מתיחת פנים: כל מה שרצית לדעת על הפנים החדשות של הטכנולוגיה המתקדמת

כולנו רוצים ורוצות להיות צעירים לנצח. האם זה אפשרי? האם יש שיטה אחת טובה מהאחרת? ואיך באמת מבצעים מתיחת פנים? כל התשובות בכתבה

מיכל אור
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתיחת פנים
מיכל אור
תוכן מקודם

חדשות לבקרים צצים "טיפולי קסם" שמציעים מתיחת פנים ללא ניתוח. הם מופיעים תחת כל עץ רענן, כמעט על כל מסך – בטלוויזיה, ברשתות החברתיות ומציעים מיני תכשירים, זריקות וטיפולי לייזר שיפחיתו עשרות שנים ממראה הגיל האמיתי.

האם באמת ניתן לחמוק מניתוח ולהעלים עודפי עור משמעותיים, כמו גם שנים, ללא ניתוח למתיחת פנים? בכתבה הבאה תשכילו לגלות מה עומד מאחורי השיטות החדשניות להאטת הגיל, מהי השיטה המתאימה לכן ביותר ולמי כדאי לכם לפנות:

ד"ר רון טנצר

ד"ר רון טנצר, מומחה בכירורגיה פלסטית והבעלים של מרכז רפואי פולג המשלב טיפולי פלסטיקה ועור, עושה לנו סדר בנפתולי סוד הנעורים הנצחיים.

מהו ניתוח מתיחת פנים?

"ניתוח למתיחת פנים מטפל באזור הלסת, הלחיים והצוואר ולרוב כולל גם את העפעפיים והגבות, כל מטופלת בהתאם לצרכיה ומצב הפנים. הניתוח מתמקד בטיפול בצניחת רקמות ובסילוק עודפי עור במטרה לשפר ולתקן את השפעת הגיל ונזקי הסביבה שעוללו לעור פנינו. גורמים כמו חשיפה לשמש, עישון גנטיקה ועוד".

מי מתאימה לניתוח מתיחת פנים?

"ניתוח למתיחת פנים מתאים למי שחשה שניבטות מולה מהמראה פנים עייפות ומבוגרות מכפי שהיא חשה".

ניסיון, מסירות ומקצועיות

ד"ר טנצר שצבר ניסיון של אלפי ניתוחים אותם ביצע ב-25 השנים האחרונות, מספר כי הוא פוגש במרפאתו נשים הבאות לקבל יעוץ מסיבות רבות ומגוונות: אלה המתחילות שלב חדש בחייהן ומבקשות לעצמן מראה צעיר ורענן יותר, לעתים נשים שמתחילות פרק ב' בזוגיות, במקרים אחרים מדובר בנשים שהפכו לסבתות ורוצות להראות צעירות עבור הנכדים והמשפחה, אך רוב הנשים המגיעות להחלטה על ניתוח מתיחת פנים עושות זאת כדי להרגיש שלמות עם עצמן, להביט בראי ולראות את מה שהן מרגישות שהן ולא את המראה העייף והמבוגר.

בשורה תחתונה – לא באמת צריך סיבה אובייקטיבית כדי לשאוף להגיע לנקודה בה את שלמה עם המראה שלך.

"ככלל, ניתן לומר שהטיפולים האסתטיים לשימור מראה צעיר נעשים על נשים צעירות יותר מבעבר", הוא מגלה, "בעוד שהניתוחים למתיחת פנים נדחים לגיל מבוגר יותר שבו הטיפולים האסתטיים משמשים טיפולים משלימים לקבלת תוצאה מיטבית".

הניתוח וקהל היעד המתאים

חשוב לדעת כי הניתוח אינו מתאים לנשים שלהן בעיה במרקם העור כמו קמטים עדינים, פיגמנטציה, עור עבה וכבד וכו'. לפתרון בעיות אלה ד"ר רון טנצר מבצע הזרקות שונות וכמו כן, הקים במרכז הרפואי מחלקה המטפלת בעור ולייזר ומשתף פעולה עם ד"ר גילה איזמן, אחראית המחלקה וממחית ברפואת עור.

תוצאה טובה שתשווה לפנים מראה רענן וחיוניצילום: Shutterstock

הטיפול באמצעות מכשירי לייזר מתקדמים לפילינג ושיפור צבע ומרקם העור, יכול לשמש השלמה לניתוח מתיחת פנים במידה שאכן הוא דרוש. כאמור, לשם סילוק עודפי עור וצניחת רקמות באזורים שונים בפנים ובצוואר.

כדי לוודא כי הניתוח אכן מתאים לך, לפני קבלת ההחלטה תוזמני לפגישות ייעוץ אישיות עם ד"ר טנצר ועם ד"ר גילה אייזמן שבהן תשאלי על רצונותייך וציפיותייך בד בבד עם בדיקת הרקע הרפואי שלך, מצבך הקליני והתרופות שאת נוטלת. בנוסף ייערכו בדיקות מקדימות, מדידות וצילומים. רק לאחר עריכת שיעורי הבית המעמיקים הללו, תוך תיאום ציפיות מלא איתך, תשורטט תוכנית מפורטת שתכלול את היקף הניתוח וסוג הטיפול המתאים לך ביותר.

כך זה עובד

ניתוח מתיחת פנים מבוצע בחדר ניתוח בהרדמה כללית או תחת טשטוש, אורכו כשלוש שעות, וכאמור ניתן לשלב במהלכו גם פרוצדורות כמו ניתוח עפעפיים, הזרקת שומן בפנים, הבלטת סנטר ועוד. "בניתוח פנים קלאסי מבצעים חתך בקו שיער הרקה העובר בקדמת האוזן ומתחת לתנוך ועד לקו השיער על העורף", מסביר ד"ר טנצר. "מבצעים הפרדה של עור הלחיים והצוואר כדי להגיע לשכבת השרירים שמתחת, מותחים את השרירים ומניחים את העור בחזרה. עודפי העור מוסרים תוך הקפדה על סגירה ותפירה עדינים, כך שהצלקות לאחר מכן כמעט אינן נראות. זה השלב שבו, על פי רצונה של המטופלת, ניתן לשלב גם ניתוח עפעפיים ומצח, קילופי עור והזרקת שומן טבעי מגופה של המטופלת או חומרי מילוי".

ההחלמה נמשכת כשבועיים והיא עשויה להיות מלווה בנפיחות, בשטפי דם ובאי נוחות. לאחר כשלושה שבועות מוצאים התפרים מהפנים. בזמן ההחלמה המנותחת מתנהגת כרגיל ונמנעת מפעילות גופנית מאומצת.

מהי מתיחת פנים מוצלחת?

"מתיחת פנים מוצלחת היא זו שכמעט לא ניתן להרגיש שהיתה התערבות כירורגית", מסביר ד"ר טנצר, "כך שמי שיפגוש את המטופלת יחמיא לה שהיא נראית טוב ויתהה מה היא עשתה. על מנת להגיע לתוצאה הטובה המרבית שתשווה לפנים מראה רענן וחיוני, הדבר החשוב ביותר שיש לעשות הוא לבצע אבחון מדויק של עור הפנים ומרקם העור.

לדבריו, "לעתים ולאחר התייעצות, ניתן להתחיל בטיפולים אסתטיים כמו הזרקות בוטוקס, מילוי, קילופים כימיים או שיוף בלייזר כדי לשפר את מרקם העור ולטשטש קמטים, ובהמשך לעבור את הניתוח, ואולם חשוב להדגיש כי קיימים מצבים בהם לא ניתן להחליף את הניתוח בטיפולים אסתטיים ואז ההמלצה לרוב היא לבצע את הניתוח ולשלב בו את הטיפולים האלה.

ד"ר רון טנצר
מרכז רפואי פולג: גיבורי ישראל 7, אזור התעשיה פולג, נתניה
טלפון: 09-7779259
מעבר לאתר >>
מעבר לפייסבוק >>