מתי צריך להזמין אינסטלטור 24 שעות?

עלות הביקור של אינסטלטור בשעות לא שגרתיות, במהלך חג, ערב חג או סוף השבוע, לנצח תהיה גבוהה יותר מעלות הביקור בשעות העבודה הרגילות. אילו תקלות יכולות להמתין ואילו תקלות לא סובלות דיחוי? כל הפרטים במאמר שלפניכם

בשיתוף זאפ דפי זהב
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתי צריך להזמין אינסטלטור 24 שעות?
בשיתוף זאפ דפי זהב
תוכן מקודם

לפני שנרחיב על תקלות הצנרת השונות וננסה להסביר אילו מהן יכולות להמתין ואילו לא, נציין שביקור של אינסטלטור עולה בין 300-200 שקלים. שימו לב – מדובר בביקור בלבד ולכן גם אם יתברר שהזמנתם את האינסטלטור לשווא וגם אם מדובר בתיקון שלא יגזול יותר משניות ספורות מזמנו של בעל המקצוע, עדיין תידרשו לשלם את הסכום המלא. עם זאת, יתכן בהחלט שעלות הביקור תקוזז בסופו של דבר מעלות התיקון הכוללת. 

ביקור של אינסטלטור 24 שעות לעומת זאת, כלומר ביקור של אינסטלטור באמצע הלילה, ביום שבת או במהלך ערב חג או חג, עשוי לעלות פי שניים יותר ואף למעלה מכך. כיוון שכולנו סובלים בימים אלה מההשלכות הכלכליות של משבר הקורונה, אין ספק שהשאיפה הכללית היא להימנע מהוצאות מיותרות. לפיכך החלטנו לעשות קצת סדר בדברים ולהבהיר אחת ולתמיד אילו תקלות מצדיקות קריאה לאינסטלטור בשעות לא שגרתיות ואילו תקלות צנרת יכולות להמתין בסבלנות. 

יש דליפות ויש דליפות... 

אם אתם סובלים מדליפה קלה בלבד שמזכירה יותר טפטוף לא מדאיג במיוחד, אין באמת סיבה שתמהרו להזעיק אינסטלטור 24 שעות. כל עוד אתם יכולים למקם דלי מתחת לנזילה. לחילופין אתם יכולים פשוט לסגור את ברז ההזנה שמזרים מים לאזור התקול. לעומת זאת כשמדובר בנזילה רצינית שגיליתם באיחור, בזמן שהדירה כבר החלה להיות מוצפת, עליכם לפני הכל לסגור את השיבר הראשי ולאחר מכן להזעיק אינסטלטור ללא דיחוי נוסף. 

סתימה באסלה? לא סוף העולם 

האסלה עולה על גדותיה בכל פעם שאתם מדיחים את הניאגרה ולמרות שהשתמשתם בפומפה עד שכאבה לכם היד, התקלה מסרבת להיפתר? יתכן שכדאי להזעיק אינסטלטור 24 שעות. ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בבית עם מספר דיירים, שבשלב מסוים יתעוררו וירצו להשתמש בשירותים. מובן שישנן דרכים חלופיות להיפטר מהצרכים אך כיוון שאתם לא נמצאים במארב סמוך לגבול לבנון אלא בדירה שלכם, עומדת לכם האפשרות להשקיע כמה מאות שקלים ולהתרוקן בנוחיות (תרתי משמע). 

יציאה של מי ביוב מפתחי הניקוז 

סתימה משמעותית בקו הביוב של בניין משותף, תטריד את מנוחתם של הדיירים שמתגוררים בדירה שממוקמת בדיוק מעל המיקום של הסתימה. אם רצה הגורל ואתם הם אלו שגרים בדירה הספציפית הזו, הסתימה עשויה לגרום להצפת הצנרת וליציאה של מי ביוב מצחינים במיוחד מתוך קופסאות הביקורת של הניקוזים. בכל מקרה שבו זהו אכן המצב שאתם מתמודדים איתו כעת, הרשו לנו להמליץ לכם שלא לנסות "להיות גיבורים" ולא לבחון את היכולת שלכם להתמודד עם הצחנה. זה הזמן להזעיק אינסטלטור ללא דיחוי נוסף, ללא קשר למועד או לשעה ועל כך נאמר: יפה שעה אחת קודם. 

תקלות צנרת שמופיעות בעיתוי לא מוצלח

את הטיפול ברוב בעיות הצנרת ניתן לדחות בכמה שעות אם לא בכמה ימים. עם זאת, אם במקרה אתם עומדים לפני נסיעה של כמה ימים וצפויים להיעדר מהבית, יתכן שהדבר הנכון לעשות הוא להזעיק אינסטלטור 24 שעות לפני הנסיעה. כך לדוגמה, אם אתם אמורים לעזוב בשעה מוקדמת מאוד את הבית למספר ימים וגיליתם תקלת צנרת באמצע הלילה, יתכן שהדבר הנכון לעשות הוא להזעיק אינסטלטור 24 שעות באמצע הלילה, על מנת שתוכלו לנסוע בראש שקט וחלילה לא לשוב לבית מוצף לחלוטין.