יש לכם יונדאי? כך תקבלו את הטיפול הטוב ביותר

מה ההבדל בין מוסך מומחה למוסך מורשה? ומה חשוב לדעת לפני שלוקחים את הרכב למוסך? הבחירה לטפל ברכב שלכם במקום הנכון והמתאים היא משמעותית יותר משנדמה לרוב ויכולה לחסוך לכם כסף וכאב ראש

תוכן שיווקי בשיתוף זאפ
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יש לכם יונדאי? כך תקבלו את הטיפול הטוב ביותר
תוכן שיווקי בשיתוף זאפ
תוכן מקודם

מזה כמה שנים שיונדאי מובילה את המכירות של הרכב החדש בישראל. [A1] זה יצר מצב שבו עולות עשרות אלפי מכוניות יונדאי לכבישים מדי שנה. זה דווקא דבר נהדר שכן יונדאי הפכה למובילה בתחומי הבטיחות בזכות שילוב של מערכות בטיחות חכמות בדגמים רבים שלה. במקביל, קיים מספר כמעט כפול של עסקאות על מכוניות יונדאי משומשות משנים קודמות? איך תדעו לבחור את היונדאי הטובה ביותר? לכו על כזו שטופלה במוסך מורשה יונדאי.

סוגי מוסכים

יש מעין יחס כזה שככל שהרכב מיושן יותר כך יש נטיה להתרחק יותר מהמוסכים המורשים לעבר מוסכים אחרים. וזה לא בהכרח דבר רע שכן מוסך לא חייב להיות מורשה יונדאי כדי לטפל באקסנט בת 12 שנים. מה שכל מוסך חייב להיות, זה מורשה משרד התחבורה. ולמוסך שאינו כזה עדיף שלא להתקרב, אפילו שחלק מהם עלולים להציע מחירים זולים משמעותית מאלו המורשים.

סוג נוסף של מוסכים נקראים "מוסך מומחה". כלומר זהו מוסך שאינו מורשה מטעמו של יבואן הרכב והוא כמובן מורשה משרד התחבורה. איך מוסך הופך להיות למומחה? ישנם מוסכים שבמשך שנים רבות היו מוסכים מורשים של מותג מסויים והחליטו להיפרד. זהו לרוב מוסך שעובדיו רכשו ידע אשר נוגע לרכב מסוים ומחזיקים בכל הספרות הטכנית, כלי העבודה והידע שנדרש כדי לעבוד על מותגי רכב מסויימים, אבל הם רשמית לא מורשים מטעם יבואן רכב.

ויתרה על זאת,  יש את המוסכים המורשים, אלו פועלים תחת המטריה של יבואן הרכב. הם מפוקחים על ידי חטיבות השירות של היבואנית ומספקים ללקוחות גם את החלקים המקוריים של היצרנית (אבל לא בהכרח). יתרה מזאת, הם מחוייבים לרמת שירות גבוהה ואחידה, מה שמכונה כ"אמות מידה" בקרב המוסכים. אמות המידה האלה מכתיבות סטנדרטים של שירות אבל לא רק, גם למשל המצאות של פינת קפה בחדר המתנה, זמינות של עמדת אינטרנט, אולי קיר שקוף שיאפשר לראות את כלי הרכב בעבודה וליצור הפרדה פיזית בין הלקוחות למכונאים ועוד פרמטרים רבים עד לרמת סוג וצבע האריחים שעל הרצפה ובגדי העובדים. 

למה מוסך מורשה?

כבעל יונדאי חשוב שתגיע למוסך מורשה יונדאי בעיקר בשנים שבהן המכונית שלך עדייך תחת אחריות. כך תוכל להבטיח שהרכב היקר, שרכשת בכ-130 אלף שקלים או יותר, עדיין יהיה תחת אחריות מלאה. חשוב לזכור כי האחריות היא "או/או". מה זה אומר? שאם למשל האחריות היא ל-3 שנים ו-100,000 קילומטרים. אז היא תקפה אם לא עברו (מיום הרכישה) 3 שנים או 100,000 קילומטרים. במצב שבו עשיתם 110 אלפי קילומטרים בשנתיים וחצי האחריות כבר תפוג וכך גם אם חלפו מעל לשלוש שנים ונסעתם רק 30,000 קילומטרים. בכל מקרה חשוב לשמור את כל הקבלות ולתעד את כל הטיפולים. בישראל מחויבים יבואני הרכב להעניק אחריות למי שטיפל ברכבו במוסך מורשה -  כל מוסך מורשה - ובלבד שהטיפולים בוצעו בזמן ובהתאם לדרישות היצרן/