מה היתרון שלכם על פני אחרים?

"לאור הניסיון הרב שרכשתי בסקטור הציבורי, יש ברשותנו את הידע והכלים לחשוב 'מחוץ לקופסה' ולפתור בעיות בדרכים יצירתיות. אנחנו תמיד מגיעים לתוצאה הטובה ביותר עבור לקוחותינו. בנוסף, יש יתרון כאשר בעל המשרד, שהוא המומחה בתחום, מטפל בלקוח ישירות ולא עו"ד אחר מטעמו. קשרי העבודה שצברתי במרוצת השנים, הבקיאות בהליכים והיחס האישי, שווים יותר מכל דבר עבור הלקוח.

"כל תיק שאנחנו מקבלים לייצוג מול רשויות מקומיות מתחיל בביקור במקום, שכן זו הדרך הנכונה ביותר לניהול התיק. אי אפשר להבין את החומר אם לא לומדים מקרוב את השטח. בדרך זו קל יותר לקבל את כל האינפורמציה הדרושה, לא רק מידי הלקוח אלא מהביקור בשטח עצמו".

יש לך דוגמאות לסיפורי הצלחה?

"זכור לי תיק בו ייצגתי בעלת גן ילדים לאחר שהוועדה המקומית הוציאה צו סגירה מנהלי לגן, בשל העובדה שהגן נפתח ללא היתר לשימוש חורג. לאחר ייצוג משפטי של משרדנו ולאחר שחשבנו קצת אחרת מכל הנורמה המשפטית הנהוגה, ביטל בית המשפט את צו הסגירה בשל טענות משפטיות שנבחנו והועלו בפעם הראשונה בבית המשפט – חריגה ממסגרת הזמנים שהמחוקק חייב את הוועדה המקומית לנקוט בפעולות אכיפה.

"במקרה אחר ביטלנו צו הריסה מנהלי שהוצא על ידי ועדה מקומית, כאשר טענו בבית המשפט שבניין המגורים נבנה מלכתחילה בחריגות מהיתר בנייה, כך שנבנתה תוספת ללא היתר בבניין שהוקם מיסודו עם חריגות בניה. הצלחנו לשכנע את בית המשפט שההליך של צו הריסה מנהלי אינו מידתי וזהו לא ההליך הנכון".

גרשטיין – סהר משרד עו"ד
רח' הזיתים 96, גבעת שמואל
טל: 03-5403202 פקס: 03-7714222
נייד: 050-8622211
מעבר לאתר
מעבר לפייסבוק
פורום בניהול המשרד: "סוגיות בדיני תכנון ובניה ורישוי עסקים"