טיפולים בהתקרחות: ליהנות מתוצאות תוך זמן קצר

לא מעט אנשים סובלים מדלילות שיער ומחפשים פתרונות פשוטים וזמינים. כיום קיימות שיטות ייחודיות ומתקדמות שיכולות לסייע ולשפר את מראה השיער ללא תופעות לוואי

נטלי שרון ושרה שוורץ
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אדם קירח עם סרטוטים להשתלת שיער
נטלי שרון ושרה שוורץ
תוכן מקודם

אנשים רבים חולמים על עיבוי שיער דליל והגדלת כמותו על הקרקפת תוך הימנעות מתופעות לוואי או הליכים פולשניים. טיפולים בהקרחה ניתן למצוא בשפע, חלקם מבטיחים תוצאות מיידיות. אך חשוב לבחור את מי שילווה לאורך התהליך, מכיר את התחום מקרוב ויכול לענות על כל השאלות החשובות לאורך הדרך. החברות שמציעות פתרון לבעיה: דימדיקו ושורשים.

דימדיקו – טיפולים בהקרחה

דימדיקו הוקמה לפני כשש שנים ומתמחה בטכנולוגיות רפואיות הנחשבות לפורצות דרך. החברה מציעה מגוון מוצרים טכנולוגיים חדשניים, ביניהם מכשיר ההריג'ן לטיפול בהתקרחות, המכשיר הראשון איתו החלה החברה את פעילותה בשוק. הריג'ן פותח בישראל על-ידי חברת סטארטאפ בשם פילוג'יקס ומשווק באישור משרד הבריאות. לדברי הצוות, מחקרים מוכיחים את יעילותו הגבוהה הן בהגדלת כמות השיער בראש והן בעיבוי השיער הקיים, ובכך משפר את מראהו.

שימור ושיפור השיער – מתחילים מהשורש

השיער כידוע צומח מזקיקי שיער המצויים בקרקפת, ומצמיחים שיער בצורה מחזורית, כל מחזור נמשך כחמש שנים, כאשר השיער עצמו צומח בקצב של ס"מ בחודש. בסוף המחזור, הזקיק מפסיק להצמיח שיער, השערה נושרת ואחרי תקופה של תרדמת הזקיק מצמיח שיערה חדשה וחוזר חלילה.

"המכשיר מעורר את הזקיקים כדי להצמיח בצורה יותר נכונה ובריאה את השערות"צילום: באדיבות דימדיקו טכנולוגיות רפואיות בע"מ

למכשיר ההריג'ן הקלאסי יש שלושה מנגנוני טיפול המתקיימים בו זמנית בעת השימוש בו. המנגנון הראשון כולל העברה של מיקרו זרמים לקרקפת, המפעילים מנגנוני ריפוי עצמי של הגוף אשר בתורם גורמים לשיקום אזור הקרקפת. הודות לעיבוי השערה וחידוש כלי דם הגורמים להזנה טובה יותר לזקיקים, הזקיקים הרדומים עוברים אתחול מחדש ומצמיחים שיער טוב יותר. "המכשיר מעורר את הזקיקים כדי להצמיח בצורה יותר נכונה ובריאה את השערות. גם המחזורים מתארכים וגם הזמן הרדום מתקצר, מה שיוצר יותר שיער שהוא גם עבה יותר", מספר אהוד רפאלי, מנכ"ל דימדיקו.

המנגנון השני הוא טיפול ביוכימי הנעשה באמצעות החדרה של אבץ ונחושת לקרקפת, המגדילים את פעילות המערכת החיסונית ומשבשים את פעילותו של הורמון ה-DHT הגורם להקרחה. המנגנון השלישי הוא מכאני, הנעשה באמצעות שיניים קטנות היוצרות אלפי נקודות לחץ על הקרקפת. כתוצאה מכך, יש המרצה של דם היוצרת ניקוי רעלים מצד אחד ומנגד הזנה של זקיקים באמצעות הדם, החמצן וחומרים נוספים.

מכשיר ההריג'ן צילום: תום קוק

בדגם הפרימיום של הריג'ן יש מנגנון נוסף של לייזר רך (LLLT) המגביר קצב חלוקה תאית. שני סוגי המכשירים חכמים ורושמים את כל השימושים במכשיר לפי תכנית השימוש. בסוף התכנית המכשיר מכבה את עצמו.

תוצאות תוך מספר חודשים בודדים

"אנחנו מוכרים את המכשיר אך ורק לאחר אבחון מקצועי, ורק כאשר אנחנו חושבים שהמכשיר יוכל לסייע ללקוח. יש הרבה סיבות להקרחה ולחלק מהאנשים אי אפשר לעזור", מספר אהוד. כדי לאמוד את התוצאות הרצויות, מתבצעת בדיקת מעבדה ובה בודקים בעזרת ציוד ממוחשב את כמות ועובי השערות לס"מ באזור הנבחר. לאחר שימוש של 4-6 חודשים חוזרים על הבדיקה באותה נקודה ורואים האם יש או אין שיפור. "אנחנו מתחייבים להחזר כספי מלא במידה והלקוח היה נאמן טיפול אך לא הגיע לתוצאות", מוסיף אהוד.

כנגד כל המתחרים – יתרונותיו הבולטים של ההריג'ן

יתרונו הבולט של המכשיר הוא פיתוח הטכנולוגיה לשימוש ביתי. "לתרופות יש המון תופעות לוואי וחלקן מאוד לא סימפטיות, אצלנו אין תופעות לוואי והתוצאות מוכחות מחקרית כטובות יותר מכל פתרון אחר", מספר אהוד. יתרונות נוספים הם האבחון המקצועי הניתן ללא עלות ומודל הרכישה המיוחד המאפשר ללקוח לקבל את כספו בחזרה במידה ולא היה שיפור מוכח בתוצאותיו.

מקדימים תרופה למכה - טיפול משלים להשתלות

השתלת שיער מעניקה ללקוח תוצאה מיידית ונראית לעין, על כן כבודה במקומה מונח, אך במידה ולא נעשה שימור לשיער, ישנה הידרדרות של תוצאות ההשתלה ובעיקר סכנה לנסיגה באזורים הסמוכים להשתלה. כדי למנוע תופעות אלו, יש צורך בתחזוקה. "פה אנחנו למעשה מוצר משלים להשתלת השיער, החוסך את הצורך בהשתלה נוספת ושומר על השיער הקיים", מסכם אהוד.

דימדיקו טכנולוגיות רפואיות בע"מ 
טלפון 1800-66-55-44
סוקולוב 91 רמת השרון
מעבר לאתר >> 

---------------------------------------

שורשים - השיטה שמטפלת בהתקרחות מהשורש

לאחר שהחל לסבול מנשירת שיער בשנות ה-30 לחייו, ניסה איש העסקים והיזם אילן רפאלי שלל שיטות על מנת להילחם בבעיה. הוא פנה אל טיפולי שיער שהיו פופולאריים בזמנו מתוך תקווה שיספקו מענה, אך הדבר לא קרה. חמור מכך, הוא החל לסבול מתופעות לוואי לא רצויות שאף הקשו עליו עוד יותר. מתוך התסכול והמוטיבציה החזקה למצוא פתרון לבעיה שמטרידה כל כך הרבה גברים (ונשים) החליט אילן לעשות כל מה שצריך על מנת למצוא פתרון רציני לבעיה.

כך, הוא הקים את חברת "שורשים", שפיתחה שיטה ייחודית – פתרון טבעי לנשירה והתקרחות. הפטנט החדשני שמציעה החברה משקם שיער דליל, מחדש ומעבה את זקיקי השיער וסיב השערה, ומעודד צמיחה מחודשת.

הטיפול לא פולשני, הוא ביתי ופשוט, נעשה באמצעות ערכה הכוללת 10 בקבוקי פורמולת שורשים ורולר מזותרפיה. "התפיסה שלנו היא לאפשר לגברים לשמור על השיער שלהם בצורה שלא תזיק לבריאות, באמצעות טיפול אשר נעשה בצורה טבעית - שאינה פוגעת בגוף וגם לא בחשבון הבנק", מספרת ורד פרידמן, מבעלי החברה.

שיטה טבעית - ופורצת דרך

מכשיר המזותרפיה הוא למעשה רולר מחטים המאפשר ספיגה אפקטיבית וטובה יותר של הפורמולה בקרקפת. "הפורמולה עצמה עשויה מצמחים והיא טבעית לחלוטין. הצמחים פועלים כך שהם מעכבים את ההפיכה של הטסטוסטרון ל DHT - - הגורם להתקרחות. הטיפול נעשה באמצעות חומרים טבעיים בלבד", מדגישה ורד ומוסיפה כי "גדולתה של השיטה, היא השילוב בין ידע מהרפואה הסינית העתיקה יחד עם טכנולוגיה חדשנית".

לצד היתרון הבולט בשיטת שורשים, בכדי לראות תוצאות ממשיות צריך אורך רוח. פרק הזמן המינימלי הנדרש בשביל להתחיל לראות שינוי הוא כשלושה חודשים. "הערכה אמתית של יעילות השיטה ניתן לעשות אחרי עשרה חודשים, מכיוון שבשביל תוצאות משמעותיות נדרש זמן. הקצב הוא כמובן מאוד אינדיווידואלי. בשביל לקבל תוצאות בשיטה שלנו, צריך להתמיד. להבין שמדובר בתהליך, כמו כל שינוי משמעותי ובמיוחד בגוף. מי שלא יתמיד - לא יראה את התוצאות. ההתמדה פשוטה וקלה, רק כמה דקות ביום".

לדברי ורד, הפורמולה הטבעית לא גורמת לתופעות לוואי, כמו אלה שאילן סבל מהן כשניסה טיפולים אחרים. "הפורמולה מבוססת על פטנט רשום ומשיגה תוצאות נהדרות אצל רוב הלקוחות. אנחנו יודעים בדיוק איזה שינוי השיטה הזאת מסוגלת לעשות, ולכן החלטנו לתת לכל מי שרוכש את ערכת שורשים המלאה אחריות 90 יום לשביעות רצון". לצד הטכנולוגיה המהפכנית, שורשים מלווה את לקוחותיה בצורה אישית ומעניקה להם המלצות לאורח חיים מקדם בריאות, וטיפים שיכולים לתמוך בטיפול.

שיטת שורשים – לא לכל אחד

רגע לפני שמתחילים טיפול בשורשים, יש לעבור אבחון מהיר שנועד לבדוק האם מצב השיער מתאים לשיטת שורשים. "אנחנו בודקים מה המצב של האדם, לא כל אחד מתאים לשיטה שלנו. למשל אנשים קירחים לחלוטין לא מתאימים, השיטה של שורשים מתאימה למי שיש לו עדיין שיער על הראש, גם אם זה שיער דליל", אומרת ורד. במקרה של התקרחות מתקדמת, רבים מחליטים לבצע השתלת שיער. גם במקרים אלו, שיטת שורשים מתאימה במיוחד לשימור מצב השיער לאחר ההשתלה ומניעת השתלה חוזרת.

לשים סוף לנשירה – ולשמור על הקיים

השימוש במוצרים משלימים לצד השימוש בפורמולה של שורשים, מעניק חיזוק משמעותי לטיפול. "השמפו הטיפולי שלנו נהדר ומסייע מאוד בעצירת הנשירה. אפילו אנשים שהטיפול עצמו לא עזר להם מספיק לטעמם, ממשיכים להשתמש בשמפו כדי לשמור על הקיים", מספרת ורד ומרחיבה כי "השמפו מחזק את סיב השיערה ובשל כך מפחית את הנשירה בצורה דרמטית".  מוצר משלים נוסף שיתווסף למדפים הוא קרם מעצב ומשקם לשיער, אשר יהווה תחליף לג'ל, ווקס וחומרים נוספים הפוגעים בשיער. הקרם הייחודי הזה לא רק מעצב את  השיער בצורה נהדרת,  אלא גם מחזק אותו ושומר על בריאותו.

"הצלחנו להשיג שלוש מטרות: טיפול אינטנסיבי יומיומי שמשיג תוצאות הרבה יותר טובות, פורמולה טבעית ללא תופעות לוואי, ועלות נגישה עבור כל מי שבאמת חשוב לו לשמור על השיער", מסכמת ורד.

שורשים
מעבר לאתר >>
לפרטים נוספים על הפתרון הטבעי לנשירת שיער של שורשים >>