למה חשוב להשוות ביטוחי רכב?

רוכשים או מחדשים את ביטוח הרכב? אל תעשו זאת לפני שביצעתם הליך של השוואת מחירים ותנאים

בשיתוף wobi
תוכן מקודם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לחיצת ידיים לרקע רכב לבן
בשיתוף wobi
תוכן מקודם

ביטוחי רכב הם הגדרה כוללת למספר מוצרי ביטוח אותם נדרשים בעלי הרכבים בישראל לרכוש ו/או לחדש מדי שנה, וביניהם ביטוח חובה בו מחויבים על פי חוק כלל בעלי הרכבים, וביטוחי רשות הכוללים ביטוח מקיף לרכב וביטוח צד ג'. כל אחד מסוגי הביטוחים הנ"ל, משווק על ידי מספר חברות וסוכנויות ביטוח שונות, כאשר תעריפי הביטוח משתנים מחברה לחברה בהתאם למספר פרמטרים עיקריים הכוללים, בין היתר, את סוג הרכב ושנת ייצורו, שוויו הכספי של הרכב, מספר כריות האוויר המותקנות ברכב ומאפיינים שונים בנוגע לזהותו של הנהג העיקרי בכלי הרכב (בעל הפוליסה) כגון: גיל, שנות וותק תעבורתי, עבר ביטוחי וכדומה.

השוואת ביטוחי רכב - מדוע היא נחוצה?

ביטוחי הרכב השונים מהווים חלק בלתי נפרד מעלויות התחזוקה השוטפות של כלי הרכב. לכן, כל הליך השוואתי אותו תערכו במסגרת השוואת ביטוח חובה והשוואת ביטוח מקיף ו/או צד ג', יאפשר לכם ליהנות מחיסכון מצטבר של מאות שקלים לאורך כל  התקופה בה תחזיקו בכלי הרכב ותדרשו לרכישתם ו/או חידושם של ביטוחי הרכב השונים. מעבר לכך, ההליך ההשוואתי יאפשר לכם לבחון היטב את תנאי הפוליסה וסוגי הכיסויים השונים המוצעים לכם בה, ובכך למעשה לבחור את המוצר הביטוחי המשתלם והנחוץ לכם ביותר.

שימו לב: ברוב המקרים, בעלי רכבים נוהגים לערוך השוואה בתעריפי ותנאי הביטוח המקיף לרכב והם "מדלגים" על הליך השוואתי של ביטוחי החובה, וזאת מתוך הנחת יסוד שגויה לפיה הפער בין תעריפי ביטוח החובה בין החברות השונות הינו מינורי. הליך השוואתי של ביטוחי החובה אומנם לא נועד למטרות חיסכון של מאות שקלים בשנה, אך הוא בהחלט נחוץ לכם לצורך בחירת זהותה של החברה המבטחת וזאת לנוכח העובדה שחברת ביטוח מסוימת עלולה להציע לכם חיסכון של 100 עד 200 שקלים בביטוח החובה אך מנגד תגבה מכם תעריף גבוה בביטוח המקיף.

כיום, יותר ויותר חברות ביטוח מאפשרות לכם ליהנות ממסלולי ביטוח שונים בתחום ביטוחי הרכב. מסלולים אלו מותאמים בין היתר להרגלי הנהיגה של כל אחד ואחת מאיתנו, ולכן, נהגים זהירים יותר (כאלו שלא היו מעורבים בתאונת דרכים במהלך השנים האחרונות) ו/או נהגים העושים שימוש מינימאלי בכלי הרכב (בהתאם לקילומטרז' השנתי), נהנים מפוליסות בתעריפים נמוכים יותר.

חשוב לדעת: מכיוון שחברות הביטוח מעדכנות את תעריפי ביטוח החובה, המקיף והצד השלישי מעת לעת, קיימת חשיבות רבה לקיומו של הליך השוואתי מדי שנה בסמוך למועד חידוש הביטוח.

השוואת ביטוח מקיף לרכב - מה חשוב לדעת?

ביטוח מקיף, כשמו כן הוא, הינו מוצר ביטוחי המיועד למטרות כיסוי ביטוחי של מקרי ביטוח שונים. ביטוח מסוג זה מיועד לצרכי שיפוי בעלי הפוליסה בכל אותם מקרים בהם רכבם ניזוק כתוצאה מגורמי סיכון שונים המופיעים בפוליסה, בהם: תאונת דרכים, אסונות טבע (הצפות וכו), גניבה, שריפה, פריצות רכב וכדומה. במקביל, הפוליסה מכסה נזק שנגרם לצד שלישי כתוצאה מפגיעת כלי הרכב המבוטח. כמו כן, ביטוח מקיף לרכב כולל בתוכו פיצוי כספי בגין נזקי גוף אשר נגרמו לבעל הפוליסה (נהג), נוסעי הרכב וצד שלישי כתוצאה ממעורבותו של כלי הרכב בתאונה.

ביטוח מקיף לרכב הינו מוצר ביטוחי אותו ניתן להרחיב בהתאם לסוג הרכב ושוויו, כאשר בין יתר הכיסויים הנפוצים המוצעים לכם כיום על ידי חברות הביטוח השונות תוכלו למצוא: כיסוי הוצאות גרירת רכב, כיסוי שבר זגוגיות ומראות, כיסוי מערכות אבזור, כיסוי רכב חלופי ועוד.

מכיוון שתעריפי ותנאי הביטוח המקיף לרכב משתנים מחברה לחברה בהתאם למדיניותה ובהתאם למגוון רחב של פרמטרים משתנים - גם בנוגע לסוג הרכב ושוויו הכספי וגם בנוגע למאפיינים שונים של בעל הפוליסה (הנהג העיקרי) - קיימת חשיבות רבה לקיומו של הליך השוואתי לצורך השגת הפוליסה המשתלמת והמורחבת ביותר עבורכם בהתאם לכל מאפייני הרכב, הנהג והנסיעה.

חשוב לדעת: התחרות ההולכת וגוברת בין החברות המבטחות על הכיס של כולנו, מטיבה איתנו ומאפשרת לכל אחד ואחת מאיתנו ליהנות מתנאי הפוליסה הטובים ביותר במחירים המשתלמים ביותר, ולכן, קיומו של ההליך ההשוואתי יאפשר לכם בין היתר לנהל משא ומתן ענייני אל מול חברות הביטוח השונות.

Wobi מציגה: הדרך הקלה, המהירה והנוחה ביותר להשוואת מחירי ביטוח לרכב

השוואת ביטוח חובה, ביטוח - מקיף(?)  וביטוח צד ג', מתאפשרת כיום באמצעות מערכת ההשוואות המתקדמת של חברת Wobi. מערכת זו מאפשרת לכם ליהנות מהליך השוואה קצר, מהיר וממוקד במסגרתו תקבלו מספר רב של הצעות מחיר לביטוח הרכב.

אם גם אתם נדרשים לחדש או לרכוש מוצרי ביטוח לרכבכם, זה הזמן להיכנס ל-WOBI, להגדיר את סוג הביטוח הנחוץ לכם בהתאם לסוג הרכב אותו תהיו מעוניינים לבטח, ולקבל בלחיצת כפתור עד 9 הצעות מחיר לביטוח הרכב מטעם חברות ביטוח שונות.