טסים לדובאי או לסיישל? זה הביטוח שכדאי להכיר

דובאי וסיישל מוגדרות כמדינות ירוקות והתיירים הישראלים טסים בהמוניהם. מה חשוב לדעת על ביטוח חופשה בחו"ל לפני יציאתכם את הארץ?

בשיתוף wobi
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ציור של מפת העולם
בשיתוף wobi
תוכן מקודם

תקופת הקורונה אילצה אותנו להסתגל למצבים חדשים שלא הכרנו בעבר ולוותר על דברים שהיינו רגילים אליהם, כמו ישיבה במסעדות, בילוי במועדונים, משחקי כדורגל, הופעות, וכן – גם האפשרות לטוס לחלק גדול מהיעדים בעולם.

מצד שני, בעקבות הסכמים מדיניים והסכמות בין הממשלות בתקופה האחרונה, התאפשר לישראלים לטוס לדובאיי שבאיחוד האמירויות הפרסי ולאיי סיישל אשר שוכנים באוקיינוס ההודי, מזרחית ליבשת אפריקה, ורבים מהם בחרו לנצל את ההזדמנות.

זה לא מפתיע שהישראלים בחרו לטוס אל אותן מדינות, הרי במהלך השנה האחרונה, מהרגע בו הקורונה הופיעה בחיינו, רבים בישראל ובכל העולם בעצם נאלצו לבטל או לדחות את החופשות שתוכננו, ואחרים נאלצו לבטל תוכניות עתידיות לנסיעות אל יעדים שונים שכן הם ידעו שאין אפשרות אמיתית לממש אותן. אחרים העדיפו שלא לתכנן כלל, בין אם זה בגלל הפרוצדורות השונות שנדרשו לכך ובין אם זה מתוך חשש, שלבסוף הטיסה תתבטל והם עלולים להפסיד חלק או את כל מה ששילמו.

דובאי ואיי סיישל הן מדינות "ירוקות" - כלומר אין בעיה להסתובב בהן באופן חופשי ומי שחוזר מהן לא נדרש לבידוד עם חזרתו – מה שבהחלט משפיע על ההחלטה  האם לטוס לחו"ל. אלו שבוחרים לטוס צריכים להיערך בהתאם על מנת לטוס וליהנות מהחופשה.

כך למשל, חובה לעשות ביטוח חופשות בחו"ל לפני שיוצאים לאחד מהמקומות האלה. אומנם ביטוח זה הכרחי בכל פעם כשטסים לחו"ל ולכל יעד, אך בימים אלו זה הרבה יותר דחוף והכרחי, גם אם מדובר בחופשה קצרה.

לפני שנסביר מה החשיבות של ביטוח חופשות בחו"ל בימים אלו וליעדים אלה, חשוב לציין שיש עוד מספר נקודות שצריך לשים לב אליהן בטרם מחליטים לטוס אל אחד משני היעדים הנ"ל.

נקודה ראשונה: יש לבחון את נושא הטיסה. לא רק במובן של מתי היא יוצאת וכיצד בדיוק אפשר לשמור במהלכה על כללי זהירות, על מנת שלא נידבק בקורונה, אלא גם במובן מה בדיוק קורה אם חס וחלילה הטיסה מתבטלת. האם החברה מחזירה את הכסף או מציעה זיכוי? חשוב להדגיש, ביטוח חופשות בחו"ל כולל במקרים מסוימים גם סעיפים שמתייחסים לביטול טיסות. יש לבחון באילו תנאים ואיזה חלק מהעלויות חברת הביטוח מחזירה במקרים אלו.

נקודה שנייה: יש לבחון את הנושא של המלון בארץ היעד. למשל, האם ניתן לבטל אותו ללא עלות ומתי ניתן לעשות זאת, עד כמה הוא נחשב מוגן, שמור, ובאופן כללי חשוב לדעת מה התנאים שקיימים ביעד אליו נוסעים. כלומר, כיצד אמורים להתנהל במקום מבחינת קורונה, אילו הגבלות קיימות, אם בכלל.

נקודה שלישית: לפני שיוצאים מהארץ חשוב מאוד לבדוק אילו בדיקות נדרש לבצע, אילו מסמכים יש להגיש, מתי צריך לעשות את כל זה. רצוי כמובן לבצע הכל לפני שרוכשים כרטיסים ואם זה לא ניתן, יש לבדוק מה הפרוצדורה במקרה בו יש צורך לבטל את הטיסה, אחרי שמבצעים בדיקת קורונה.

כיצד רוכשים ביטוח חופשות?

ביטוח חופשות בחו"ל הוא מוצר שכל מי שיוצא היום את גבולות הארץ חייב להחזיק בידיו. מדובר בביטוח שמאפשר לקבל הגנה מושלמת, בין אם זה במקרים של ביטול טיסות אגב קורונה או מסיבות בריאותיות אחרות. כמו כן, הביטוח כאמור מספק אופציה לקבל החזר עלויות, במקרה של חברת התעופה מחליטה לבטל את הטיסה מסיבה כזו או אחרת. אפשר לממש את הפוליסה מבלי לחכות שהחברה תחזיר את הכסף.

מעבר לכך, הפוליסה מגנה על המבוטחים אם קורה להם משהו מבחינה בריאותית כאשר הם נמצאים בחו"ל. גם בתקופות פחות רגישות זה הכרחי וחשוב, שכן תמיד אנחנו יכולים להיות מעורבים תאונה, לחלות או להיפצע,  ואז להזדקק לטיפול רפואי במקום. על מנת שלא נישא בעלויות, יהיה נכון להיעזר בפוליסה שעומדת לרשותנו.

כיום, על אחת כמה וכמה, חשוב  לרכוש פוליסה זו. הרי ייתכן מאוד שנמצא את עצמנו נדבקים בקורונה, ואז נאלץ לקבל טיפול במקום, לפני שנוכל לחזור ארצה. באופן טבעי, העלויות לטיפול שכזה עלולות להיות משמעותיות ולכן חשוב שאנחנו נחזיק בפוליסה שתשרת אותנו. צריך לציין כאן, השימוש בפוליסת ביטוח חופשות בחו"ל מקל עלינו מבחינות רבות והעלויות שלה הן יחסית נמוכות. אם בוחנים את העלות מול הסיכון, אין ספק שעדיף לנו לשאת בעלויות ולא לקחת את הסיכון.

ניתן להשוות בין חברות ביטוח שונות באתר של Wobi, שיעזור לבחור את הפוליסה הנכונה והמשתלמת ביותר עבורינו וכן ליהנות מעלויות נמוכות. מנגנונים אשר מאפשרים להשוות בין הפוליסות והמוצרים השונים מספקים  תשובות משמעותיות לשאלה איזו פוליסה היא המתאימה עבורינו והיכן נוכל לרכוש אותה במחיר משתלם.

לסיכום, אם אתם עומדים לטוס לדובאי או לאיי סיישל, זה הזמן לרכוש ביטוח חופשות בחו"ל. לא לקחת את הסיכון, וליהנות מפוליסת ביטוח שיכולה להגן עליכם, בין אם זה מפני ביטולים או דחיות ובין אם זה מפני מחלות, פציעות, וכאמור בכל מקרה בו אתם נדרשים לקבל טיפול מפני קורונה.