מזותרפיה: השיטה המזינה שתעשה טוב לעור שלכם

חשבתם פעם מהי הדרך היעילה ביותר להזנת העור ולהצערתו? כדאי שתשננו את המילה מזותרפיה שתשנה את כל מה שאתם יודעים על טיפוח נכון של העור

ניבה שור
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קיר אפור מתקלף
ניבה שור
תוכן מקודם

את הגיל כבר הבנו שלא ניתן לעצור, אך את המראה בהחלט ניתן לשמר ולשפר. כשמדובר בשיטה שמזינה את העור בחומרים שהוא צריך, או במילים אחרות – צמא להם, התוצאה לא פחות מנוצצת.

מזותרפיה היא שיטה בה מוחדרים חומרים מזינים אל תוך השכבה האמצעית שלה עור, בה תאי העור נוצרים טכך כבר מההתחלה התאים מתפתחים בצורה בריאה ותקינה, כמובן משפיעים על המראה החיצוני שלנו.

בכתבה הבאה תכירו את העוסקים במזותרפיה:

ד"ר אורי ברגר: Beauty Design

ד"ר אורי ברגר הוא רופא העוסק ברפואה אסתטית, הפועל בתחום מזה 8 שנים, הן בקליניקה שלו ברמת החייל והן כמרצה במכללה הלאומית לרפואה אסתטית. שלל הפתרונות האסתטיים שמציע ד"ר ברגר במרפאתו כוללים טיפולים בעזרת מכשור רפואי, חומרי מילוי, מוצרים דרמו-קוסמטיים מתקדמים ועוד.

"העור הוא האיבר הגדול ביותר בגוף ותפקידו להגן עלינו, אך כמו כל איבר הוא יורד בתפקודו עם השנים והשפעות הגיל והסביבה החיצונית נותנות עליו את אותותיהם", מסביר ד"ר ברגר. "על מנת להאט את קצב ההזדקנות של העור יש לקיים שגרת טיפוח. חלק משגרה זו כוללת החדרה של חומרים מזינים, המסייעת לבנייה מחודשת ומיטבית של תאי העור ולהחזרת המראה הצעיר והרענן".

מהי מזותרפיה?

"העור שלנו בנוי ממספר שכבות ומתחדש מידי חודש: השכבה החיצונית מורכבת מתאים מתים שעומדים לסיים את תפקידם ואילו בשכבות העמוקות יותר נוצרים התאים החדשים ומתמיינים לפני עלייתם לפני השטח. שמה של המזותרפיה לקוח משמה של השכבה האמצעית (מזו – אמצע).

"טיפול במזותרפיה כולל החדרת חומרים מזינים וחומרי בניין לשכבות שבהן נוצרים תאי העור".

אילו חומרים מוחדרים לעור במהלך הטיפול במזותרפיה?

"הטיפול במזותרפיה כולל שימוש במוצרים המכילים חומצה היאלרונית, שהינה חומר טבעי שבו הגוף משתמש כמאגרי לחות בתאי העור. בנוסף, נעשה שימוש בוויטמינים, מינרלים וחומרים אנטי-אוקסידנטים, המסייעים לתהליך חידוש תאי העור".

מהן שיטות הטיפול המתבצעות בתהליך המזותרפיה?

"סוג הטיפול הרגיל של המזותרפיה נשען על האפקט המכני של דקירה באלפי חורים, שיוצרים גירוי מואץ של התאים האחראים לתיקון העור. טכניקה חדשה יותר נקראת 'סקין-בוסטר', המתבססת על טכנולוגיית חומרים מתקדמת יותר.

"טיפול מזותרפי יראה את תוצאותיו לאחר כחודש ואילו טיפול בסקין-בוסטר יראה אפקט ראשוני כבר לאחר 1-3 ימים ויגרום לעור להראות מבריק, חלק וחיוני, וזאת הודות למים שהחומצה ההיאלרונית מושכת לעור. האפקט המשני שלו יתקבל לאחר כחודש, כתוצאה מחומרי ההזנה מעודדי החידוש שהוחדרו לשכבה הפנימית".

מה מטרת קילוף השכבה החיצונית וכיצד היא מתבצעת?

"פילינג - טיפול על-ידי קילוף השכבות החיצוניות, הוא טיפול משלים למזותרפיה ומטרתו לזרז את התהליך הטבעי של קילוף העור, על-מנת להיפטר מהפגמים השטחיים ולהשלים את תוצאות הטיפול המזותרפי.

"הקילוף מעורר את השכבות הפנימיות של העור ומאפשר להיפטר מהשכבה החיצונית הפגומה, הכוללת גם קימטוטים, מרקם העור ופיגמנטציה. ניתן לבצע זאת באמצעות  פילינג כימי בקליניקה או פילינג לטיפול ביתי עם חומרים מבוססי רטינול, שהינו נגזרת של ויטמין A".

כיצד נבנית תוכנית הטיפול האישית לכל מטופלת?

"השלב הראשון בכל טיפול כולל אבחון יסודי של הצרכים, הבעיות וסגנון החיים של כל מטופלת והתאמת תוכנית טיפול אישית בהתאם לכך. למשל, פילינג קל המשולב עם סקין-בוסטר יראה תוצאות מידיות ומתאים לפני אירוע.

"טיפול המשלב מזותרפיה ופילינג בינוני נותן גירוי מכני חזק וקילוף אינטנסיבי יותר ומתאים יותר ללקוחות שזקוקים לטיפול שיקום יסודי, כמו אנשים בעלי עור חרוש קמטים".

לכמה זמן מחזיק הטיפול במזותרפיה וכיצד ניתן לשמר אותו?

"הטיפול מחזיק כ-6-9 חודשים ותלוי בגורמים שונים, כמו שיתוף הפעולה של המטופלת, שמירה מחשיפה לשמש, עישון ותזונה לקויה וכן ממידת השימוש בחומרי שימור. אנו ממליצים על סדרת חומרים ביתיים לשימור הטיפול, של חברת ZO skin health של ד"ר אובג'י, הכוללים אחוז גבוה של חומרים פעילים ונמכרים באישור רופא בלבד".

מהי הייחודיות של מרפאתך?

"מזה מספר שנים שאני מקדיש את עצמי לחלוטין לרפואה האסתטית, על-ידי צבירה בלתי מתפשרת של ידע וניסיון ושימוש בחומרים, בטכניקות ובמכשור הטובים ביותר הקיימים היום בשוק. לצד זה, אני מקפיד על יחס אישי ופרטני לכל מטופל ומטופלת ועל מתן טיפולים במינימום כאב ומקסימום אפקטיביות ושמירה על תוצאות טבעיות.

"חרטתי על דגלי לאפשר מראה טבעי ולא מוגזם, על-ידי תחזוק, שימור וטיפוח היופי הטבעי של כל אחד, מבלי לנסות לשנות אותו".

ד"ר אורי ברגר: Beauty Design
הברזל B11, תל-אביב
טלפון: 055-2200717 / 052-6533044
מייל
אינסטגרם
פייסבוק
אתר