שמונה מיתוסים על תיקוני רכב

האם כדאי להמתין שהרעש יעבור מעצמו? ולמה כדאי למלא דלק הרבה לפני שהנורה נדלקת? שמונה דברים שחשוב לדעת לפני שאתם מכניסים את הרכב למוסך

בשיתוף זאפ דפי זהב
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שמונה מיתוסים על תיקוני רכב
בשיתוף זאפ דפי זהב
תוכן מקודם

תיקוני רכב הם עניין "כואב". זה כואב לכיס וגם לא עושה מי יודע מה טוב למצב הרוח. במיוחד אם התקלה מתרחשת בזמן הכי לא מתאים (בעצם, מתי נוח לכם שיתקלקל? בוא נראה ביומן). כדאי מאוד להיות בעלי ידע מדויק לגבי תחזוקת הרכב השוטפת ולגבי התמודדות נכונה עם תקלות. לכל הפחות, רצוי להיות מודעים למיתוסים הבאים: 

חלפים מקוריים יותר טובים?

עקרונית, חלפים מקוריים לרכב הם לרוב הבחירה האידיאלית מבחינה טכנית. עם זאת, יש לעתים גם יצרנים איכותיים, של חלפים תואמים ובמחיר זול יותר ממחיר חלק החילוף המקורי. מוסכים יוכלו להציע לכם לרוב שימוש בחלפים מקוריים או חלופיים. כמו כן, יש כידוע גם רכיבים משופרים מסוגים שונים, שעושים יותר מאשר החלק המקורי או עושים אותו דבר, בצורה טוב יותר. כל מקרה לגופו.  

"נראה אם הרעש יעבור"

רעש הוא כמעט תמיד אינדיקציה למשהו לא תקין, שבדרך כלל יחמיר. אם מדובר למשל בחלק שהקיבוע שלו למקומו התרופף והוא מכה בדפנות הרכב, הברגים לא יחברו את עצמם חזרה עם הזמן. להיפך. חלק חורק לא ישמן את עצמו. וכן הלאה. זה הוא טבע העניינים. לכן, גם אם "טיול" בין מוסכים ממש לא מתאים לכם עכשיו, לא כדאי לחכות ולראות אם הרעש החשוד עובר. להיפך - כדאי לנצל את ההזדמנות לתפוס את התקלה בשלב ראשוני ולתקן אותה בהקדם. 

תדלוק בדלק שגוי - לא תקלה?

נגיד שנכנסתם לתחנת הדלק ואתם לא בדיוק בשיא הערנות. כתוצאה מכך, תדלקתם בסוג הדלק הלא נכון עבור הרכב שלכם. יהיה בסדר? "דלק זה דלק"? לא בדיוק. דלק לא מתאים לרכב, עלול לפגוע בו באופנים שונים. מה שתצטרכו לעשות במקרה כזה, הוא לשאוב החוצה את הדלק השגוי. 

בדיקת שמן ומים בבוקר - לא קריטי?

האם בדיקת שמן ומים ברכב, שמומלצת לפני נסיעה, היא רק ליתר בטחון? לא חשובה במיוחד? רבים נוטים לדלג על בדיקה זו וחבל. זה הרבה יותר מהזדמנות למלא שמן ומים, במידת הצורך. הדבר מאפשר לזהות בהקדם מצבים של ירידה מהירה ברמות השמן והמים - שני סימפטומים נפוצים, לתקלות משמעותיות. זו גם הזדמנות להעיף מבט מתחת למכסה המנוע. 

"היום רואים הכול במחשב"

לא בדיוק. מוסכים לא רואים במחשב את הכול. למרות שברכבים חדשים יש הרבה יותר מחשוב מאשר בישנים וניתן לקבל כך המון מידע רלבנטי. הרכב הוא עדיין ברובו מכשיר מכני וגם רכיבי חשמל הם רכיבים פיזיים, שיכולים להיפגע מסיבות פיזיות שונות, שהמחשב לא "רואה". לכן, מוסך איכותי חשוב בכל מקרה. מוסכניק לא מנוסה עם מחשב משוכלל, הוא לא תחליף לכך. 

דלק "על הקצה" - לא נורא

האם נסיעה על טיפות הדלק האחרונות מסוכנת? מסתבר שכן. היא עשויה לגרום לתקלות. זאת, מאחר שבתחתית מיכל הדלק מצטברים עם הזמן משקעים, שלא רצוי שיתחילו "לטייל" הלאה. 

המוסך אחראי על החפצים שלי

המוסך אחראי שלא ייגנבו לך את הרכב שהשארת במוסך. מוסך לא אחראי על החפצים האישיים שהשארת בו. 

עדיף לגשת למוסך בבוקר?  

בבוקר, הסיכוי שלכם להיות ראשונים בתור במוסך גובר, עובדי המוסך רעננים וגדל הסיכוי שתקבלו את הרכב מתוקן עוד היום. עדיף לא? לא בהכרח. זה תלוי במוסך ובגורמים נוספים. נאמר שאתם עושים חיפוש עם המילים מוסכים בני ברק ומגלים בדיוק את המוסך שנראה לכם המתאים ביותר לתקלה המדוברת. אבל אם בשעות הבוקר המוקדמות הדרך לשם פקוקה, ייתכן שעדיף לכם להגיע בשעות קצת מאוחרות יותר.